Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Volt veled olyan, hogy miután...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt veled olyan, hogy miután már elfogadtad a saját melegségedet, mégis komolyan úgy érezted, bárcsak heteró lennél? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ez attól függ, hogy mit értünk elfogadás alatt.

Nyilván egy heterónak majdnem minden sokkal-sokkal könnyebb, így nem meglepő, hogy (ahogy sokan mások is) én is szerettem volna heteró lenni és még mivel (tudtommal) senki sem tudja a szexuális orientációmat, így, ha választhatnék inkább lennék heteró. Már előre félek a reakcióktól, amiket kapni fogok.

2021. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok, kissé késő van, látom elég érthetetlenül fogalmaztam. :D

Az utolsó mondatot arra értettem, hogy azoktól a reakcióktól félek előre, amiket a rokonoktól, barátoktól, ismerősöktől és ismeretlenektől fogok kapni. Olyan helyen élek, ahol tabu az ilyesmi, nem nézik jószemmel, ha valakiről kiderül. Akiket ismerek és még itt élnek, azok önmegtartóztatásban élnek (amolyan nyílt titok róluk, hogy melegek).

Én nem szeretnék majd úgy élni, ahogy ők.

Szeretnék boldog lenni. Sajnos eddig úgy tűnik, hogy az élet ezt mindenáron megakarja akadályozni. Azért reménykedek, hogy idővel megoldódnak a gondok és jobb lesz. Csak egy kicsit nehéz több, mint tíz éven át pozitívnak maradni, úgy, hogy tudom azt, hogy majdnem mindenki a környezetemben utálna, ha igazán ismerne és, hogy a boldogságra még annál is kisebb esélyem van, mint ahogy azt gyerekként, sok megpróbáltatás után, erősen pesszimistán gondoltam.

2021. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Értem mire célzol, tudom, hogy sokan nem bírják magukat elfogadni. Ez azért van, mert kiskorodtól heteronormativitásban nevelkedsz fel, esetleg a szüleid, rokonaid homofóbok voltak, a médiával is a heterók folytak ki. Ezért veszélyes nagyon a heteronormativitás és a homofóbia, rengeteg meleg/leszbikus/biszexuális személy mentális egészségét tönkreteszi. Ha nagyon bánt, akkor pszichológus segíthet túltenni magad valamennyire a traumán, amit egész életedben elszenvedtél (igen, traumának minősül), és segít, hogy melegként se érezd úgy, kevesebbek az esélyeid az életben. Küzdeni kell a jogainkért, a heteronormativitás, homofóbia ellen, egy nap véget ér az elnyomás.
2021. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
3. vagyok, a kérdésedre válaszolva, nekem nem kellett elfogadjam magam, tiszteltem már magam annyira, hogy ne a homofób heteroszexuálisok, egy homofób társadalom határozza meg nekem, mennyit érek. Mert pont nem érdekel ők mit gondolnak rólam, no offense, de én is gyűlölöm őket. És nekem legalább van okom. Amúgy meg nem, ha választhatnék se akarnék heteroszexuális lenni. Ez kicsit hülyeség, ha belegondolsz, pl. a kedvenc fagyid az epres, nem bírod megenni a vaníliát, de azt kívánod, bár azt szeretnéd, hogy Józsi bácsi a szomszédból jobb szemmel nézzen rád. Szard le Józsi bácsit a szomszédból, a melegség természetes, a homofóbia a természetellenes dolog. Megértem, hogy egy ilyen mértékű mentális kondicionálás után nem mindenkinek egyszerű, de ha komolyan rosszul érzed magad miatta, sok lgbtq+ ally pszichológus van, aki segíthet.
2021. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!