Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexualitás gyógyítható?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás gyógyítható?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 21:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem gyógyítható. Melegek az ókorban is ugyanannyian voltak mint ma, s egy afrikai bennszülött törzsben is ugyanannyi arányban élnek melegek, mint mondjuk a liberális Belgiumban.

S aki valami modernkori liberális fertőnek tartja a melegséget, az a saját műveletlenségét bizonyítja, hiszen nem ismeri az ókori görög és római irodalmat (amire az egész európai kultúra épül a Bibliával egyetemben).

Nyilván több száz évvel ezelőtt nem volt tv, nem volt internet, így a melegek nem ismerhették egymást, muszáj volt megházasodniuk, vagy elmentek papnak vagy öngyilkosok lettek, s emiatt tűnik úgy, mintha régen nem létezett volna a homoszexualitás.

2015. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
77%

#20 De.. de még mindig nem mondtad meg, hogy kik állnak a háttérben... Gondolkodtam rajta, és arra jutottam, hogy mégis a gyík-emberek lehetnek a bűnösök (mindig az, akire a legkevésbé számítanál :S)


Amúgy be kell látnom, fair pont, igazad van; tényleg jóval kevesebb meleg született azokban az időkben amikor öngyilkosság volt felfedni, ha homoszexuális vagy.

(nem kaptál állást, lakást, megbecsülést + a már említett fizikai erőszak dolog)

És amikor még nem volt kommunikáció az embercsoportok között, akkor egyáltalán nem is léteztek. Ez is csak egy ilyen "new age" őrület, mint a vegán étkezés...

Ma mennyi homoszexuális van? A lakosság 5-10%a? Igen, ezekből akarják megszedni magukat a [gondold ide az általad legjobban utált titkos szövetséget]


Amúgy - javíts ki, ha tévedek - de ha rájönnek, hogy hogy lehet egy meleget heterová alakítani, akkor ezen logika szerint heterokból is simán lehet meleget csinálni.

Nem félsz? :D

2015. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Még egyszer leírom hogy jómagam biszexuális vagyok. Mitől féljek?


Én azt írtam hogy az orvostudomány évről évre többet tesz le az asztalra, mint az elmúlt pár évben egyidejűleg. A pszichológiai és érzelmi funkciók mai napig el vannak maradva a betegségek ismeretétől.


Míg tudjuk mi az a tüdőembólia, meg mi az a rák, illetve tudjuk kezelni már az ebolát is. (született már vakcina), addig az érzelmi szintű illetve pszichológiai felfogású viselkedésekbe nem tudtunk belenyúlni.


Viszont ezen téren az egéren futtattott kisértletek nagyon is biztatóak voltak. Én azt mondom hogy 2015 és 2016 között fejlődik akkorát az orvostudomány mint az elmúlt 5 évben összesen.


Ide nem kellenek titkoks kormánytagok meg ilyenek. Tudósok léteznek. Lásd azt a molekulát ami a DNS-t képes regenerálni. Megjavítani.


Na most pl. ha az előttem lévő hozzászólónak igaza lenne hogy a homoszexualitás az egy DNS-es elváltozás oka (természetesen ez valószínűleg hülyeség, mivel nem tudjuk még az okát, vagy lehet akár több oka is), akkor a elsősorban Rákra kifejlesztett DNS kezelés egyértelműen képes lenne ezt az "elváltozást" is megoldani.


Érted miről beszélek? Született egy megoldás a DNS problémákra. Még nincs élőben, viszont a teszteken elég jól teljesített. Ha most kiderül hogy a homoszexualitásnak is pl. ehhez lenne köze, akkor egyértelműen erre is képes lenne a DNS-es kijavítás.


Elfogunk jutni oda, amikor direkt vagy indirekt de lesz megoldás ennek az elváltozásnak a megoldására is.


Ha meglát egy férfi egy női mellet, vagy feneket egyből elönti egy bizonyos hormon, vagy valami a szervezetét, ami különféle reakciókat vált ki. Hasonló történik mikor egy homoszexuális lát meg egy férfit.


Valószínűnek tartom, hogy vagy 2 felelős ok van ezért, vagy 1 ami egészen máshogy fejlődik ki egy nőben mint egy férfiban, ezért is van az hogy a nő a férfihoz a férfi a nőhöz vonzódik, míg van olyan is amikor valaki férfi, és részben vagy teljes más - azaz a nőivel azonos ez.


Mindig is lesznek és voltak olyan homoszexulálisok akiket ez zavar hogy ők micsodák. Én pl. így hogy biszexuális vagyok és nem homoszexuális azaz tudok "nővel is együtt lenni ha akarok" meg "férfival is", így inkább egy "áldásként tekintek rá".


De természetesen én is tervezek családot. Vagyis még mindig ott tartunk, hogy az orvostudományhoz pénz kell, és ennek a területnek a megoldása egy olyan hatalmas szintű bevételt hozhat, ami újabb és újabb pénzbevételhez és orvostudományi felfedezésekhez vezethet.


