Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Férfiaktól kérdezem: amikor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiaktól kérdezem: amikor azzal jönnek egyesek egy szexuális bántalmazás áldozatául esett lány esetében, hogy biztos ő provokálta ki magának a bajt, azt nem érzitek sértőnek/lealacsonyítónak saját magatokra nézve?

Figyelt kérdés
Belegondoltam, és arra jutottam, ha férfi lennék, fel lennék háborodva, amiért azt terjesztik, hogy tőlem nem várható el, hogy képes legyek kontroll alatt tartani az ösztöneimet, ha elkezd velem incselkedni valaki, vagy ha szimplán mélyen dekoltált felsőt látok rajta. Mintha én gyárilag alkalmatlan lennék arra, hogy megüssem a civilizált ember erkölcsi nívóját, vagy nem is tudom. Mégis csomószor abba futok bele, hogy a férfiak ezeket a kijelentéseket a bajtársiasság megmutatkozásaként élik meg.

2020. okt. 20. 12:03
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Nemcsak sarkosított példa, de rossz is. Autóval az esetek túlnyomó többségében nem szándékosan gázolsz el embereket. Namármost a nemi erőszak nem úgy működik, hogy meglátsz egy alulöltözött (bár ez sem mindig kitétel) nőt és a tested önkéntelenül ráveti magát az övére, még mielőtt az agyadnak ideje jutna a mérlegelésre. Ez az, amit szemmel láthatóan el próbálnak tagadni sokan. "Kiprovokálni" abból lehet az erőszaktevést, akinek nem is áll szándékában nem elveszíteni a kontrollt az ösztönei felett. De ez gondolom, neked is világos.
2020. okt. 21. 17:37
 22/33 anonim ***** válasza:
43%
Nem azt mondtam, hogy az alulöltözött nők provokálnának ki valamit, hanem azt, hogy az erőszaktevőket, illetve azt a bizonyos tényt, hogy léteznek, ignorálják. Az olyan beteg emberek, mint az erőszaktevők, önkénytelen döntések alapján teszik azt, amit, mivel, hogy betegek. Nem szimplán úgy döntenek. Így ezen emberek döntéseit nem fogod tudni befolyásolni azzal, hogy a problémát azzal a propagandával kezeled, hogy ezek az emberek rosszak. Azzal tudod kezelni, ha elővigyázatos vagy( nem, nem az alulöltözött nőkre értem). Ez gondolom, neked is világos.
2020. okt. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hogy sokan a szexuális bántalmazás szó hallatán azonnal a nemi erőszakra gondolnak, holott nem csak ezt jelenti. De vegyük akkor most csak magát a nemi erőszakot. Mentegetik magukat vagy az erőszakolókat egyesek ezzel a dumával hogy biztos kiprovokálta az áldozat, biztos úgy volt öltözve, úgy viselkedett stb. Legtöbbek fejében él egy tévképzet ezzel kapcsolatban. Sok esetben teljesen hétköznapi öltözékben, átlagos kinézetű, esetleg kiskorú, gyermek az áldozat. Az elkövető pedig gyakran az ismerősi körből kerül ki. Önmagában az hogy valaki szexuálisan felizgul egy másik személyre kevés ahhoz hogy erőszakot kövessen el. Ez soha nem lehet ok vagy magyarázat. Az ilyen ember minimum pszichopata, nárcisztikus tehát beteg, erre nincs mentség kész pont. Az emberek szeretik hibáztatni a másikat : minek ment oda, minek viselkedett/öltözködött úgy. Ezzel saját magukat is védik hogy bezzeg velük ez nem történhet meg mert ők aztán elővigyázatosak. Túlságosan fájdalmas szembe nézni a tényekkel hogy bizony de megtörténhet veled, velem és bárkivel. Erre nem lehet felkészülni.


Nekem azok a férfiak akik találnak magyarázatot a nemi erőszakra, szexuális zaklatásra mindig is "gyanúsak" voltak. Talán csak nem azonosulni tudnak az elkövetővel?! Mert mi van akkor ha tegyük fel egy nő csak játszadozott, szórakozott, flörtölt veled...? Szépen fogod magad, elküldöd a sunyiba és többet nem foglalkozol vele, mert ezt érdemli. Nem erőszakolod meg. Felnőtt cselekvőképes ember vagy nem állat. Tiszta sor.


Nőként hogyan öltözzek fel hogy biztosan ne provokáljak senkit? Mi van ha az elkövető épp a farmer+garbó kombóra gerjed? Nyáron a 40 fokban felvehetek egy shortot toppal vagy ez már zöld jelzésnek számít? Teszem azt ha én mindenkivel alapból kedves, mosolygós vagyok és ezt egy degenerált barom félreérti akkor ki lesz a hibás? Mi van ha én "félúton" meggondolom magam? Semmi, jogom van hozzá. Neked férfiként pedig jogod van megválogatni kiknek udvarolsz.


Egy lányt jobb esetben már igen korán elkezdenek trenírozni, így viselkedj, öltözz fel rendesen, ne igyál sokat, vigyázz a poharadra a szórakozóhelyen, egyedül ne indulj haza. Ez bele van ivódva a mindennapokba. Mi erre a magyarázat? Mer' a férfiak már csak ilyenek, vigyázni kell velük. Nem rohadtul nem ilyenek, maximum a beteg egyedek de akkor máris témánál vagyunk.

