Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek a meleg emberek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a meleg emberek mennyire vannak elfogadva a tarsadalomban?

Figyelt kérdés
Inkabb meleg szemelyek aspektusara lennek kivancsi

2021. máj. 20. 08:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%
Túlságosab
2021. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez most vicc? Te hol élsz, kérdező?

Semennyire!

2021. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%
Meg lehet nézni akár szűk körben is, hogyha kiderül rólad, de te nyilván nem változtál semmiben, már másképp állnak hozzád és nem pozitív értelemben
2021. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Nézőpont kérdése. A melegek szerint semennyire, a homofóbok szerint meg túlságosan. Egyébként nagyjából középen áll a dolog, a nyugati országokhoz képest alacsonyabb, a keletiekhez képest magasabb az elfogadottság.
2021. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Lacás1976 ***** válasza:
78%
Ez rgy középkori szinten lévő ország, tehát semennyire
2021. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem középkoriság az ókorban elfogadták a nagyobb probléma az ahogy csinálják
2021. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Hát sajnos nem eléggé...

Magyarországon sajnos egyre rosszabb a helyzet. Egy kutatás szerint kevesebb, mint a magyar társadalom 50%-a fogadja el a melegeket. Ez a Nyugat-Európai országokban körülbelül 80-90% körül van.

Persze vannak országok (pl. Afrikában, vagy a Közel-Keleten), ahol még rosszabb a helyzet: sok helyen börtön-, vagy halálbüntetés is járhat csupán azért, mert a saját nemedhez vonzódsz.

Mindenesetre szerintem világszinten folyamatosan javul az LMBTQ közösség elfogadása, Magyarországon viszont egyre inkább romlik, tehát amint lehet tipli van xd.

2021. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azert kerdeztem ezt mivel en az vagyok csak meg nem mertem publikalni, csak nehany ember tudja

Viszont a masik fele az amikor mar tulnyomjak ezt a dolgot es mindent cenzuraznak, ami nehany meleget megserthet.

En melegkent nem tartom rossznak ha valaki egy jo kis viccet mond errol, de sokan felhaborodnak meg ezen is

Egy amerikai komikust peldaul azert kisertek le a szinpadrol mert elsutott egy meleg viccet.

2021. máj. 20. 12:12
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Én is az vagyok. Itt, a környéken nem túl elfogadóak az emberek. Hallottam olyat a faluban, akit ezért tagadtak ki.

Szerintem is, a magyar helyzet az utóbbi 1-2 évben csak romlik. Pedig már kezdett felzárkózni, olyan középszinten áll jelenleg. A legújabb, 2017-es felmérés szerint a magyarok 27℅-a támogatja a melegházasságot, ami elég alacsony, de nem egy Csecsenföld/Irán/Irak/Szíria/stb. szintű arány.

Szerintem még az én fiatalságom idején nem lesz nagy előrelépés ilyen téren, úgyhogy fogalmam sincs, hogy hogy is fog kinézni a jövőm. Szívem szerint mennék külföldre, Nyugat-Európába, ahol emberszámba vesznek és vannak jogaim, de itt van a családom, a barátaim, az otthonom. Mind a kettőt létfontosságúnak érzem, de egyszerre nem tudom megkapni a kettőt. Ez van... Az élet nem könnyű és nem is igazságos. Túl sokat gyötörtem már magam ezen a kérdésen, de úgysincs rá válasz.

2021. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Peldaul engem a hazassag sem erdekel, mert nem is vagyok vallasos, csak had menjek fel egy tarskereso oldalra anelkul hogy attol kellene rettegnem hogy valaki az ismerosom kozol ram talal (kepet is szeretnek feltenni, mert az sokkal elonyosebb)
2021. máj. 20. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!