Ez annyira egyértelmű, mint égen a csillag. Csak az nem ismeri fel ezt, aki nem akarja. Én nem azt mondom hogy egyből vagy egyáltalán rá lesz kötelezve valaki hogy "igen változtasson ezen" ha lesz megoldás. Én csak azt mondom hogy lehetséges, és elképzelhetőnek tartom, hogy megtörténhet.


Az teljesen egyértelmű mindenkinek hogy eljutunk oda, hogy erre lesz megoldás. De hogy kötelező lesz-e X év múlva, vagy sem, azt senki sem tudhatja. De mivel az emberi test megértése létfontosságú, így biztos, hogy eljutunk oda is, amikor ezt veszik elő, és ezt vizsgálják ki, és oldják meg.

2015. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
igen. próbáld meg a száddal a kukimon. 15/f.
2015. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nem lehet biztosra tudni, van-e rá "gyógymód."Még csak azt sem, mitől alakul ki. A genetika ugyanúgy teória, mint a pszichoszexuális zavar. Vannak, akik álltják, kigyógyultak belőle ilyen-olyan pszichológiai módszerekkel vagy éppen imával, hittel. Volt köztük, aki azóta bevallotta, hogy nem lett heteró mégsem, és olyan is, aki továbbra is állítja, hogy boldog, kielégítő házasságban él nővel.

Az emberek egy skálán mozognak a hetero-és homoszexualitás közt, a többség a heteróhoz van közelebb. Hogy mi kell az átbillenéshez, hogy aki "átbillent" az tisztán genetikai okból járt-e így, vagy valamilyen környezeti, pszichológiai hatásra, vagy a kettő kombinációja miatt, nem tisztázott. Ahogy az sem, hogy lehet-e "visszabillenni." A jelenlegi pszichológusi állásfoglalás szerint nem ismeretes erre módszer, ez egy állapot, amivel együtt kell élni, a betegségek listájáról meg jó eséllyel politikai okokból vették le. A transzneműek is le akarják magukat vetetni, és könnyen lehet, hogy sikerül is a mai PC álláspont miatt, pedig mindenki beláthatja, hogy nem egészséges az, akinek a biológiai és a pszichés neme nem esik egybe. Ami külön rossz lenne ebben, hogy jelenleg tb. alapon megy a nemátalakító műtét, mint a pszichológusok és pszichiáterek által elismert egyetlen hatásos kezelési mód. Ez odalenne, ha nem betegségként lenne nyilvántartva ez az állapot.

Annak, aki azt írta, hogy azért nem betegség a melegség, mert azokra van gyógymód: rengeteg betegségre nincs. És a betegség is természetes állapot, része és velejárója az életnek. Attól még, hogy nem szeretjük túlzottan.

2015. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Néhány tény : (egyik rokonom kutató, valamint én is, tehát nem fogok forrásokat megjelölni, majd nézz utána konyvtárban mondjuk)


Ez nem betegség, nem DNS hiba (már be van bizonyítva), viszont rengeteg környezeti, szellemi, fizikai ok befolyásolja a kialakulását, tehát nem lehet "gyógyítani".


Aki mást hisz/tud/olvas ZSindexen és a többi normálatlan helyen, illetve a TV-ből tájékozódik, azoknak üzenem, hogy 95%-a kamu az ottani dolgoknak, valamint ezek az emberek NAGYRÉSZT vallásosak, homofóbok, illetve konzervatívak.


Mivel magam is egy bizonyos tudományág képviselője vagyok, nem zsákbamacskáról beszélek.


Remélem, hogy tudtam segíteni !


Üdv.:


M.

2015. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%

Részemről lezártnak tekintem a témát, csak hogy elmagyarázzam az orvostudomány lényegét:


Az emberiség szempontjából az is fontos, hogy tudjuk, mi történik egy heteroval, mikor vonzódni kezd a másik félhez. (pl. egy férfi nőhöz). Hogy ilyenkor milyen folyamatok játszódnak le, és miért is pont egy nő váltja ki.


Homoszexuálisoknál is fontos elem hogy erre rájöjjünk. Egyelőre még nincs normális eszközünk erre.


Ugyanolyan fontos ezeket megérteni mint hogy tudni miért vagyunk éhesek, miért lesz hasmenésünk - mi történik a gyomorban - miért okosabb az egyik ember a másiknál, mi a különbség az agyban.


Miért alakulnak ki mentális betegségek - veleszületett rendellenességek (amibe akár a homoszexualitást is belesorolhatnánk hiszen betegségnek nem az, de nem is "rendszerű".) mint pl. a diszlekszia, dipográfia.


Tudjuk miért van ez, csak nem látjuk még az agyi különbséget mondjuk egy dipográfiás és egy egészséges ember között.


Az emberiség feladata célja - ezt az orvostudomány is visszaigolná neked - hogy mindent megértsünk. Akármit ami az emberrel kapcsolatos.


