Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció első napján...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció első napján teherbeesés?

Figyelt kérdés
Első napon volt menstruációból, pecsételő vérzés már volt. Szedek tablettát de az utóbbi hónapban annyira pontosan nem figyeltem, este 8 és 11 között gyakorlatilag amikor épp eszembe jutott akkor vettem be. Egyébként megszakítottuk de az ugye nem jelent semmit. Ez pár napja volt azóta a menstruáció még tart. Lehet gond?
2018. jún. 24. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Elvileg teherbe eshettél volna, de akkor a menstruáció megszakad.
2018. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg?? Ilyet még nem hallottam. Egyébként utána rendesen megjött, meg persze tudom bármikor teherbe lehet esni, de a ciklus legvége-menstruáció eleje az ami szerintem abszolút nem alkalmas terep. Persze lehet hogy rosszul gondolom, csak nem igen tudok most megnyugodni.
2018. jún. 24. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Most mi van,fogamzásgátlót szedsz?Akkor milyen menstruációról beszélsz??Megvonásos vérzésed van,annak semmi köze a normális vérzéshez.Nincs peteérésed,nincs olyan,hogy termékeny időszak.A te ciklusodat mocskos hormonok irányítják,mű ciklusod van.

Eszem megáll,hogy szeditek a tablettát,de fogalmatok nincsen róla,hogy hogy működik,milyen elven,mit okoz a szervezetedben,hormonrendszeredben.


Ha megszakítod az aktust,akkor minek szedsz gyógyszert?Nem értem.

Az,hogy pár óra csúszással vetted be a gyógyszert,az semmit sem jelent,ugyanis amíg benne vagy a 12 órában,addig olyan mintha nem is késtél volna a bevétellel.


Néha az instázás ,meg a facebookozás mellett nem ártana ha egy kicsit tájékozódnál a hormonális fogamzásgátlókról,mert borzasztóan nagy űr van a fejedben.

Néha próbáld meg arra használni az internetet,amire való..a keresésre,olvasásra,informálódásra.

2018. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3, miért vagy ilyen ingerült? Ráadásul amit írsz, az nem pontos, a tudásod felületes.

Peteérés van a tabletta mellett is, de tüszőrepedés nincs, az érett pete nem szabadul ki.

Azért kell azonos időben bevenni, mert az alacsony hormontartalom csak így biztosítja a szükséges hormonszintet. 12 óra eltérés már veszélyes. A használati útmutató kifejezetten azt írja, hogy lehetőleg pontosan ugyanabban az órában kell bevenni.

A megszakítás nem mérhető a tablettához, kb. 100-500-szor nagyobb a teherbeesés valószínűsége.

Amikor a megvonásos vérzés van, akkor, ha szedsz is tablettát, az placebó, hatóanyagot nem tartalmaz. Ezért aztán nincs jelentősége, mikor vetted be. De ehhez ne szokj hozzá! A másik, hogy ezeken a napokon is véd a tabletta, tehát emiatt sem kell aggódnod, nyugodtam mehet, végig.

Ha így volt, akkor nem kell aggódnod, de tanulj belőle. ;)

2018. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kombinált tablettát szedek 21 naposat szóval nálam nincs placebótabletta. Egyébként mindig odafigyeléssel szedem, csak kaotikus volt az elmúlt hónap és kicsit rendszertelen lett a szedésem, arra figyeltem hogy minden egyes tabletta be legyen szedve. Igazából mivel ez bőven nem a peteérésem időszaka, ráadásul ami szükséges a megtermékenyítéshez, nyilván meg sem volt, de szerintem minden nő aggódik emiatt, mivel mindenki azért szed tablettát, hogy ne következzen be amit nem szeretne. #2: köszönöm a választ, akkor ezek tudatában szerinted sincs okom az aggodalomra?
2018. jún. 24. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden nap bevetted a tablettát. Innentől kezdve mi a kérdés?
2018. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!