Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy eshettem teherbe így?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy eshettem teherbe így?

Figyelt kérdés

Szóval március 20 an voltam együtt fiúval, egy éjszaka. Régóta randizgatunk de szex sose volt ez volt ezzel a fiúval az első és utolsó is. Ő második fiú akivel szexeletem egyszer. Most van április vége és 10. napja hogy késik a menstruációm. Vettem egy tetszett az pozitív lett.

De hozzá teszem a fiú nagyon oda figyelő volt nem csináltuk óvszer nélkül egyből felúhúzta. Szex után kérdezem hogy nem lyukadt ki. Mutatta hogy és nyugtatott hogy nem. Eltelt egy hónap ez után nem is találkoztunk utána már nem is beszéltünk. De nem vagyunk haragban egymással. Most 1 hónap múlva mégis terhes vagyok.

Mi lehetett a baj az óvszerrel? Most mi legyen, ? Ráírtam a fiúra azt mondja semmi probléma nem volt a gumival és hogy ez tuti. 3 nap múlva megyek dokihoz. Mit tegyek hogy higgye el az ő gyereke. Azt hiszi nem vagyok terhes mert ő tudja hogy a gumi jó volt?

Mi lehetett a gond a gumival? Van olyan aki hasonlóan járt volna?



2016. ápr. 29. 13:16
1 2 3 4
 31/37 Ypszilon1980 ***** válasza:
A srác lemondhat az apasági jogáról. Ha találsz egy pasit aki elfogad gyerekkel, akkor asszem 6 hónapig hivatalosan ő lesz az apja.
2016. máj. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

# 31: ne írj már ostobaságokat. Adott esetben a gyerek jogai az elsődlegesek, így senki nem mondhat le az apaságról, csak akkor, ha más vállalja annak minden kötelezettségével együtt.

Az addig rendben van, hogy "ha talál valakit, aki gyerekkel együtt elfogadja", de ez nem elég, hanem hivatalosan is a nevére kellene venni az új partnernek a gyermeket ahhoz, hogy a vér szerint apa jogai és kötelezettségei megszűnjenek. És onnantól kezdve örökre az lesz az apa jogilag, aki a nevére vette.

A családomban volt ilyen: egy férfi a nevére vette a társa gyermekét, aztán elváltak, és akkor ugyanúgy kellett fizetnie tartásdíjat, mintha a vér szerinti gyermeke lett volna.

2016. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Voltal dokinal?Mit mondott?
2016. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, ez így van, nem ostobasàg, de a részletekre most nem tértem ki.

Én úgy tudom, hogy ha összeházasodik valakivel, akkor a gyerek apja automatikusan ő lesz. De ez nem biztos. Csak azt mondom, hogy vannak lehetőségek és nem kell elkeseredni. Lesz olyan, aki ezt elfogadja.

2016. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja bocsi, a 6 hónapot úgy értem, hogy ha a magzat 6 hónapnál fiatalabb.
2016. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Ypszilon1980 ***** válasza:

Csak, hogy egyértelműbb legyen, bár elég élettársi viszony is:

"Az 1952. évi IV. törvény, azaz Családjogi törvény (Csjt.) 35. paragrafusának új, (4) bekezdése szerint:

35.§ (4) Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állt házassági kötelékben, a gyermek apjának kell tekinteni azt a férfit, aki az anyával a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása által igazolt élettársi kapcsolatban élt."

Tehát a férfi akárki lehet, nem csak a biológiai apja.

Apasági nyilatkozatot persze kell tenni.

2016. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Kisfiu vagy kislany lett? Mi a neve? :))
2021. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!