Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Irodai, asztal alatti szoba...

Irodai, asztal alatti szoba biciklivel (mini bike) mennyit kellene tekernem, hogy elérjem a 8000 lépésből álló gyaloglást, ami kb. 1 óra alatt van meg? Egyáltalán ér-e annyit a mini bike, mint a gyaloglás?

Figyelt kérdés

febr. 22. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, te nagyon megúszósban akarod nyomni ezt a mozgást... :D

Miért nem jó az otthoni kardióedzés amit az előző kérdésednél írtunk? Lehet hogy most még csak két perc megy, de folyamatosan egyre könnyebb lesz. Én azért ennyire nem voltam gyenge, kezdetben 15 percbe majd belehaltam, de hétről hétre könnyebb lett, 1-1,5 hónappal később már simán 40-50 perces nagyon intenzív edzéseket csináltam, és nem dőltem ki utána. És a mellett hogy kalóriát égetsz vele, az álóképességed is piszok gyorsan nőni fog. Sokkal könnyebben fel fogsz tudni menni egy lépcsőn, nem fogsz lihegni ha futni kell kicsit a busz után... Nagyon jót teszel magadnak vele. Igen, kicsit izzadni kell, kicsit fáj. De szánd már magadra azt a napi fél órát, meg fogja hálálni a tested. Ez a minibike ez semmit nem ér kb... AKkor legalább rendes biciklizés legyen, de az legalább napi egy óra legalább het 4-5x, annak már van némi értelme.

febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na igen, erre lennék kíváncsi, hogy ér-e egyáltalán valamit a mini bike, vagy semmi értelme!?


Home office-ban dolgozom, de úgy, hogy nem hagyhatom el az otthonomat mert felügyelek valakire non-stop, tehát olyan mint egy börtön.


Ezért még az utcai séta/biciklizés se jöhet szóba és mivel az áram is gyenge, így például egy gyalogló/futópadot se tudnék használni, max csak mechanikusat, ami áram nélküli.


És teljesen őszinte leszek: a gép előtt ülve, munka közben még talán szívesen tekerném 1 órán keresztül a mini bike-ot, de egyéb mozgástól még a hideg is kiráz. Gyenge vagyok és nagyon lusta.

febr. 22. 08:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Gyenge vagyok és nagyon lusta."

Akkor dagadt maradsz.



Amikor letelt a munkaidő, nyomj be egy youtube videót és csináld végig. Százszor jobb mint ezek a megúszós megoldások.


A mini bike arra lesz jó, hogy fájjon a feneked és a derekad, izomlazad legyen combban. De a szív és érrendszernek semmit nem ér hisz munka közben úgysem fogod annyira tekerni hogy rendesen felvigye és fenn is tartsa a pulzust 45 percig legalább. És aztán rajossz hogy izzadtan budosen kellene vegigulnod a maradek munkaidot. Es ket alkalom ugan feladod. Marad a szabadidőd. És akkor mar többet ér egy video

febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge és lusta... Ha tudod hogy ez van, tudsz tenni ellene, ez nem lehet kifogás. Ha gyenge vagy és lusta, akkor dagadt is maradsz, és hamar egészségügyi prolémáid lesznek. De te tudod, a te életed...

3-as jó leírta miért nem jó semmire a minibicikli. Akkor égnek jól a kalóriák, amikor egy bizonyos tartományban van a pulzusod. Ez nem fogja felnyomni odáig a pulzusod, tehát kb semmit nem ér.

febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha tényleg ennyire nem mozogsz hogy még a lakásból sem mozdulsz ki, akkor aztán meg különösen fontos lenne hogy normálisan edz.
febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Küldenétek videókat? Mit ajánlanátok erre az élethelyzetre? Azért szeretnék többet látni, hátha valamelyik megtetszik, bár...
febr. 22. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha gyenge vagy és lusta, akkor arra esetleg megoldás lehet, hogy valakivel együtt mozogsz. Hiszen ha vár rád valaki, direkt lebeszéltetek egy időpontot, azt azért nehezebben mondod le, mintha csak saját magadnak okoznál csalódást.

Direkt írtam mozgást és nem edzést, mert ez bármi lehet. Ha együtt mentek sétálni, jó időben pinpongozni valami szabadtéri asztalhoz, de akár táncolni is, az már sokkal jobb, mint egész nap punnyadni.

Vagy kereshetsz valami csapatsportot.

febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon könnyű. Hosszú távon édeskevés, de kezdetnek megteszi ha tényleg annyira gyenge vagy mint mondod: https://www.youtube.com/watch?v=Qt3O0UwrPzg&ab_channel=Edz%C..

Egyébként írd ba a keresőbe youtube-on hogy kardió edzés, és milliót ki fog dobni. Nézelődj, keresgélj.

febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És itt egy másik, szerintem ez is nagyon könnyű, de lehet hogy neked meg már sok lesz: https://www.youtube.com/watch?v=FeR-4_Opt-g&ab_channel=Nobad..
febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De arra például tök jó a mini bicikli, hogy ne táguljanak ki a visszerek a lábadban. Lehet, hogy csak pár száz kalóriát égetsz pluszban, de az a pár száz kalória kisebb meló, mint amennyire kellemetlen lenne a kajából ennyit lefaragni. Ha már van ilyened, használd. Ha vannak egy-két perces üresjáratok a munkában, a karod is edzheted, ragadd meg az asztal szélét és tologasd magad előre-hátra. Ez nagyon élénkít is.
febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!