Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Felvidékről Budapestre költözn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvidékről Budapestre költözni? Változtatna a helyzetemen? Kibeszélő

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is leszögezném, hogy viszonylag hosszú lesz. Nincs kitől tanácsot kérnem, nincs senki aki elmondaná a véleményét, ezért próbát teszek itt. Remélem akad valaki aki szeret olvasni és tanácsokat osztogatni :)


Kezdetben röviden magamról. 22 éves egyetemista vagyok, Pozsonyban tanulok gyógyszerésznek. Mosolygós, pozitív, sírdogálós, csendesebb, visszahúzódóbb, ugyanakkor embereket kedvelő típus vagyok. 19 éves korom óta kezdtem aktívabban jelen lenni a meleg világban, akkor költöztem fel kisvárosból Pozsonyba. Sajnos ezalatt a 3 év alatt nem volt sok sikerem, kösznhető a kinézetemnek valamint valószínűleg a személyiségem sem olyan, amit szívesen megismernének az emberek. Volt 2 kapcsolatom, mindkettő teljesen lerombolt, nem voltak sajnos sikeresek. Negativ élményként gondolok vissza rájuk. Barátaim jóformán nincsenek, akik vannak is kétszínűek, nem bízom meg bennük. Egyedül vagyok.


Jelenleg negyedéves vagyok, nagy döntések előtt állok. A tanév végén 1 hónapos, majd az 5. évben 5 hónapos praxunk van. Egyet tudok biztosan, semmiképp sem szeretnék a szülővárosomban maradni. Kis város, semmi lehetőség, épp elég évet pazaroltam el az életemből itt, nem akarok többet. Pozsony praxra kilőve, nem szeretnék ott maradni egyetem után, nem szeretem a nyelvet. Magyarlakta településeken gondolkoztam, így jött Dunaszerdahely. Lehetőségem lenne a kórházba elmenni praxolni, sok is a magyar, nagyon tetszik a város elhelyezkedése, közel van sok nagyváros. (Most arra nem térnék ki, hogy a korona kicsit megnehezíti az egészet, ugyanis elvesztettem a kolégiumomat, kellene lakást keresni, viszont praxért semmilyen honorárium nem jár. Sok probléma van, de meg tudnám ezeket oldani valahogy...)


Akkor most jön a csavar, mi is a problémám. Elkezdett járni az agyam, mi lenne, ha Budapestre mennék praxolni. Óriási város, tele emberekkel. A döntésnek elég véglegesnek kell lennie, ugyanis ha oda megyek praxolni, haza felvidékre már csak nagyon nehezen tudnék visszajönni dolgozni. Körbenéztem Grinderen és Rómeón mi a helyzet Pesten. Amit láttam kiábrándító volt. Konkrétan egy olyan embert se találtam akire ráírtam volna. Szinte mindenki promiszkuitív szexmániás, túláradó magabiztosság párosítva a jóformán modellkinézetű alkattal. Egy átlagos , hétköznapi srácot sem láttam. Tudom, ez nem jelenti hogy nincs + a város óriási, rengeteg emberrel. Több lehetőségem lenne Budapesten ismerkedni, mint Dunaszerdahelyen. Itt is nézelődöm, vannak szimpatikus emberek, párral írkálok is, viszont ismerem az itteni helyzetet. Mindenki ismer mindenkit, mindenki dug mindenkivel. Mennyivel lenne jobb helyzetem Pesten? Nem látok realitást abban, hogy a több ember több lehetőséget nyújtana valamiért. Ugyanis több ember több ember közül is tud választani, és a tapasztalataim alapján engem nem igazán választanak az emberek (és az átlagosak, hát még a pesti szépfiúcskák). Ti mit tennétek az én helyemben? Itt a lehetőség a kezemben, hogy elköltözzek, oda ahol a jövőmet a legjobban alakíthatnám, de nem tudom mi tévő legyek. A szívem inkább Dunaszerdahely felé húz, de mégsem bírom kiverni a fejemből Budapestet. Vonz a nyüzsgés, a nagyvárosi élet, a sok ember. Ugyanakkor maga az ország nem vonz, a lakosságot kettéosztotta a politika, nem látok semmi mást csak gyűlölködést és útálatot a másik ember íránt. Volt valaki hasonló helyzetben mint én? Volt lehetősége elköltözni, Budapest és egy másik nagyobb város között vacilált, hogyan döntött? Mik voltak a tényezők?


Végezetül csak annyit mondanék el, hogy a boldogságomat nem mástól várom. Sokszor már megkaptam, hogy ne erőltessem az ismerkedést, kapcsolatokat. Nem is erőltetem, most sem az a célem. Nem a 'pasizás' a fő kérdés itt. Hanem az emberek, ismerkedés, elfogadás, boldogság, és nyilván ezekkel együtt a mélyebb komolyabb kapcsolatok is.

