Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kissé elbizonytalanodtam:...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kissé elbizonytalanodtam: kifejezetten meleg (NEM biszex) férfiak általában férfias megjelenésű, viselkedésű férfira vágynak, és uni-k? Miközben saját maguk is férfiasak?

Figyelt kérdés

Biszex férfi vagyok, de mintha melegeknél kicsit, részben más tendenciák volnának? Biszex férfiak között rengeteg variáció létezik, vágyak terén.

Viszont, többnyire azt olvasom melegekről, hogy nekik a kigyúrt test a mérce, férfias férfire vágynak viselkedésben is, és önmagukra is mint férfira tekintenek.


Hogy képzeljem el az aktusaikat? A legtöbb meleg ugynevezett uni? Tehát egyszer egyik dugja a másikat, másszor a másik az egyiket? Mindketen szeretnek szopni? (Más szóval melegeknél túlnyomórészt a kölcsönösség dominál?)


Lehet, hogy csak belefutok "véletlenszerűen" pont ilyen tartalmú hozzászólásokba melegektől?


Köztünk, biszex férfiak között nagyon változatos a kép, ennyit tudok biztosan: vannak lányosabb biszex férfiak, akik inkább csak szopni szeretnek, és/vagy dugatni magukat -sőt, közöttük férfiasabb viselkedésűek is vannak-, de köztük is van, aki férfias férfire vágyik és van, aki nőies férfire vágyik, tehát számos variáció jellemző biszex pasik között. Kb ugyanennyien fordított szerepben vannak: csak szopatnak, és/vagy dugnak, és saját magukat férfiasnak érzik általában, de vagy férfias férfire vágynak, vagy nőies férfira.

Megint csak kb ugyanilyen arányban unik is jellemzőek: női és férfiszerepben is szeretnek lenni, és egy részük férfias férfire vágyik, más részük nőies férfira.


A kérdésem lényege tehát: a melegek között is ilyen arányok jellemzőek? Vagy tényleg az jellemző inkább, amit többnyire melegek részéről olvasok: önmaga férfias meleg, és egy másik szintén uni férfias melegre vágyik?


Kezdek elbizonytalanodni, hogy is van ez a melegeknél...

Köszi előre is a MELEGEK VÁLASZÁT! Légyszi, lehetőleg csak melegek fejtsék ki, mert úgy egyértleműbb számomra a válasz.



2023. aug. 25. 01:04
1 2
 11/20 steven95 ***** válasza:
61%

#9

Heteronarmatív gondolkodás, amitől nehezen tudsz elszakadni.


Nincs férfi-női kettősség, mint kötelező elem. Akik mégis behozzák ezt, azok nevében nem tudok nyilatkozni.


"luknak lenni" nem női tulajdonság, nem igényel járulékos feminin vonásokat, sőt! Semmi köze hozzá, semmilyen szinten.


Megélni a szexualitásod, a vágyaid - ha meleg férfi vagy is - akkor is csak annyit érzel hogy ez mennyire önazonos. Ezt azonosítod a nemeddel: FÉRFIAS.


De keresek-e "lukas" tulajdonságot a másikban? Naná! Minél inkább legyen vonzó !!FÉRFI!!


Kérdés, lehet-e külsőleg azonosítani ki-mit szeret az ágyban? sztereotípia alapján lehet, de senkinek nincs a homlokára írva, nincsenek "árulkodó" tulajdonságok általában, ezért is sokszor előjön a probléma, hogy "nem illenek össze".


Így, ha valaki valakiben meglátja a "lukat" csak egyetlen dolgot KÍVÁN(hat) még ezen felül: hogy az illető szeressen "luk" lenni...

2023. aug. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Félreértesz. :) Nem a gondokodásomról írtam, hanem a vágyaimról, és a melegek vágyaira szeretnék jobban ráérezni. Ezt szeretném összehasonlítani a melegek többségének a vágyaival azért, hogy jobban megérthessem a melegek zömét. Egész végig erről írtam.


