Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Teória a homoszexualitásról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teória a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Ugye be lett bizonyítva néhány hónapja, hogy a homoszexualitás genetikus eredetű. Dehát a nemi szervek célja az, hogy szaporodjunk, nem? Ha egy ember nem tudja használni azt arra, hogy szaporodjon, mi lehet az értelme az életének? Nos, nekik lehet más feladatuk van. Szerintem: A férfiak és a nők gondolkodása eléggé eltér, ezen fölösleges vitatkozni. Viszont a heteró férfiaknak és nőknek lehet egy gyenegéjük az életben: az ellenkező nem. A világunk alapvetően heteró gondolkodásmódú, hiszen értelem szerűen így alakult ki. Az ellenkező nem pedig egy ilyen világban akaratlanul is befolyásolja az ember gondolkodásmódját. Heteró férfiak esetleg a vonzódásuk miatt rosszul ítélnek meg nőket, másként, ahogy a heteró nők ítélik meg egymást, mivel ott nincsen vonzódás. Viszont ha a nemek csak a saját nemüket képesek megítélni, csak heteroszexuális szemmel nézni a világot, akkor bele vannak zárva ebbe a " heteró kalitkájába", és nem olyan változatos az emberiség gondolkodásmódja. Viszont, ha egy férfi agy létrejön anélkül, hogy vonzódna a nőkhöz, akkor egy újfajta elme kerül a társadalomba: zavartalan férfi gondolkodásmóddal megítélt nők, zavartalan női gondolkodásmóddal megítélt férfiak, más fajta együttműködés. Az egésznek a célja, hogy a férfi és női agy hatóköre ki legyen terjesztve, több feladatot legyen képes ellátni a társadalomban. Mit gondoltok?
2016. márc. 5. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Irigyellek, hogy ilyen sok szabadidőd van.
2016. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Túlmisztifikálod. Az, hogy egyáltalán gondolkodunk, hogy kognitív tudatunk van, az nem azért jött létre, mert létre kellett jönnie, hanem sok százezer év eredménye, mellékterméke. Sok kedvező- vagy éppen nem kedvező- körülmény ilyenné formált minket. A homoszexualitás pedig az állatoknál is előfordul, nem csak nálunk. Belátható tehát, hogy nem lehet ennek az egésznek célja. Valamilyen génmutációk során jött létre a homoszexualitás is- köznapi értelemben a "véletlen" eredménye, nem célja tehát az emberi társadalom általános látókörének szélesítése.
2016. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi bajom a melegekkel de felháborítónak tartom, hogy a heterókat puszta tenyészállatoknak állítod be. Én magam sosem tervezek szaporodni (és rajtam kívül még sokan, sokkoló, hogy természetesnek veszed, hogy aki heteró az szaporodik), de kikérem magamnak, hogy ne lenne értelme az életemnek!

Amúgy meg a világ nem csak az ellenkező neműek kapcsolatából áll, tehát egy meleget is ugyanúgy befolyásol a beállítottsága amikor a saját nemével kell kommunikálnia. Ja és csak azért mert valaki heteró, még nem néz minden ellenkező neműre potenciális társként. Sőt a legtöbb ellenkező nemű ember teljesen semleges számunkra, sőt lehet, hogy taszító.

Tök felesleges ilyen vergődéssel mindenféle mű teóriát gyártani, ami miatt esetleg elfogadják a melegeket, egyszerűen csak el kell fogadni és kész.

2016. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Érdekel a sprituális teóriája a homoszexualitásnak? :)
2016. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szóval nekem nőként mi más lenne az életem értelme, minthogy szüljek? asszem jobban járok ha tovább se olvasom..
2016. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Okos vagy kérdező de én boldog vagyok a melegségemmel és örülök hogy egy olyan korban élhetek ahol ez nem akadály és ahol bátram vállalhatom hogy hapsiként imádom a kukit ;))
2016. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 moonlightsentinel ***** válasza:
84%

Van erre is elmélet, de nem az, amit te leírtál.

