Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szobakerékpárral lehet javítan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szobakerékpárral lehet javítani a szexuális teljesítményen?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni is (minimálisan vagyok túlsúlyos), szóval majd mindenképpen beszerzek egyet, minél nagyobb lendkeréksúllyal.


Viszont szexnél általában az szokott lenni (nincs nagy tapasztalatom mivel nincs barátnőm), hogy pl. kutyapózban néhány perc után kifulladok és meg kell állnom, próbálok nem lihegni, de szerintem szoktam… Aztán tudom folytatni, de ez a kifulladás szerintem nagyon ciki.


Ezek javíthat a kerékpározás?

Láttam olyan modelleket, amelyekben van pulzus alapú “teljesítmény javító” program… Ez pl. jó lehet?


Vagy ha ez nem tud segíteni, akkor mit egyebet tudnék tenni?



márc. 14. 12:46
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
25/f
márc. 14. 12:46
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Az állóképességen javít, ha tényleg rendszeresen használod.
márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem attól leszel jobb, hogy kerékpározol, hanem attól, ha lefogysz. Ehhez pedig kalóriadeficit kell.
márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
#3 ezt pedig a kerékpárral el lehet érni
márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Minimálisan vagyok túlsúlyos.

175 cm és 75 kg.


Viszont a zsír aránya jelentősen nagyobb lehet mint az izom mennyiség, izom szinte semmi nincs rajtam. Van egy kis pocakom, de pl. a lábaim pipaszár vékonyak, elég nevetséges látvány vagyok így.

márc. 14. 12:59
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

#4


Ne hitegesd a kérdezőt.

Önmagában a kerékpározás kevés hozzá. El lehet érni, csak önmagában nem elég.


Kalóriadeficit kell, azt pedig sporttal, sétával, kocogással, kerékpárral stb.. bármivel el lehet érni, vagy szimplán csak kevesebbet kell enni.

márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

3. Nekem nem jött be, bár nekem vannak hormonális problémáim. Nőként meg végképp más, de a kalóriadeficit egyébként is egy 60-70-es években feltalált dolog.



Nem biztos hogy az, ami beválik. Maga az elmélet jó, de nem mindegy milyen makró és mikro amit beviszi. Szóval lehet gyorskajával és valaki deficitben, de nem lesz egészségesebb..



Szerintem fuss. Először gyorsan setalj, utána kocogj. Nem kell gyorsan fuss, de ha gyors-lassú tempót váltod, azzal a szívedet is erősíted és nagyon jó kardió. Viszont attól függ mennyi túlsúly van rajtad. Ha sok, NE fuss mert tönkre mennek az ízületeid..


De a gyors séta is jó alap lehet erre. :)


Ja és sok folyadék! 20kg/liter

márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

6. Olvasd el a 7-es válaszom. Nagyon felhypeolt a kalória deficit, de arról senki nem beszél mit lehet és mit nem lehet enni.


Mert arról már nem esik szó, csak számold a kalóriát és maradj csendben..


Alvás? Na az elengedhetetlen itt!

márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

#4 A kerékpár segíthet a kalóriadeficitben, de ha mellette megeszel egy nap 5 ezer kalóriát, semmit nem ér :D Szóval érdemes elsősorban a bevitt kalóriákra odafigyelni, aztán azt kiegészíteni mozgásokkal.


Egyébként a leírásod alapján (175cm hez 75 kiló izom nélkül) tényleg minimális túlsúlyról beszélünk, ez alapján egyfajta "skinny fat" testalkatot képzeltem el.


Szerintem érdemes tényleg megszabadulnod a fölösleges zsírtól, és emellett izmot is kell építened. (tévhitekkel ellentétben lehetséges egyszerre zsírból fogyni és izmot építeni)


Ha izmot építesz, és több izom lesz rajtad, nőni fog az alapanyagcseréd, mivel az izomzat fenntartásához több energiára van szüksége a szervezetednek, így a zsírtól is könnyebben meg fogsz tudni szabadulni, mivel könnyebb lesz elérned a kalória deficitet.


Ha szeretnél kardiózni, a szobabicikli nem a legrosszabb választás, főleg kezdőként, mivel például egy hosszabb távú futáshoz szinte biztos, hogy abszolút kezdőként nem vagy felkészülve sem koordinációs szempontból, sem mozgásszervrendszer szempontjából, így az több kárt okozna, mint hasznot. Persze ezt így látatlanban nem tudom megállapítani rólad, de a lényeg, hogy a szobabicikli kezdőként a legbiztonságosabb választás a kardióra.


Viszont szerintem jobban megéri lejárnod terembe és ott szobabiciklizni az izomépítés mellett, mert ha tényleg odafigyelsz magadra és fejleszted magadat, lehet egy idő után már "kinövöd" a szobabiciklit, és akkor meg fölöslegesen vetted meg. Persze ez a te döntésed.


Azt remélem nem kell elmondanom, hogy az izomépítéstől nem kell megijedni, nem fogsz véletlenül hirtelen úgy kinézni, mint egy szteroidokat használó testépítő.


Fogyásról meg azt javaslom ne olvasgass az interneten, mert rengeteg ostobábbnál ostobább csodadiétát ígérő cikkek vannak, amik a tudományos tényeket soha nem veszik figyelembe, meg csomó szirszart el akarnak majd neked adni, hogy az segít lefogyni. Csak a kalóriadeficit fog segíteni lefogyni, esetedben viszont mivel enyhe túlsúlyról beszélünk, nem javaslok túl nagy kalóriadeficitet, olyan napi 4-500 as deficit bőven elég. Számold ki kalóriaszükséglet kalkulátorral, hogy mennyi kalóriára van szükséged naponta a testsúlyod fenntartásához, és az alapján matekozd ki a napi kalóriabevitel célodat.


Ha semmilyen egészségügyi probléma nem tiltja, azért én a helyedben idővel, hogyha már fejlődtél, megpróbálnék kicsit komolyabb állóképességi edzéseket is.


Egyébként, ha simán elkezdesz pl súlyokkal edzeni, és kardiózni heti 2-3x, szinte biztos, hogy egyből megérzed a javulást az ágyban, és nem fogsz kifulladni.

márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

#8


Ja igen, nyilván az alap funkciók kellenek.



Nincs ilyen, hogy mit lehet mit nem. Nincs időhöz kötve sem.


Akkor is fogyni fogsz, ha deficitet tartasz, ha Mekis kaján élsz, csak nyilvánvaló, hogy nem leszel vele hatékony és mivel szemét kaját eszel így előbb veszítesz izmot, mintsem zsírt.


Ha fehérjedúsan étkezel alacsony cukor bevitellel és egy közepes szénhidrát szintet megtartva akkor egyrészt sokat lehet enni, másrészt pedig nem veszítesz jelentős izmot. De végsősoron csak az számít, hogy kevesebb legyen a bevitt tápanyag (és ne drasztikusan) mint amennyi kell a szervezet működéséhez.

márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!