Eddig annyit kapiskálok, hogy a legtöbb meleg számára nincs nőies a férfiakban, de javítsatok ki, ha még mindig nem jönne át számomra. A vágyaitokba szeretnék jobban belelátni, hogy érzékelhessem az eltéréseket az én vágyaimtól.


Egyébként melegek között épp úgy vannak, akiket férfias viselkedésűnek látok, mint olyan, akiket nőies viselkedésűnek. Utóbbira példa amikor empatikusabb, gondoskodóbb, figyelmesebb, "lágyabb" mozdulatokkal rendelkezik egy férfi. Konkrét ilyen ismerősöm is volt már. Tipikusan a másik fajta a machó meleg.


Azt még nem értem, hogy számotokra e kettő vajon egy és ugyanaz?

2023. aug. 27. 02:21
 13/20 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos, biszex srácként nem szólhatok hozzá a kérdéshez, mert megtiltotta a kérdező.

Pedig lett volna néhány gondolatom a sok leírt tévhittel és sztereotípiával kapcsolatban, amit a kérdező már a kérdésében is, és az azt kommentjeiben is megfogalmazott.

Sebaj, akkor fel sem iratkozom a kérdésre

2023. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 steven95 ***** válasza:
67%

Jó, a negatív pontozást nem értem, s a kérdezőt sem értettem meg.

"empatikusabb, gondoskodóbb, figyelmesebb, "lágyabb" mozdulatokkal rendelkezik egy férfi." - erre azt mondom, hogy az emberi tulajdonságok férfias vagy nőies kötelező osztályzásával nem nagyon értek egyet - ez totál sztereotip megint. És én is csak a saját vágyaimról írhattam..na, akkor hátha valaki jobban megválaszolja.

2023. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Mi, melegek is rengeteg félék vagyunk, ezt így nem lehet általánosítani.

Az én tapasztalatom:

Főleg unik vagyunk? Nem hiszem. Én mindig is aktív votam és egyelőre az is szeretnék lenni. Semmi problémám nincs passzívokat találni, sőt, két kézzel kapnak utánnam, hogy végre egy aktív twink.

Az én partnereimnél azt figyeltem meg, hogy akik "unik", azok többnyire kényszerből azok (saját bevallásuk szerint), mert sokkal kevesebb az aktív, de passzívat tucatnyit találnak (saját véleményük).


18, aktív

2023. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Meleg22 ***** válasza:
68%

""Azt még nem értem, hogy számotokra e kettő vajon egy és ugyanaz?""


Semmiképp sem ugyan az, ahogy írtam, férfiban férfit keresünk általában, és ha egy magát melegnek valló srácnak bejön egy olyan másik magát melegnek valló srác, akin látszanak ezen látható lányos, vagy lágyság stb jelek, az most vajon hová sorolható be?


Nos alapjáraton eltöprengve ezen, arra jutottam, hogy nemcsak eme kérdésbe ebbe az egy dologba kell mindenkit besorolni, nem csak aszerint lehet valakit értelmezni, hogy meleg, akkor meleg férfias férfit keres, vagy bi, akinek okés, ha egy kicsit lányosabb a férfi..

-Hanem vannak különböző alfajok, pl ide lehet sorolni az lmbtq+ összes lehetséges rövidítését, hisz sok esetben ott van a válasz, hogy ha egy magát melegnek valló srác egy férfias pasit keres a másikban, míg ő maga egy kicsit szeret tangát stb hordani, akkor az most nem nem meleg teljesen, vagy ilyesmi, hanem lehetséges, hogy a meghatározása kicsit komplikáltabb, vagy benne egy kis queer, egy kis meleg stb, de ettől még nem változik a fő témakör besorolása miszerint meleg, csak vannak alfajai ezeknek a fő jellemzőknek, lásd az lmbtq+ jelzőket.. :)


Mindezen fellül, mindenki más és más, vannak akik nem vonják a nőitangát egy kalap alá a nőkkel.. lehet a tanga egyszerűen szexuálisan feszes bdsm alapú vágyakozás is, és az illető ettől még meleg, és melegeket keres........