Az bizonyított dolog, hogy minél több idősebb fiútestvére van valakinek, annál nagyobb az esélye, hogy meleg lesz. Persze ez nem 100% törvényszerű, de a statisztika ezt igazolja.

Ezt azzal magyarázzák, hogy a heteroszexuális férfiak eléggé kompetitívek, folyton versenyeznek egymással (a jobb nőért, a saját túlélésükért, stb.). Ez a versenyzés a kőkorszakban elég sok problémát szült a törzsön belül, szélsőséges esetben akár egy törzs szétdarabolódását is okozhatta.

Ezzel szemben a homoszexuális férfiak ugyanúgy rendelkeznek mindennel, amivel egy másik férfi (izomerő, férfi gondolkodásmód, stb.), anélkül, hogy beleszállnának ebbe a versenybe. A homoszexuális férfiak kooperatívabbak, és segíthetik a családjuk fennmaradását, anélkül, hogy versenytársat jelentenének a többi fiútestvérnek, vagy a törzs többi férfi tagjának.

Ez bizonyítva is van, hogy egy olyan férfinak sokkal jobbak a túlélési esélyei, akinek az öccse homoszexuális, mint egy olyannak, akinek heteroszexuális.

A kutatók szerint tehát a homoszexualitás alapvetően pont, hogy a törzs fennmaradását szolgálta, azáltal, hogy javította az idősebb fiútestvér (és annak utódainak) a túlélési esélyeit. Ezért alakulhatott ki.

2016. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor a bátyámnak azért lett családja és gyereke mert én meleg vagyok?:DDD nem látom az összefüggést, milyen túlélési esélyek?:DD
2016. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ok-okozati összefüggés lenne a homoszexualitás léte, és aközött, amit írtál.

Szóval biztosan nem ez a "célja" ennek az egésznek, hiszen alapvetően nem minden hetero férfi vonzódik minden nőhöz, vagy fordítva. Na meg aztán ott a féltékenység.

Ha mondjuk van egy csinos, jó alakú nő egy munkahelyen, akik után a férfi kollégák a nyálukat csorgatják, a női kollégák pedig féltékenyek rá. Akkor lényegében egyik nem sem ítéli meg objektíven ezt a nőt, más-más okokból, és valószínűleg egy homoszexuális férfit, vagy egy leszbikus nőt elhelyezve ebben a szituációban is előfordulhat, hogy azok valamelyik tábort erősítik.

(Meleg férfi is lehet féltékeny egy csinos nőre szerintem, ha nem is a külseje miatt, de hogy ő tetszik a férfiaknak... stb.)


Meg aztán, széles még annak a tényezőknek a skálája, amik miatt egy ember nem tud objektíven megítélni egy másikat, rengeteg egyéni tényező is játszik a dologban.


Nem mellesleg azért úgy gondolom, hogy attól, hogy egy homoszexuális nem fog klasszikus módon szaporodni, attól még lehet értelme az életének ;)


Elvégre az agyunk célja is az, hogy gondolkodjunk vele, és mennyi olyan ember van, akiben annyi értelem és empátia nincs, mint egy marék döglött molylepkében.


Amúgy nem rossz felvetés, elgondolkodtatott, de szerintem távol... nagyon távol áll a valóságtól.

2016. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges az okokat keresni, hogy miért létezik homoszexualitás. Ennyi erővel annak az okát is kereshetjük, hogy miért léteznek alacsony emberek meg magas emberek, kerek arcúak meg hosszúkás arcúak, egyenes hajúak meg göndör hajúak és így tovább. Egyszerűen csak az egyik ember ilyen, a másik meg olyan. Nincsen neki különösebb célja, hogy az ő genetikája miért olyan. Csak olyan. Így kell elfogadni és kész. Felesleges ezen vitatkozni, de még csak gondolkodni is.
2016. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!