2020. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

"Nem azt mondtam, hogy az alulöltözött nők provokálnának ki valamit"

Én sem azt mondtam, hogy te mondod, hanem azt, hogy vannak olyanok, akik mondják. Ezért született meg a kérdés eleve.

Egyébként minden más ember sérelmére elkövetett bűntényre azt a logikát alkalmazod, hogy aki megteszi, az csakis azért teheti, mert kérdéses a beszámíthatósága, hiszen ha nem lenne az, bizonyára nem bűnözne az illető... ? Tudomásom szerint az igazságügyi orvosszakértő tisztje megítélni, hogy racionális megfontolás alapján döntést hozni képes elmeállapotban volt-e az elkövető, amikor végrehajtotta a cselekedetét. Ha az összes erőszaktevőről el lehetne mondani, hogy olyan mentális betegséggel küzd, amely nem teszi lehetővé, hogy felnőtt/a tetteiért felelős emberként kezelhessük, akkor mindegyiküket pszichiátriára küldené az igazságszolgáltatás, nem börtönbe. Bár nem tudhatom, hogy a szemedben ez egy valid érv-e, lehet, hogy szerinted a bűnözők egytől egyig a kórházba valóak, a börtönöket meg be kéne szüntetni a francba, vagy ha nem is, akkor legalább az erőszakosak esetében ez volna a helyes eljárás; még nem fejtetted ki. Mindenesetre amíg tőlünk keletre lesznek országok, ahol a nők megerőszakolása, adott esetben (mondjuk miután feleségül vetted) meggyilkolása egyáltalán nem ütközik törvénybe, addig én abban fogok hinni, hogy szocializáció kérdése is (sőt, gyakran kizárólag azé), hogy az ember fia megengedi-e magának ezt a "luxust", és nem feltétlenül a saját pszichés zavarainak, démonjainak az áldozata szegényke. (Ezt mentális betegségekkel diagnosztizált személyként mondom, tehát nem úgy, hogy közben nem vagyok tisztában azzal, hogy ilyesmivel élni nehézségekkel jár.)

Elővigyázatosnak lenni tök király amúgy, szerintem meglehetősen az vagyok, és nem esik nehezemre elismerni azt sem, hogy lehet csökkenteni tudatosan egy nemi erőszakot magában hordozó szcenárió bekövetkezésének a valószínűségét. A bajom azzal van, amikor nem szimplán felelőtlennek, hanem egyenesen bűnösnek akarjuk tekinteni azt a nőt, aki nem volt annyira előrelátó, amennyire az lehetett volna. És akkor azokról még nem beszéltünk, akik tényleg maximum akkor lettek volna képesek elkerülni a bajt, ha semmilyen formában nem érintkeztek volna emberekkel és a lábukat sem tették volna ki a lakásukból soha életükben.

2020. okt. 22. 18:33
 25/33 anonim ***** válasza:
44%

A lényege az írásomnak, és megpróbálom harmadszorra is hangsúlyozni hátha átmegy, hogy a probléma forrása az, hogy az emberek a bajt, legyen az szexuális erőszak, vagy más jellegű erőszak ignorálják, mert velük nem történhet meg. A nők nagy része nem hord még mindig magánál gázspray etc.

Ezt próbáltam leírni.


Kérdező ahogy nézem nem beszélgetni, vagy eszmét cserélni szeretnél, hanem szimplán provokálni másokat. Ha méreg van a lelkedben, javaslom keress magadnak valamit, amin levezetheted. Sok sikert!

2020. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen nyilvánvaló, hogy azért igyekeztem reflektálni minden felvetésedre – arra is, amelyiknek a mantrázásával mostanra sem álltál le – ahelyett, hogy egyszerűen csak elküldtelek volna az édesanyádba, mert provokálni akartalak (ironikus, hogy pont ezt a vádat kapom tőled, tekintve a topic témáját), véletlenül sem azért, mert eszmét szerettem volna cserélni.
2020. okt. 23. 01:17
 27/33 anonim ***** válasza:
27%

Kénytelen vagyok mantrázni, mert a lényeget nem voltál képes felfogni. 😂

Egyébként, nyilván nem információ gyűjtésnek szántad a kérdésed 😊

2020. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ne legyél úgy elszállva magadtól, nem annyira bonyolult és magasröptű az a gondolat, hogy a potenciális erőszaktevők jelenléte adott, és semmit az égvilágon nem lehet tenni annak érdekében, hogy csökkenjen a számuk (ez az, amiben nem értünk egyet, és hát ha valamiben valaki nem ért veled egyet, annak vagy az az oka, hogy az illető hülye, mint a segg, vagy az, hogy direktbe idegesíteni akar téged, ez egyértelmű), ezért a nők dolga az, hogy gázsprayjel járjanak.
2020. okt. 23. 12:25
 29/33 A kérdező kommentje:
Azt pedig soha nem fogod megtudni, hogy minek szántam a kérdésemet, mert nincsenek gondolatolvasó képességeid, indulataid vannak, amelyek alapján feltételezésekbe bocsátkozol.
2020. okt. 23. 12:28
 30/33 anonim ***** válasza:
27%
A “ne legyél úgy elszállva magadtól” mondatot lehet inkább neked kellene mondogatnod magadnak egy tükör előtt, rád férne. Pontosan, nem lehet tenni semmit ezek ellen, de ha mondandómból ennyit szűrtél le, amennyit megjegyeztél, nálad tényleg komoly gondok vannak a toronyban.
2020. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!