Én ezeket általában tíltom..:D egy meleg férfi keressen férfit, nem pedig lányos férfit..:D


-De ott van azon emberi tulajdonság amit úgy nevezünk, hogy örzővédő.:

Aki egy olyan meleg párkapcsolatot keres, ahol, ő a férfi a háznál, és megvédi a nála 30centivel kisebb vagy gyengébb úgy szint melegpárját.

-És itt jön képbe a fent említett.: ""Nincs férfi-női kettősség, mint kötelező elem."" ugyanis, attól hogy egy gyenge vékony testalkatú srácot szeretsz melegként, és megóvod mindentől, még nem alakul ki a ki a férfi ki a nő a párkapcsolatban, ugyanis ez a fent említett ""Heteronarmatív gondolkodás""..:)



A kérdésed igazából nagyon leegyszerűsített, míg az írásaimban lévő összes információ valójában hozzá tartozik a kérdésed alapjaihoz..:D


-nagyon sok mindent figyelembe kell venni, ahhoz hogy átlásd..:D


""De akkor az ánusz, és az abba való behatolás miért jelenti sok meleg számára azt, hogy akibe hatol, az jó esetben férfias a dugó szemében??? :) Ez számomra még mindig homályos...""


Erre egy másik kérdésnél válaszolt írásomat illeszteném be.:


""""Vannak itt páran akik az egészet a passzív uni aktív szerepre bontják le a dolgokat, h az aktív nem szop stb.. ez kész vicc...:D


Ha ilyen szemszögből nézzük, akkor kicsit nagyítsuk ki a fogalmi tárházat a 3 alapvetőről...


-Full passzív - Általában nem szeretik ha a farkukkal játszadoznak, számukra csak az anál létezik az ő testükön, míg a másikén pedig csak szopnak, nem dugnak..

-Passzív - Általában passzív szerepet szeretik, szopni szeretnek, és a farkuk nem tabu..

-Passzív/uni - Ugyan az mint a passzív, csak néha szeretnek ők is aktív oldalon lenni..

-Uni - értelem szerűen általában nekik mindegy mik lesznek, mi a játék..:)

-Aktív/uni - általában dugnak, de néha szeretnek passzívak lenni, és az orált adni és kapni is szeretik..:)

-Aktív - Dugni szeret, passzív nem szeret lenni, de az orált mind két oldalról szereti

-Full aktív - dugni szeret, passzív lenninem, játszadozni a másik farkával nem, orált szeret kapni..



-Továbbá vannak az LMBTQ+ jelzők, amik még beleszólnak ebbe az egész fogalom meghatározásba..


Még továbbá pedig, minden ember más és más, attól hogy valaki full aktív, még lehetnek vágyai más dolgokat illetően is, és ez nem feltétlen megnevezést jelző jelző változást eredményező dolog.... :D

(fétisekről szót sem említve..)""


Szóval..megérteni a meleg gondolkodást heteroként, vagy bi-ként, épp olyan bonyolult, mint számunka megérteni a hetero gondolkodást..:D bi-ként kicsit belelátsz mindkettőbe és ettől még nehezebb látni a hetero, és a meleg közti különbséget..


(egy heterotól megkérdezni, h megfarkalna egy férfit; pont ugyanaz lenne a válasza, mintha egy melegtől kérdeznénk a csaj farkalást..) a hetero többek közt, meg kérdezné, hogy miért olyan rossz megfarkalni egy csajt, hisz ez a normális..

