Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lehet, hogy a melegek jó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a melegek jó része valójában transznemű heteró nő? Jó szívvel érdeklődöm, testileg is, lelkileg is férfi szeretsz lenni melegként?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokatív, mielőtt félreértés esne. Biszex férfi vagyok, és általánosságban szimpatizálok a meleg kultúrával. (Egyénileg persze a normálisabb emberekre vagyok nyitott, akár hetero, akár bi, akár meleg, pán, stb.)

Szeretném még jobban érteni a melegeket, ezért kérdezek erről.

Megírjátok, ki érzi közületek lelkileg is önmagát férfinak és miért, milyen módon? :) Az aktívok jó részénél érthető, de a passzív szerepűeknél...? Még nem teljesen tudok kiigazodni a nemi identitásotokon (és orientációtokon), hiszen sok meleg inkább nőiesnek tűnik, de akkor ők valójában hetero transzi nők, nem?

Javítsatok ki, légyszíves, ha rosszul értelmezem többségeteket. :)


(Én, saját magam, szerintem bigender biszex vagyok.)



2021. júl. 30. 12:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Jómagam szeretek testileg, lelkileg is pasi lenni, és a pasik jönnek be.
2021. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Teljesen férfias férfi vagyok, testileg és lelkileg is. A párom is az. Nem is szeretnék nő lenni. Férfiak vagyunk, akik férfiként érzik jól magukat és férfiakra izgulnak. Persze biztosan vannak akik másképp vannak ezzel.
2021. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, viszont ismételten hangsúlyozom: én nem sztereotíp módon gondolkodom, és nem a testiségre hegyeztem ki a kérdésem, ezt többen kissé félreértették.


"Attól még hogy valaki 100% passzív nem teszi őt nővé, ez a gondolkodásmód eléggé homofób és toxikus szerintem, amit nem tudok megérteni az az hogy miért kell így általánosítani és elítélni másokat"


Hasonlóan látjuk, ezért mondom, én a LELKIEKRE hegyeztem ki a kérdésem alapvetően. Az, hogy meleg, homoszexuális, annak van lelki oldala is, pl maga a vágy jellege.


Vannak tendenciák. Igenis tudjuk, milyen a fenininEBB test példéul. Épp így lelkiség esetén milyen a femininEBB lélek.

2021. aug. 1. 15:58
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de az egész amit írsz egy bullshit. Nem létezik olyan hogy feminimebb vagy masculinebb, mivel ezekhez a szavakhoz mi társítottunk hozzá dolgokat mint például hogy a vékonyabb hang feminimebb, vagy hogy ha valaki szeret artikulálni akkor az is feminim dolog. Pedig ezt a mi társadalmunk választotta ki hogy így legyen. Egyik férfi sem fele meg tökéletesen a társadalom által beállított masculin normáknak. Ez a egész hülyeség, épp olyan hülyeség mint hogyha egy férfi nem vehet fel szoknyát mert az nőies, pedig az csak egy ruhadarabb és nincs neme.
2021. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet, de ez is egy vélemény. Józan ésszel beláthatóak bizonyos dolgok. (Vannak persze emellett szubjektív tényezők is.)

De pl objektív az, hogy a nőknek hülyelye van, ugyanazon testtájon a férfiaknak épp ellentétes irányú a nemi szerve, ráadásul megtermékenyítő, teremtő jellegű. A hüvely egy befogadásra létrejött szerv.

Analógiákról beszélek, tehát a test esetén ami üreges, az nőies, pl hüvely, anyaméh. A férfi meg a behatoló, teremtő jelleg, a pénisze miatt, a pénisz határoztza meg, hogy biológiailag milyen a férfi test.

Így, a testiekkel analóg lelkiek a következők:

(pozitív értelemben) ilyen pl a befogadás, elfogadás, toleráns, megértő, vagy pl (negatívan, hogy) hiszékeny, könnyen infót benyelő, stb, lelkileg: nőies lelki vonás.

A kifelé hatoló, megtermékenyítő lelki analógia meg értelemszerűen a férfias, pl a művészi alkotás: az egy férfi jellegű lelki vonás.


Minden emberben vannak férfias lelki vonások, és nőies lelki vonások. A kérdésem az, hogy vajon mi lehet az oka, hogy a melegek többségét lelkileg nőinek érzékelem, vagy pszichológiai szakkifejezéssel: transzgender nőnek?

Miközben saját magukat lelkileg inkább férfinak tartják?


Mivel támasztod alá, hogy lelkileg férfi jellegű vagy, ha meleg vagy? Vannak ilyenek is, de szerintem ez, a melegeknek csak kis hányadára jellemző.


Aki máshogyan látja, kérem, sorolja érveit, mert akkor van csak értelme vitázni. Köszönöm a véleményeket.

2021. aug. 4. 16:55
 16/23 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Minden emberben vannak férfias lelki vonások, és nőies lelki vonások. A kérdésem az, hogy vajon mi lehet az oka, hogy a melegek többségét lelkileg NAGYOBB SZÁZALÉKBAN nőiesnek érzékelem? (Magyarán: lényegesen nőiesebbnek, mint férfiasabbnak.)

(Nem fekete-fehér a világ!)

2021. aug. 4. 16:58
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem az, hogy vajon mi lehet az oka, hogy a melegek többségét lelkileg NAGYOBB SZÁZALÉKBAN nőiesnek érzékelem?"

Én sejtem miért érzed ezt.

Melegek közt is vannak olyanok, legalábbis hallottam már olyan véleményt, hogy szerintük a melegek nem férfiasak.

Pusztán azért, mert őket megkaphatják.

Ellenben a hetero pasik azért férfiasabbak, mert számukra elérhetetlenek.


De az, hogy a passzív melegek transznemű heteró nők lennének az nettó baromság.

Én is meleg vagyok, és jólérzem magam a bőrömben, imádom a férfias öltözékeket, kiegészítőket, igaz a foci nem érdekel, de a barkácsolásban is feltalálom magam.

2021. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Lacás1976 ***** válasza:
100%
Meleg vagyok és 100 százaékig férfinak vallom magam. Nem tudnám magam nőnként elképzelni.
2021. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

Lacás1976

Megmondta!

A homoszexualitásnak véleményem szerint lahat olyan eredete hogy genetikailag hajlamos rá. De sokat segíthet szerintem ezen egy sárkány anya, vagy egy köcsög alkoholista barom apa! Mellettük csak rossz ragadhat az emberre! És a tapasztalatlan, irányítást nem kapó gyerek csak sodródik, és ha valakitől szeretetet kap vágyódni fog rá. Szexuálisan is! Mindegy hogy nő, vagy férfi a személy. /Utálom a fideszt/

2021. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 -remete- ***** válasza:
100%
4 es. Szerintem biszex identitást ne.mosd össze a melegséggel. Biszexként nem tudok erzelmet adni fiunak. Csak lanynak. Szex oszt kész. Megcsalas? Hagyjuk már az altalánisítást. Nem mindenki. Ahogy a melegknél se mindenki csalja meg a párját velem.
2021. aug. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!