Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Tényleg gyakori a nemibetegség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg gyakori a nemibetegség a mai fiatalok között?

Figyelt kérdés

Pontosabban az érdekel, hogy tényleg a szifiliszt csak szülővel kezelhetik 18 év alatt? És tényleg elmúlnak a tünetei amik láthatóak?

Egyébként tegnap olvastam egy kérdést itt, ami elgondolkoztatott, hogy tényleg mennyire nem vagyok képbe én se.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__homoszexualitas_..


Na és ott írta valaki ezt:

"Én arra is kíváncsi lennék vajon hányan tudják hogy mik a szifilsisz tünetei és hol jelentkeznek és meddig. Mert az egyik barátom pl Pesten dolgozik egy klinikán. Ő mesélte, hogy nem cska melegek közt és nagyon nagyon sok eset van mostanság. Főleg 20 alattiaknál. A 18 év alattiaknál ráadásul csak a szülő beleegyezésével lehet sok helyen csak a kezelés. Amit ugye nem sok tini akar, hogy emiatt behívni anyut vagy aput. Szóval igazi szívás. Így viszont nem kezelik és a tünetek elmúlnak de tovább fertőz. Akár csókkal is. Azt mesélte decemberben, hogy a nyári időszakba közel 500 esetük volt. És ők csak 1 klinika."


Elgondolkoztatott mert nekem is van ismerős aki szexpartner volt és írt ősszel, hogy lehet el kéne mennem tesztre. El is mentem a Mária utcába. Csak így megerősítve látom a leírtakat, hisz nekem is nyár után volt kicsivel. Hála égnek nem volt bajom.


2020. máj. 2. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy partnerem aki 17 volt és szifiliszes. A drága doktornő előbb jól megalázta, kikérdezte flegmán mintha hazudna majd a végén közölte hogy jól van de szülő nélkül nem kezelheti. Na? dr Kálmán Andrea azóta a bögyömben van. A szülő amúgy bement vele szóval nem lett gond, de ugye érzitek?


És igen sok fiatal azt gondolja nem kaphatja el. Konkrétan az ismerős srác exe aki már 19 volt se ment tesztre hiába kérte. Mert tuti nem tőle van, nem kaphatta el, stb. Szóval érdemes vigyázni.

2020. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A nemibetegségek kortól és nemtől függetlenül terjednek. Én azt vettem észre, hogy azért 30 felett az emberek többsége használ óvszert, amíg az ennél fiatalabbak csak egészségesnek mondják magukat, meg hogy ez csak az első ilyen, és hasonló szöveggel jönnek. Szóval igen, aki 30 felett van több mint valószínű hogy jobban odafigyel, mint az alatta lévő korosztály. Senkit sem akrtam megbántani, nem öregnek neveztem a 30 év fekettieket, hanem kb itt van az a technikai és ez által a személyiségbeli, illetve neveltetési különbség határ.
2020. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalkorút minden további nélkül kezelhet az orvos szülői belegyezés nélkül nemi betegségre IS. Csak kiskorú (<14 év) esetében van szükség az egyes kezeléseknél a szülő/gondviselő beleegyezésére.


A szifilisz nem múlik el magától! Vannak átmeneti lappangó, tünetmentes periódusai a betegségnek, de addig is "dolgozik" a szervezetben hogy utána több tünettel, károsodással térjen vissza (és addig is fertőz).


Azok között gyakori akik annyira hülyék hogy össze-vissza váltogatják a partnereiket óvszer nélkül. Nem'tom hány alkalmi partnerem volt (sok) de mindig használtam óvszert és nem is kaptam el semmit :)

2020. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet valóban vegyes. A többsége az orvosoknak nem kötekedik, de elvileg én is úgy tudom, hogy 18 alatti esetén a kezelést csak a szülő engedélyezheti. De már 5 éve nem vagyok egészségügyis. Azonban ilyesmi akkoriban valóban volt. Ha az előttem szóló tud pontosat mondja de nem téves az infó.


A felelőtlenség sajna nagy. A Durex statisztikája nagyon izgalmas. A mai fiatalok úgy gondolják ők nem kapatják el mert még fiatalok és így ugyan hogy lenne már. Sajnos ez a trend.

2020. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!