Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Azonos nemű emberek között...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azonos nemű emberek között miért nem lehetséges a közösülés (lent kifejtem mire gondolok)?

Figyelt kérdés
Húgom joghallgató és az egyik könyvébe kiváncsiságból beleolvastam, ahol szó szerint ez szerepel a vérfertőzés kapcsán: "büntetőjogi értelemben közösülni csak különböző nemű testvérek tudnak, az azonos neműek nem" Engem nem a testvérek közötti kapcsolat vonatkozásaban érdekel, nincs is azonos nemű tesóm és ha lenne sem tennék ilyet, hanem 2 azonos nemű pasi között. Ezekszerint ha 2 pasi análisan közösül az nem is számít közösülésnek. Akkor az mi szerintetek?

2020. júl. 1. 11:04
1 2 3
 1/21 Lacás1976 ***** válasza:
84%
Jogilad a zöld is lehet piros....
2020. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják jogi kiskapunak....
2020. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A jogelmélet egy dolog s egy különböző dolog a valóság. Attól, hogy a jogi terminológia nem közösülésnek hív valamit attól az még az. Nézd meg mikor adták ki a könyvet először, gondolom nem az elmúlt 10 év terméke.
2020. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A vérfertőzés kapcsán ,nem vérfertőzés,ha két azonos nemű közösül.Nem lehet biológiailag közös gyerekük ugyebár

A családi vérvonal tisztaságát védi a törvény,hogy ne legyenek zakkant utódok a belterjesség miatt.

2020. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Mert jogilag az már természet elleni fajtalanság, ha azonos nemű testvérek cselekszik. Olvasd tovább a könyvben is benne kellene lennie.
2020. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4-es így már világos, köszönöm a választ.

5-ös továbbolvastam, abból kiderült, hogy az Alkotmánybíroság 37/2002. hatarozatával megsemmisítette az azt büntető részét a Btk.-nak.

2020. júl. 1. 11:35
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
gondolom csak azért büntetendő, mert annak lehet sajna baba az eredménye, vérfertőzés.
2020. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A jog szereti a törvény betüit össze vissza csavarni.


De igazad van, a közösülés fogalma ingoványos. Anál, orál, manuális is szex, de itt szerintem a gyerekcsinálást akarták külön szankcionálni mert ott nem csak az esetlegesen gyereket csináló felekre kell gondolni, de a közös gyerek is sérül.


Azt hiszem a nem PIV szex is csak fajtalanság.

2020. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jogi értelemben a közösülés a férfi és a női nemi szerv érintkezését jelenti. Eltér a hétköznapi, tágabb jelentésű közösülés fogalmától.
2020. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok, ami lemaradt:

minden más, ami nem vaginális közösülés volt, az fajtalanság szó alatt futott (pl akár heteró, akár homo anális szex, orál, kézimunka stb.)

2020. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!