Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Jó ötlet volt bele kezdeni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet volt bele kezdeni a beszélgetésbe?

Figyelt kérdés

Adott egy szituáció, ahol van három srác. Az egyik én, azaz az elbeszélő, egy második, akit az anonimitás kedvéért legyen Alexios. Vele másfél éve beszélgetek. Ő hitegetett egy kapcsolattal. Ezt megbeszéltük, pár napja azt írta barátjának tart, ami őszintén szólva jól esett.


Alexios egy hónapja együtt van a párjával, akit hívjunk Maximiliano-nak. Maxi-val elkezdtem barátkozni. Semmi hátsó szándék nélkül. A párja azt mondta semmi gond nincs ebből, nem zavarja.


Igen ám... De én mindent beleadtam abba, hogy barátkozzunk, de Maximiliano semmi érdeklődést sem adott. (holott azt írta szívesen barátkozik velem) konkrétan egyszavas válaszokat ad. Persze, ha nagy kegyesen válaszol is. Kettőször videócseteltünk, először azt mondta kedves és aranyosnak tűnök, ami jól esett. Majd kétszer megígérte újra beszélni fogunk és nem volt gerince megmondani, hogy ez nem fog menni. Eleve azt írta akkor fog beszélni velem, ha nem lesz fáradt. Amivel nincsen semmi gond, addig amíg nem tudtam meg azt az infót, hogy Alexiossal viszont kétszer is beszélt... ezen az alapon, ha hozzám fáradt, akkor hozzá is legyen az. Vagy egyenesen mondja meg nekem és ne hitegessen. Bár lehet én vagyok túl konzervatív.



2020. dec. 24. 23:49
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Kedves, húszas! Mi a baj a keresztnevekkel?
2020. dec. 25. 15:56
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem a 20-as vagyok, de én is tudok válaszolni. Az a baj velük, hogy gáz mindkettő. Számodra szépek, de a többség számára nem, sőt egyenesen furák. Az Alex és Max/Maximilián még oké, bár a Max sem épp egy elterjedt név otthon. Egy olyan nyelvkörnyezetben, ahol az ilyen nevek a nyelvhez tartoznak, ott oké, de nem magyar nyelvterületen. De szerencsére egyik sincs benne a Magyarországon adható keresztnevek listájában, így nem is adhatod ezeket gyereknek.


Az eredeti kérdésedre válaszolva pedig, már eleve A-val kapcsolatban is valami naiv kis világban éltél, mert aki 1,5 évig hiteget párkapcsolattal, azt egy normális ember utána már sima barátként sem akarná. Neked viszont még külön jól is esett, hogy annak nevezett. Azon meg felesleges felháborodni, hogy a barátja ilyeneket ígért aztán nem tartotta be. Az emberek ilyenek, neked is észre kell venni, hogy nem akar tőled még sima barátságot sem M. Felesleges erőltetni, nem kell barátkozni mindenkivel csak azért, mert valaki valakinek a valakije.


Korábban azt írtad, képes vagy a végsőkig küzdeni. Erről kéne leszoknod. Meg kéne húzni egy értelmes határt, aminél már látod, hogy nincs értelme tovább. A 1,5 éves hitegetésnél egyértelmű, hogy te ezt a határt sem vagy képes felismerni. (Régebben én is küzdöttem barátságokért, aztán megtanultam, hogy csak akkor működnek, ha mindkét fél akarja. Ha csak az egyik felől megy a dolog, az már rég nem jó. Neked is meg kell tanulnod ezt, hogy mikor és meddig érdemes bármit is.)

2020. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Az emberek számára a kapcsolatok nem attól lesznek szorosak, hogy te azt gondolod. Úgy kell élni, hogy TE megbízható, szerethető legyél. Ha nem az vagy, például mert rossz stílusban állsz hozzájuk, vagy túl sokat gondolsz bele egy online kapcsolatba, akkor bele fogsz futni ezekbe a szituációkba és elszalasztasz olyan barátokat, akik értékelhetik a TE személyiségedet. Egyszerűen nem azokra fordítasz időt, akikre kellene. Járj társaságba, legyél szellemes, de ne modoros és fölényeskedő, legyél illatos, mosolygós, művelt, nyitott. Mivel fiatal vagy még, van esélyed a fiatalok között ismerkedni, de elárulom, magadhoz hasonló embert nem fogsz találni a gyerekek között. Ha valódi kapcsolatra vágysz, akkor azért jóval többet kell tenned, igénybe kell venned olyan emberek segítségét, akik hajlandóak elfogadni, szeretni téged úgy, ahogy vagy és bevonni téged a meleg valóságba. Hidd el, az idősebbek tapasztalataiból csak tanulhatsz.
2020. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtál már azon, hogy miért őt választotta helyetted?
2020. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Kedves, utolsó! Igen, elgondolkodtam rajta és ő is elmondta már. Ezen már rég túl vagyok.
2020. dec. 26. 15:39
 26/29 anonim ***** válasza:
És van köze a személyiségedhez?
2020. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Az én személyiségem alapvetően kíváncsi. Ami inkább hátrány, mint előny. Ezen felül introvertált vagyok és egy kissé konzervatív. Most nem fogok egy tanulmányt írni a személyemből, de volt köze hozzá.
2020. dec. 26. 17:16
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Á, most nézem, hogy a kedves kérdező ismételten törölt a facebookon az ismerőseik közül. Akkor nem fárasztom magam válaszolgatással.
2020. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
28 - Neeee! Ilyen van?! :D
2020. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!