És ez megint csak Heteronarmatív gondolkodás..:D


-De még A biszexualitást is lehetne boncolgatni.. pl mennyire vagy bi? 50%-50%? mert vannak akik néha kivernék, esetleg dugnának vagy csak orál, de párkapcsolatott csak csajjal létesítenének stb...---> meglehet, hogy a FŐ kérdésed igazából abból származik, hogy nem éppen 50-50-en állsz, ha egyáltalán van olyan, a biszexualitás terén, így lehet hogy a "luk"-ra úgy gondolsz, hogy inkább dominál benned a 70-30 heteroság a melegség rovására, így nem értheted meg igazán, és ebből fakad a FŐ kérdésed, míg a mellék ágak azt sugallják, hogy luk luk, miért más? ez nem 50-50:D



Bocsi, ez hosszú lett, és összevissza itt ott..:D

2023. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a többségével csak az a gond, hogy látható, hiába írok kommenteket,

nem tudnak rendesen szöveget értelmezni.


Talán egyetlen pozitiv kivétel volt, az iménti "Meleg22" válaszóló. (Meg még talán 1-2 válaszoló.)


Még egyszer tehát: én kérdeztem, és nem állítottam semmit, következésképp nem olvashatott tőlem senki tévhiteket, legfeljebb tapogatózásaimat, hogy "vajon így élheti meg a melegek egy része? Vagy amúgy? És a többi részük?" Ez nem tévhit, mégcsak nem is gondolataim. Hanem kérdéseim.

Megjelenítettem, nekem mint biszex férfinak milyen vágyaim vannak, és milyen fajta változatosságot sikerült észlelnem általánosságban más biszex férfiaknál, valamint érdeklődtem a melegek vágyairól, azok variációiról.


Hol írtam tévhitet? Sehol. Hol írtam gondolatot? Nem kifejezetten írtam gondolataimról.


Boxerboi: sehol nem tiltottam meg, hogy biszexek is válaszoljanak. Azt fogalmaztam meg, hogy lehetőleg inkább meglegek írjanak, mivel az ő szemszögük, ő vágyaik felől érdeklődöm e kérdés alatt. De amúgy se sikerült értelmezned kérdésem és kommentjeimet, így nem gond, ha nem válaszolsz érdemben.


steven95:

nem osztályoztam sehol! Pusztán a saját szavaimmal KÖRÜLÍRTAM, mire gondolok, és hogy ahhoz képest vajon a melegek között milyen vágyak jellemzőek? (Nyilván náluk se egységes, csak ugye nem tudom, melegeknél mekkora a változatosság. Épp ezért írtam ki e kérdésemet.) Pl körülírásom ilyen volt: lágyabb, empatikusabb (mellékes, hogy nőiesként aposztrofáltam, bár, ha körbenéztek a világban, inkább a nők zömébe kódolta ezekez az anyatermészet, lévén ők szülnek és gondozzák a csecsemőt elsősorban, és nekik van melle is szoptatni őket.) Persze nők között is van sokféle jellemű, én pusztán prototipikusan értettem a nőiességet.


18 aktív-ra: ez már hasznosabb válasz volt, köszi neked is, remélem nem gondoltad, hogy túláltalánosítok.


Elsősorban Meleg22-re reagálák, köszönöm kimerítő válaszát. :)


Te tudtad értelmezni a megfogalmazásomat (meg talán még az előtted szóló).

"egy meleg férfi keressen férfit, nem pedig lányos férfit."

Ez a mondatod sejteti velem, hogy a melegek zöme valószínűleg máshogyan éli meg nemi vágyati, mint a biszexek zöme. Bár nem tudom, sok ás meleg egyet ért-e ebben veled?