A mentális terület az egy nagy kérdőjel jelenleg, viszont a mostani orvostani állás már azt mutatja hogy van jövője a kezelésének.


Ugyanúgy az antideprenszánsok jelenlegi formában nem hatékonyak. Nem a gyökerénél oldják meg a gondot, hanem felületesen kezelnek - jelentős mellékhatással.


Azt is fontos megjegyezni, hogy nem tudjuk jelenleg pl. mi az oka a szociális fóbiának. Azt tudjuk hogy a páciens tömegben szoron, ami miatt elkezd emelkedni a pulzus, mivel összeszorulnak az erek - ez a legjellemzőbb - ez a szorongás. Általában a kéz is kihül ilyenkor mert egy véldemi mehanizmus indul be az emberben.


Jelenleg az önkontroll - meditáció, relaxáció ami ezen "segíthet", de pl. ez is egy olyan terület, aminek van gyökere. Amit meg kell fejtenünk és tudnunk kell kezelni. Nem felületesen, hanem a gyökerénél.


Ugyanez igaz pl. a szerelemre is. Tudjuk mit okoz, mégsem tudja senki sem megfogalmazni ezt, miért vnanak "pillangok" a gyomrában, miért érzi hirtelen jól magát, mi ennek a gyökere. Annyit tudunk hormonális eredetű dolog és pont. Ennyi. Ezt is fontos megértenünk és ezt sem én mondom, hanem az orvostudomány.


Az orvostudomány célja hogy mindenre definíciót találjon. Beleértve a homoszexualitás okát is. Furcsának hangzik, de az "agyat" is lehet kezelni. Erre már bizonyítékok vannak. Tény hogy veszélyes, hiszen ezzel "vissza is lehet élni", de jó kezekben az emberiségen is lehet vele segíteni.


Ez nem sci-fi. Ha egy egeret képesek irányítani, kontrollálni, belső utasításokkal, akkor ennek nagy jövője van.


Csak példának: Ebola, Rák. Eszünk tudja mióta voltak ezek problémák. Nagyon nagyon nagyon régóta. Mégis mindkettő már kezelhető probléma.


2010-ben a rákos ismerősöm még bele volt törődve hogy megfog halni. Kapott egy csontvelő átültetést, és rengeteg kellemetlen pillanatot élt át. Az egész évekig tartott, (1-2 évig) mire rendbe jött. Ma meg közölte vele az orvos, hogy nem kell félnie ha esetleg újra kialakul, hiszen vannak már más kezelés is, ami ugyan valóban drágább mint a régi megoldások, és nem is biztos hogy Magyarországon elvégzik (a csontvelőt se Magyarországról hozták), de van, viszont nem tart 2 évig, nem kell steril szoba, azaz hosszútávon sokkal "olcsóbb".


Ez volt 2011-2012 környékén. Ma meg 2014-et végén (akkor legalábbis mikor ez kiderült) írtunk. Csak 2 év. És konkrétan egy 1000 éves problémát oldott meg 2 év munkája!

2015. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
54%
Nos először is én is benne vagyok a dologban. Elméletileg hajlam mellett a nevelés és környezeti hatások miatt van. Genetikáról annyit, hogy egypetéjű ikreknél is maximum 50-50% hogy a másik is saját neméhez vonzódik. És ott a neveltetés sem sokban szokott különbözni. Nem akarok lányokkal bajlódni és nem tartom korrektnek úgy tenni egy házasságban, mintha minden rendben lenne, lemondva szerelemről és hasonlók. De azt is látom, hogy a meleg lobbi igenis szét akarja verni a normális családmodellt. Importált csírák röpködnek a prájdon, szabados, nem normális kapcsolatban(fűvel-fával kefélnek)szeretnének gyereket. Legtöbbön nem látszik a téma, kb. 5% Azaz félmillió magyarországi ember leszbikus vagy bzi(én még ezt a szót is jobban szeretem) Mintha külön lehetne választani a "melegeket" is. Engem irritál, ha nagyon nőies egy fiú, mert elveszíti azt, amitől vonzó. Heterók nyálukat verik a leszbikre, pedig a valóságban mindig van egy bika, ami nem szép látvány. Persze elfogadom, csak azt mondom, hogy sokkal több a rejtett homoszexuális fiús fiú és nőies nő.
2015. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ma már minden gyógyítható, egy rákos betegség is 3 perc alatt, csak nem érdeke az orvostudománynak ezeket nyilvánosságra hozni. Hogy a homoszexualitást miért ne lenne előnyös gyógyítani ha lehetne, azt nem tudom, de tuti tudják már, hogy hogy lehet, ahogy heterót is meleggé. :D Amgy meg én azt hiszem maradnék a melegségnél akkor is, ha gyógyítható lenne, így szoktam meg magam, ez vagyok én. 18/F
2015. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ezt a kerdest igazabol csak azert tettem fel hogy lassam az emberek hol allnak agyilag meg hogy mennyire befolyasolja a homofobokat az undoruk a velemeny formalasban! Tanulsagos volt
2015. okt. 20. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!