Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szobakerékpárral lehet javítan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szobakerékpárral lehet javítani a szexuális teljesítményen?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni is (minimálisan vagyok túlsúlyos), szóval majd mindenképpen beszerzek egyet, minél nagyobb lendkeréksúllyal.


Viszont szexnél általában az szokott lenni (nincs nagy tapasztalatom mivel nincs barátnőm), hogy pl. kutyapózban néhány perc után kifulladok és meg kell állnom, próbálok nem lihegni, de szerintem szoktam… Aztán tudom folytatni, de ez a kifulladás szerintem nagyon ciki.


Ezek javíthat a kerékpározás?

Láttam olyan modelleket, amelyekben van pulzus alapú “teljesítmény javító” program… Ez pl. jó lehet?


Vagy ha ez nem tud segíteni, akkor mit egyebet tudnék tenni?



márc. 14. 12:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

12.


Akkor nekem PCOS-el és pajzsmirigyel mit javasolsz?


1500kcal-bab voltam úgy hogy kb mindennap edzek és nem fogytam. 😅


Gyógyszer nem opció, mert vagy Merckformint írnak fel vagy fogamzásgátlót. (Nincs is szükségem rá)


Egyébként régen szúrtam magam Saxendával, de tönkretette az emésztésem, azt most próbálom helyre hozni. Plusz a felszívódást növelni. Máj tisztítás, stb.

márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Hű, köszi a sok választ!


Még el sem olvastam mindet…


A kalória deficit “elmélethez” én annyit fűznék hozzá mint totál laikus, hogy én is ebben hiszek, pont azért várok a kerékpározástól fogyást.


Első körben ugyanazt tervezem enni amit most, ugyannyit, mert egészségesen és elég tudatosan étkezem, csak semmit nem mozgok.


Viszont vannak olyan bizonyított esetek, amikor a kalória nem számít.

Jobban elhízott embereknél nem csak a hormonális dolgok, de a bélbaktériumok is okozhatnak hatalmas mértékű eltérést.


Olvassatok utána a széklettranszplantaciónak ami egy elég gusztustalan, de működő dolog…


Patkány kísérleteknél reprezentatív minta támasztja alá, hogy teljesen azonos kalória bevitelnél és teljesen azonos tartási körülményeknél 1-1 patkány akár 100%-al volt súlyosabb más társaiknál.

A széklettranszplantáció után pedig ezek az elhízott patkányok lefogytak…


Embereknél is használták már, ahol szintén van olyan eset, amikor bevált.


Persze nem mindenkinek ez lesz a megoldás, mert valószínűleg keveseknek okozza ez az elhízását, hogy bakteriális szinten nincs rendben valami. Viszont ez megcáfolja azt, hogy csak a kalória számítana!

márc. 14. 16:07
 23/28 anonim ***** válasza:
5. Az agyad van elhízva te , ez egyáltalán nem túlsúly.
márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

23.


Ez BMI szerint nagyon határeset, de az kizárólag a magasságom és a súlyom alapján számolja ki a netes kalkulátor.


Nem tudja, hogy valójában mennyi az izom, háj.


Nekem a karom és a lábam nevetségesen vékony, a hasamon meg van egy szemmel látható hájpárna… Nem esztétikus és 20 évesen nem ilyen voltam, és bár akkor sem voltam sportember, mert 62-64 kiló között mozogtam, a hasam lapos volt és nem volt ennyire jellemző a kifulladás sem.

márc. 14. 16:19
 25/28 anonim ***** válasza:

Az állóképességen a bicikli javít, az izomzaton pedig a súlyzós edzés.


Mindegy mit, ha rendszeresen mozogsz jobban fogod bírni

márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

21. Nem tudok neked javaslatot tenni, ugyanis az túl mutat a jelenlegi kompetencia határomon, hogy ehhez hasonló diagnózissal rendelkező embereknek javaslatot tegyek, mivel nem vagyok orvos. Ettől függetlenül még igaz az, hogy ugyan elég alacsonynak tűnik így elsőre az 1500 kalória, és ha pl személy szerint én ennék ennyi kalóriát, deficitben lennék. Ha te viszont nem fogytál ennyi kalóriával, akkor nem voltál ezzel a kalóriamennyiséggel sem deficitben. Mert ugyan elég kevés az 1500 kalória, de a kevés kalória fogyasztása nem feltétlen egyenlő a kalóriadeficittel, hogyha nagyon alacsony az ember alapanyagcseréje. Tehát ez nem mond ellent a kalóriaelméletnek. Az online kalóriaszükséglet kalkulátorok nem veszik figyelembe a speciális eseteket, gondolom ez a betegséged amid van, lelassítja jelentősen az anyagcserédet.


Pontos alapanyagcsere mérésre egyébként van lehetőség, nem voltam még ilyenen, de lényegében annyiból áll, hogy rendelőben fekvő és nyugalmi helyzetben rád tesznek egy olyan maszkot, ami leméri az általad belélegzett és kilélegzett levegő oxigéntartalmát, összehasonlítja őket, és kijön az, hogy mennyi oxigént használ el a szervezeted adott idő alatt. És van erre egy mérőszám, hogy adott mennyiségű oxigén felhasználása az mennyi kalóriát jelent, így ki tudják számolni, hogy nyugalmi helyzetben mennyi kalóriát használ el a szervezeted. egy ilyen mérésre például a helyedben már csak az érdekesség kedvéért elmennék, hogy legalább tudjam mennyi az annyi.


Még esetleg felül lehetne azt is vizsgálni, hogy ténylegesen 1500 kalórián vagy-e, vagy esetleg van amit nem számolsz. Ezt nem állítom, hogy rosszul számolod, de nem tudhatom, és az meg igaz, hogy az emberek többsége hajlamos alábecsülni a kalóriafogyasztását, köztük én is. Illetve az sem mindegy, mennyi ideig voltál 1500 kalórián, mert 1-2 hét alatt nyilván nem lesz jelentős változás, bár nem is feltétlen javasolnék hosszútávon ilyen alacsony kalóriabevitelt senkinek sem, főleg úgy, hogy semmit nem tudok róla.


Tehát a lényeg, hogy a tiédhez hasonló eseteknél nem a fizika alapvető törvényei dőlnek meg, csupán az ilyen online kalóriaszükséglet kalkulátorok nem lesznek relevánsak a speciális, anyagcserét befolyásoló betegségek miatt. Viszont ha tényleg leméreted rendelőben azzal a módszerrel amit írtam, akkor te is kaphatsz pontos számot az alapanyagcserét illetően. Az itt kapott szám viszont nem tartalmazza a fizikai aktivitást ugye, csak azt, hogy mennyi kalóriát használna fel önmagától a szervezeted, ha pl egésznap csak nyugalmi helyzetben lenne.

márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

26. Edző állította be.. ez a vicc..


"online edző"

márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27 pedig konkrét étrendet jogilag is csak dietetikus írhat, semmilyen edző és még táplálkozási tanácsadó sem írhat étrendet, maximum javaslatot tehet a táplálkozást illetően, de bármilyen speciális probléma esetén személy szerint én valami megbízható dietetikust javasolnék csak, semmi mást. Online edzéseket meg nem is tartanék soha, és nem is vennék részt rajta, nem vagyok a híve, de ez csak mellékes.
márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!