Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szobabiciklizzek?

Hogyan szobabiciklizzek?

Figyelt kérdés

Tudom elsőre nevetséges lehet a kérdésem, de annyi mindent olvastam az elmúlt hetekben, hogy teljesen elbizonytalanodtam.


Magamról annyit, hogy durván kórosan elvagyok hízva, 40-es BMI nő


Ezen szeretnék változtatni. Kalória deficitben étkezem már egy hónapja 5kg-tól meg is szabadultam. Viszont mivel van szoba biciklim ami évek óta fogasként funkcionál szeretném használni.


Olvastam, hogy ha csak felülök tekerek annak nem sok értelme van. Intervallum edzéseket kellene rajta végezni. Ami amúgy mit is jelent?! Értelmezésem szerint 1-2 percig hajtani amit bírok aztán 1-2 perc pihi ès újra?! Őszintén próbáltam, nekem az nagyon durva. 20-30-40 percig tekerek “simán” megizzaszt elfáradok.



Valamint előtte hogyan melegítsek be? Elég ha először nagyon lassan tekerek aztán felveszem a tempót? Vagy ennél több kell?



Köszönöm ha válaszolsz! Ja és légyszi ne ajánlj más mozgást jelenleg erre van lehetőségem na meg kedvem.



febr. 6. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha kórosan el vagy hízva, már az is elég ha csak simán tekered. Nem kell gyorsan, inkább lassan és sokáig. Az lesz a zsírégető tempód.

Intervallozás az, amikor szakaszokra bontva csinálod, felcáltva a gyors és lassú tempót. Pl 3 perc gyors, 3 perc lassabb. De ilyenkre ráérsz. Amire most szükséged van, a hosszú lassú. Plusz kalóriadeficit. Kitartást, meglesz az eredménye.

febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Boven van ertelme annak is ha csak felulsz es tekersz. Keress egy olyan beallitast ami nem tul konnyu de nem is tul nehez. Tehat kell erofeszites de hosszutavon tudod tartani. Menj vegig eben a tempoban. Eloszor 20 perceket. Aztan szep lassan lehet emelni hetente 10 percet. Hogy fokozatosan szokj hozza. Heti 2x60 perc boven eleg
febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ülj fel rá és tekerj. Én az 1%-ba tartozom aki napi szinten használja a szobabiciklit a heti két kettlebell edzés mellé. Szeptember óta tekerek azokon a napokon amikor nincs edzés és a következőket tapasztalom:

Pulzusom alapvetően is magasabb volt, ilyen 85-90 nyugalmi állapot, lecsökkent 65-70re

Előtte két havonta voltam beteg, ilyen menetrendszerűen, most szeptember óta semmi

Nagyon jól alszom, jobb lett a tüdő kapacitasom, pedig csak felulok rá és tekerek.

2 rész family guy és 40 perc rendszeresen. Szóval csináld. Néha uncsi de megéri

febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az említett intervallozás az miért jo? Még nem hallottam rola.


En tél végén szoktam elkezdeni a szobabiciklizést, eloszor csak kb. 10 percet, aztán mindig emelem az idot, ahogy bírom, majdnem minden nap bicajozok és 1-2 honap után már nagyon jo kondim lesz tole és jol is esik, nem unalmas, lehet kozben tv-t nézni. Mellette még szoktam kicsit tornázni is kb. fél orát. Ha még a kajára is odafigyelek kicsit /nagyon édesszáju vagyok/, akkor nyárra le is megy pár kilo /nem sok, mert vékony testalkatu vagyok, csak télen mindig feljon pár kilo/.

febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Érdeklődő laikus vagyok.

Az intervalba is fokozatosan érdemes belemenni. Ha bele szeretnél kóstolni, válassz egy napot a héten, amikor a teljesen szokásos biciklizésed közben csinálsz 3x1 perc erős tekerést, azzal a legmagasabb intenzitással, amit fenn tudsz egy percig tartani (némi kísérletezést kíván, a mindenkori saját egy perces maxi pörgetésed a lényeg). Egy perc után válts vissza laza tekerésre, folytasd laza tempóban, amíg helyre nem áll a szívverésed a pörgetés után (legyen az bármennyi idő), és újra egy perc pörgő... A max intenzitásod fog fejlődni, és a regenerálódási idő is, ahogy egyre jobban belejössz. De szó nincs arról, hogy 40 percig egy perces váltásokban 20 db maxra pörgetős ciklust kellene csinálni, ez nem is cél.


Egy interval edzés hatása a szervezetre napokig tart, ezért nem kell és nem is jó minden nap csinálni. Heti kettő HIIT egy olyan embernek, aki életminőség javításon (=nem sportversenyen) dolgozik, pont jó.


Ha angolul tudsz és érdekel a téma, Peter Attia dokit érdemes lekeresni, elég sokat szólal meg podcast / videós formában, kifejezetten laikusoknak is célozva, minőségi élethossz és sport témában - nekem hitelesebb volt, mint a témában bőségesen nyilatkozó zero carb izomkötegekre pattintott fitness edzők.


És hogy számíts rá: az interval kellemetlen, hiszen pont a max limitet feszegeti, azaz a természete, hogy mindenkor kellemetlen marad. Fogadd el előre, végül is pár percre kell csak eltűrni. Azért csak óvatosan és fokozatosan, ne "ronts ajtóstól a házba"!

febr. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az interall jó, de nem kezdőként az ő súlyával. Előbb szokja meg a terhelést és szerezzen egy kis állóképességet. Ha az elején intervallal kezd, az egésztől el fog menni a kedve.
febr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam, hogy ha csak felülök tekerek annak nem sok értelme van."

-Ez hülyeség. Nagyon is van értelme. Sőt te esetében csak így érdemes. Intenzitás olyan legyen ami terhel, de még tudnál kicsit beszélgetni mellette.


"Intervallum edzéseket kellene rajta végezni."

-Nem! Te fizikailag nem vagy rá alkalmas. Gyenge vagy, és a szíved se bírná. Ezen kívül sokkal hamarabb kifáradsz, de eközben sokkal kevesebb energiát használsz fel. Ráadásul magas intenzitásnál glikogénből használ a test, nem a zsírból


Hidd el, jól beszélek. Sok ismeretem és jelentős tapasztalatom van izomépítés és zsírvesztés területén. Férfi vagyok, és nem úgy van hogy "a fiúknak könnyebb"

febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Fiatal lány koromban sokat bicikliztem rendes biciklivel, de sajnos 25 éves koromtól már nem. A biciklizéssel soha nem volt gondom, nem volt kényelmetlen.


Most kaptam ajándékba egy szobabiciklit. Sajnos a szobabiciklin ülve én nem tudok biciklizni. Olyan érzésem van, hogy a pedálok nagyon hátul vannak. Nem tudom, miért érzem ezt.


A térdemet nem könnyű behajlítani (porckopás miatt injekciókat kaptam) a szobabiciklin, furcsa érzés így tekerni. A derekam is megfájdul. Az ülés pedig borzasztóan kemény, kényelmetlen.


Tudom, hogy most itt sokan fognak ezen nevetni, de én úgy használom, hogy ülök az irodai forgószékben, a kezemmel kapaszkodok a szobabicikli ülésben és így tekerem a pedálokat. Így már nagyon jó érzés.

febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!