Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Elsősorban régóta kapcsolatban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsősorban régóta kapcsolatban vagy házasságban élők válaszára vagyok kíváncsi. Esetleg, akiknek már volt hosszabb távú kapcsolata. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy egy idő után a kapcsolatban kialszik a tűz, a szex is megszokássá válik, a párod már nem lesz annyira izgató számodra stb. stb. Tegyük fel nem azért mert fogy, hízik, elhanyagolt lesz hanem mert x ideje együtt vagytok. Például egy 10 éves házasságban a szexuális élet eléggé lapossá válhat, nem? Még ha mindent kipróbáltak már akkor is.

Ilyenkor el kell fogadni, hogy marad a megcsalás vagy a nyitott kapcsolat? Jelen pillanatban elképzelem, hogy a párommal más is szexelne...hát iszonyatosan fájna. Legalábbis most úgy érzem. Persze lehet 10 év után annyira nem érdekelne már mégha a kölcsönös szeretet is megvan köztünk. Nem volt még hosszú kapcsolatom ezért merült fel bennem a kérdés.

Normális, kulturált válaszokat várok! :)

20L



2021. jan. 20. 13:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%
A 20 éves kérdezőről pont az jön le, hogy foglalkoztatja a rá váró jövő, hogy szeretné megérteni a hosszú távú kapcsolatok természetrajzát és törvényszerűségeit, hogy minden szerelem kialszik-e, és ha igen, hogyan lehet ezzel együtt élni, ezt feldolgozni, embernek maradni, a másikat, aki lényegében a részed lett 10-20-30 év alatt, nem megbántani. Nem jelent ki semmit kategorikusan, nem ítélkezik, viszont töpreng a dolgokon.
2021. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Sok dologra rávilágítottak, amikre magamtól nem is gondoltam volna.

2021. jan. 20. 16:00
 13/26 A kérdező kommentje:

#11

Pontosan! Nagyon jól megfogalmaztad.

A kedves 10-es válaszolóhoz csak annyit, hogy... Mégis mikor kérdezzek ha nem most? :) Szerintem sosem árt időben tisztán látni a dolgokat. Persze a tapasztalatot majd nekem kell megszereznem.

2021. jan. 20. 16:04
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
A probléma nem a kérdezéssel van, hanem a megértéssel. Itt ahogy nézem mindenki menekülne a hosszabb kapcsolatából, de én pl nem. Pedig régebben vagyunk együtt mint amilyen idős te vagy. Sőt működik minden, van szex is és nem jut eszünkbe szétmenni. ezt elmagyarázni azokkal szemben, akik 10 éve nem szexeltek elég nehéz. Igazándiból az sem érthető miért nincs 10 éve szex, de az is nehéz ügy, mármint érthetően elmondani, hogy miért működik, ah működik. Párkapcsolati kérdésekben különben a gyak vakvágány, nem hiszem hogy itt kéne ezeket kérdezgetni.
2021. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#14 Máshol nem tudom megkérdezni.
2021. jan. 20. 17:15
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

#14

Pont, hogy jó válaszok születtek, a párkapcsolatok kategóriában már ment volna az álomvilág.

Nálatok minden happy, mások meg rájöttek, hogy nem a szexuális kisajátítás az egyetlen út - számomra ez szimpatikus, hogy a társuknak is ugyanúgy jó szexet kívánnak mint maguknak -, sokan meg elváltak.

Egy 20 éves előtt nyitva van még sokféle út, és nem biztos az a jó, ami a látszatnak megfelel.


Kérdező, lehet te akarsz majd előbb mással lenni, nem mindig a másik “rontja el”, sokszor mi magunk.

Aztán, hogy együtt, hogy léptek, vagy nem léptek túl, kapcsolatot kinyitjátok, vagy a szemeteket becsukjátok, vagy szerencsések lesztek és elkerülnek a gondok most még senki nem látja.

A megoldásokat kell keresni, nem a hibákat, ez a lényeg.

2021. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól elmondtad:) Erről beszéltem:)
2021. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
#16 az a gond, hogy aki meg a kapcsolat nyitást mondja az úgy adja ezt elő, mint valami ártatlan dolgot, aminek nincs meg a maga ára. Az, amit ez két ember intimitásával tesz.
2021. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#16 Köszönöm. Sokat segítettél. :)
2021. jan. 20. 18:19
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

14 és 18


Szerintem nem jó a megközelítésed. Az történt itt, hogy neked meg a többi hozzászólónak köszönhetően felvillantak különféle sorsok és kapcsolattörténetek, utak, hogy kinél így, kinél úgy alakult a közös érzelmi és szexuális élet az évtizedek során. Te arra hoztál hasznos példát, hogy igenis működik a dolog 20+ év után is, mások meg ennek ellenkezőjére. Ezekből mind lehet épülni, itt mindenki hasznos hozzászólással járult hozzá a témához úgy, hogy senki sem akarta lenyomni a másik torkán a saját igazát. Illetve azért, mert neki úgy alakult ahogy, még nem minősítette, ítélkezett afelett, akinek homlokegyenest másképp.

2021. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!