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki elolvasta és leírná, ő hogy látja a dolgokat, tanácsait. Szeretek sokat olvasni, úgyhogy lehet nyugodtan hosszan is fogalmazni. :)



#Budapest #költözés #Felvidék #dilemma #melegvilág #melegélet
2020. dec. 3. 23:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Nem tudsz felírni valami jó kis antidepresszánst? Kezdek begolyózni.


Amúgy mindig azt tedd amit a szíved diktál. Semmi mást.

2020. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

"Mosolygós, pozitív, sírdogálós"


???

2020. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is felvidéki vagyok és én nagyon nem találtam meg a helyem Budapesten. Szerintem egy nagyon taszító város. A jövőmet nem itt képzelem el.

A boldogsághoz való feltételeket ott tudod megteremteni majd, ahol otthon érzed magad. Az a baj, hogy ezt az én tapasztalataim alapján nem döntheted el, mert te lehet tök másként élnéd meg. Ki kéne próbálnod mindkét várost.

Menj praxra Dunaszerdahelyre és utána, mondjuk egy hónapra költözz Budapestre. Ha van rá lehetőséged persze.

A gyógyszerészetivel viszont szerintem óriási előnyöd van, mert könnyű vele bárhol állást szerezni. Ha mégis praxozol Budapesten és nem jön be, akkor keresel egy vidéki várost és ott helyezkedsz el. Balaton környéke pl? Sok szép hely van Magyarországon és a gyógyszerészet szerintem kulcs mindegyikhez. (ha nem az a célod, hogy minél többet keress)

Semmiképpen se stresszelj rá erre, mert tényleg végtelen lehetőséged lesz, ha megszerzed a diplomát. Én így látom.

2020. dec. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Csodát ne várj. De rajtad múlik.
2020. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DominikX ***** válasza:
24%
“Pozitív”, de ebből a szövegből süvít a negatívitas. Kb. leírtál mindenkit, hogy mekkora F.szok, de szerencsere te, te vagy a Jani.
2020. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Amint lehet hagyd el ezt az országot a francba.
2020. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Én Erdélyi vagyok, én itt jól érzem magam. A meleg világban szerintem egyik országban se várj csodát, ott élj ahol jól érzed magad.

Anno én is vetettem fel fórum témákat, nekem is azt mondták Bp. a világ legrosszabb helye. :D

2020. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Jellemző a magyar mentalitásra, hogy nem lesz népszerű aki megpróbálja egy kicsit pozitívabban látni a helyzetet.

Tény, hogy sajnos Budapest egy koszos város, nekem sem felüdülés a Thököly úton végigsétálva elnézni hogy az amúgy gyönyörű eklektikus épületeket hagyják rohadni, de ettől eltekintve lehet itt élni, és bízzunk benne hogy a jövőben változni fog ez, a tavaly megtették az emberek az első lépést.

A lakósság valóban megosztott, de a Budapesten élők inkább baloldali gondolkodásúak, de úgy gondolom bármilyen ideológiát is képviselsz ne az aktuális politikai helyzet határozza meg a döntésed, kivéve ha atrocitások érnének, ami azért még szerencsére nincs.

Amikor én költöztem, nekem a fő tényező a nagyvárosi feeling volt, világéletemben utáltam hogy minden utcasarkon összefutok rokonokkal. Itt is nagy ritkán előfordulhat, de azt azért ki lehet bírni.

A meleg közösséggel kapcsolatban sajnos tény, hogy a "mindenki dug mindenkivel" mindenhol érvényesül. Pár évet éltem Kolozsváron, 10 napot töltöttem Barcelonában, körülbelül ennyit Londonban, mindenhol a legtöbb akire ráírtam, a szex-igen-nem-lakcímen kívül semmit sem akart. Persze kivétel mindenhol van, de bárhogy is, a döntésed az határozza meg, hogy érezd jól magad bárhol is legyen az a hely.

2020. dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen jól látod a Budapest helyzetet én itt élek,ugyan ezt a tapasztalom srácok terén. Csak a külsőségek és a kaland érdekli a nagy többségét.

Hozzá teszem én jó képű vagyok gazdag aktív,így sorba állnak.

Én biztos egy csöndes kisvárost választanék.

2020. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Én Dunaszerdahelyről költöztem Budapestre, de én a páromhoz jöttem. Szerintem Dunaszerdahelyen nem lehet felvállalni egy meleg párkapcsolatot. Mi itt nyugodtan élünk. Melegnek lenni nagyvárosban sokkal könnyebb: melegbulik, rendezvények, itt nem kell félni hogy valaki meglát a pároddal, az emberek is sokkal felvilágosultabbak. A meleg közösség mindenhol olyan amilyen, de minél nagyobb, annál több a normális is és annál könnyebben találsz hozzád illőt. A politikai helyzet sajnos egyre rosszabb, de nem örökre választasz, tovább lehet menni, ha nem jól alakul valami.
2020. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!