"megérteni a meleg gondolkodást heteroként, vagy bi-ként, épp olyan bonyolult, mint számunkra megérteni a hetero gondolkodást..:D bi-ként kicsit belelátsz mindkettőbe és ettől még nehezebb látni a hetero, és a meleg közti különbséget"

Na ez az! Szerintem fején találtad a szöget! Ezért írtam ki a kérdésemet. Arra is remekül rátapintottál, hogy a heterókat se értem meg könnyen annak ellenére, hogy csak anno, huszonévesen kezdtem tudatosodni arra, hogy biszex vagyok. Amíg csak a csajok vonzottak, nem értettem számos heterónak a homofóbiáját, merev hozzáállását, vagy megjátszott homofóbiáját (akik egy része, mint tudjuk, nem hetero, szóval ez se olyan egyszerű téma :D ).


Sőt, néhány melegtől már kaptam hideget, meleget, stílszeráen szólva, pusztán a biszex férfi mivoltom okán, ami persze előítélet: "na mááá megn' egy biszex pasi... otthon vár a nejed, aztán kőrtok, szoptok te meg egy pasi...". Erről nem csak az jut eszembe, hoyg előítéletes, hanem azon meleg illetők előítéletének típusa olybá hat számomra, mintha valamiféle "kíváncsi heterónak" nézne engem (azon belül is eleve csalónak), holott nem pusztán kíváncsi vagyok pasikra, hanem vágyom rájuk, ahogy nőkre is. (Persze egyéntől is függ, kikre vágyom). Megjegyzem, én speciel sose házasodtam, és nővel se mostanában voltam.


Bár talán merev határ még orientáció terén sincs, tehát talán sok meleg elbizonytalanodott már orientációjában, vagy legalábbis kipróbálta már nővel is. Ahogy számos biszex nem azóta biszex, amióta eszét tudja, hanem előbb heterónak hitte önmagát (amibe sokszor a társadalmi, szülői hatások is belejátszanak gyerekkorban).


Magam kapcsán a lényeg az, hogy eddig is inkább körülbejártam, örülírtam, mire gondolok, tehát nem sezretek kategorizálni. A "szótáramban" a "férfias" illetve "nőies" inkább csupán tendenciák, mégpedig valamiféle prototipusra nézve, pl a nőknek van melle, többnyire hajlanak is gyengéden bánni egy csecsemővel (a csecsemő szoptatásához muszáj is) - ez nincs belelkódolva a legtöbb férfiba, bár akadnak pasik, akikre többé-kevésbé mégis jellemző. Ezért prototipikus jellemző a gyengédség inkább nők, mint férfiak esetén, akár milyen orientációjú is. De a prototípus nem jelent többet, mint prototípus! A prototípus meg attól prototípus, hogy elemi oka van, mint a csecsemőszoptatást megemlítettem példa gyanánt.


(Zárójelben megjegyzem, egyébként Sigmund Freud szerint létezik orális és anális pszichés fixáció, a férfiak egy része egyrészt ezért NEM hetero, azaz nem volt gyerekkorukban kielégítő az anya részéről a szoptatás: vagy erőltette, túlzásba vitte, vagy -többnyire- hamar abbahagyta, pl 6 / 9 hónap alatt. Az anális fixációt meg Freud pl a szobatisztává éréssel hozza összefüggésbe. Lehet vitatéma, és vitatéma is, évtizedek óta, Freud számos meglátása, de mindenképp van benne valami... És ez, a prototípusokkal is összefügg! Ahogy Freud szerint a pszichoszexuális éréssel is!)


"A biszexualitást is lehetne boncolgatni.. pl mennyire vagy bi? 50%-50%?"

Hát ez az (ld: Kinsey pszichológus meglátását a skálájáról), ahány ember, annyiféle!


Ezért NEM látom értelmét a kategóriáknak, HANEM A TENDENCIÁKNAK! Sőt, a tendenciák is csak irányadóak, mert a másik embert érdemes minél jobbban megismerni, a vágyaival együtt. Kezdetnek, ismerkedéskor eleinte, azonban a tendencia jelzése is megteszi, úgy gondolom.


"Nincs férfi-női kettősség, mint kötelező elem."

Ezt én is így gondolom, csak a többségnek nem ment át. A férfiasság és nőiesség KEVERÉKE van, meglátásom szerint, mégpedig különféle arányban, az adott emberekben.

Én pl uni/passzívnak mondanám magam, de talán még ez is kissé erőltetett besorolás, mivel én: én vagyok, ahány ember, annyiféle. Csak azért adom meg magamról adott esetben, hogy uni/passzív vagyok, mert valamiylen szinten tényleg NAGYJÁBÓL tendencia, rám nézve például.


A kérdésem is eleve avval kezdődik: elbizonytalanodtam. Nem pedig gondolatokat közöltem, nem állítottam semmit, hanem kérdeztem - ez Meleg22 számára átment, meg talán még 1-2 hozzászólónak, de a többieknek alapvetően NEM ment át, ahogy látom. Kár, de így is érdekes a beszélgetés, hogy akad 1-2 ember, akinek sikerült értelmeznie kérdésemet. :)


Van egy olyan gyanum, hogy akik nem értelmezték helyesen, amiket írok, azok esetleg, netán előítéletesek némileg, vagy legalábbis netán előfeltevéseik vannak: "ha valaki nem eléggé érti a melegeket, akkor biztos valamiféle heterós sztereotípiabeli tévhitei vannak, nosza, lássuk is bele a kérdezőbe azt, ha ott van, ha nincs ott!".

Pedig rám ez nem jellemző.


Én érdeklődni szeretnék és jobban megérteni a melegeket, ezért a kérdésem.

2023. aug. 28. 22:59
 18/20 A kérdező kommentje:

Mellékesen jegyzem meg, egyébként a wikipedia férfiasnak, azaz maszkulinnak tartja a az aktív szerepet, a passzívot meg ellentétesnek. Azaz a wikipedia felosztja a homoszex aktust férfiasra és nőiesre:


"... aktív, kezdeményező, maszkulin karaktert magára öltő partner. A top az anális szex során partnere végbelébe vezeti péniszét. A bottom ellentéte.

A BDSM kapcsolatokban a felérendelt, uralkodó szerepet játszó partnert jelölik ezzel a szóval."


[link]


Nyilván a wikipedia nem mérvadó, mindenesetre vannak, akik e szócikket eképpen szerkesztették meg, tehát nem csak én asszociálok prototipikusan nőies illetve férfias hozzáállásra.


Evvel nem azt mondom, hogy pont így gondolkodnék, mint a szócikk írói, azonban vannak átfedések a meglátásom és meglátásaik között.

2023. aug. 31. 21:54
 19/20 steven95 ***** válasza:

#18-19. Először is örülök, hogy megemlítetted a wikipédiát, hogy civil emberek szerkesztik, mint pl én is tettem.


Nem negatív degradáló értelemben volt szándékom "sztereotípnak" titulálni az állításaid, csakis tényszerű voltam szerintem, mert ezt jelenti a FOGALOM. Amikor azt mondtam sztereotíp, akkor ezzel nem rólad mondtam valamit, hanem arról, hogy az információd egy jó "séma", de nem általános egyáltalán.


[link]


"Az így meghatározott és elraktározott adatok azonban az egyénre kivetítve pontatlanok és ezért félrevezetőek lehetnek"


Inkább dícséretes ha meg akarsz másokat érteni - nem akartam az ellenkezőjét sugallni.

2023. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Én evvel egyetértek és ezt értem is részedről, azonban szerintem számodra nem ment át a mondanivalóm értelme eddig. És én se degradálóan mondom, hanem csak jelzem, számomra így jött le: a korábbi kommentjeid azt sugallják, hogy nem ment át számodra, mire gondolok, mit hogyan értek.


Ha mégis szeretnél nekirugaszkodni esetleg ismét, itt összefoglaltam:

aug. 28. 22:59.

2023. szept. 1. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!