Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg keresztény srácként hol...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg keresztény srácként hol tudnék ismerkedni?

Figyelt kérdés

Sokszor az az érzésem, hogy egyedül vagyok és soha nem találom meg a másik felemet. Melegként eleve hátrányból indul az ember, ha pedig még a melegek közt keresztényekkel ismerkedne, akkor még inkább le van szűkítve a kör. Olyanokkal ismerkednék elsősorban, akik nem kürtölték világgá magukról, hogy melegek, mint ahogyan rólam is csak nagyon kevesen tudják. És akik tudják, ők sem maguktól jöttek rá, mivel nem lányos se a kinézetem, se a viselkedésem. Keresztény alatt pedig nem vallásosságot értek, hanem személyes hitet, közösségbe járást (a kettő ugyebár nem ugyanazt jelenti). Azt meg tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy ha egyáltalán írna valaki, akkor lehetőleg ne katolikus legyen. Biztos, hogy vannak még sorstársaim, a kérdés csak az, hogy hol vannak.:D


Azt, hogy a kereszténység és a homoszexualitás mennyire egyeztethető össze, mennyire nem, hanyagoljuk, nem ez a kérdés témája. Vitatkoztak meg vitatkoznak arról már épp elég másik kérdés alatt.

Sajnálom, hogy ide kellett ezt kiírnom, de tényleg nem tudom már, mit kéne csinálnom. Élőben ugyebár nehéz felismerni egymásban a sorstársat.:D

Előre is köszönöm, ha valaki érdemben hozzászól a kérdéshez. Trollkodásból, gyűlölködésből, ítélkezésből nem kérek, köszönöm.



2016. márc. 12. 08:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
33%
Ha társat akarsz találni akkor ne legyél ennyire felületes, adj nekik esélyt és ismerd meg őket.
2016. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%
Párommal mi mindketten gyakorló reformátusok vagyunk, úgyhogy van esély - ha nem is sok - melegek között is keresztyénekbe botlani. Sok sikert hozzá neked is! ;)
2016. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

#1 "ne legyél ennyire felületes" Hát sok mindent lehet rám mondani, de ezt, amit írtál, végképp nem... Ha arra célzol, hogy nem katolikust keresnék elsősorban, annak is megvan az oka. Nagyon másként látják a hitbeli dolgokat, mint mi, nem-katolikusok (evangélikusok, reformátusok, kisebb felekezetek...), és ezt nem csak úgy mondom, hanem tapasztalat. Ismerkedtem már katolikus sráccal és ő pl. azt mondta, amit egyébként több katolikustól hallottam már, hogy ő csak úgy belenevelkedett a vallásba. Na most ha tényleg elhisszük azt, amit a megtérésről a Biblia ír, akkor ez nem így működik. Meg én alapból rengeteg mindennel nem értek egyet a katolikus egyházban. Nem mindenáron kifogást keresek, hanem ez elég makacs tény.


#3 Nagyon örülök, hogy írtál, mert én is református vagyok. :) Ezek szerint tényleg nem vagyok egyedül, jó tudni. Tudnál mesélni róla, hogy ti hogy ismerkedtetek meg, hogyan élitek meg a kapcsolatotokat? Akár itt is, de privátban is beszélhetünk. Előre is köszi!

2016. márc. 12. 11:48
 4/45 anonim ***** válasza:
30%
A meleg, és a keresztény szó üti egymst husi, olyan mintha azt mondanám, hogy mélyen vallásos kleptomániás vagyok.
2016. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Tudod, mi üti egymást? Az, amit írtál illetve az, amit a kérdésleírás utolsó bekezdésében olvastál (azaz olvashattál volna). Nem az összeegyeztethetőségről kértem magánvéleményt, nem erről szól az egész kérdés. Kár, hogy nem olvastad el.
2016. márc. 12. 14:57
 6/45 anonim ***** válasza:
25%

Az az igazság hogy az előtted szólóval értek egyet.

A keresztény vallás nem fogad el minket, bűnnek tartja amiért elvileg a pokolban fogunk rohadni.

Aki nem vallásos mint én- engem idegesít is, ez az egész vallásdolog- és ráadásul meleg, azt éppen nem fogja vonzóvá tenni a vallás.

Ismerek meleget aki hisz Istenben.

Latin-Amerikában irtó magas a meleg aránya, és ott 98%-ban mindenki hívő katolikus. Az is aki nem jár minden héten templomba.

Tehát lehetséges, de valószínűleg a maga módján gyakorolja a hitet, és nem fogad el minden szót a Bibliából.

De nem kizárt, viszont Mo-n ma inkább divat templomba járni és inkább a nagyon jómódú budai rétegre jellemző, de- én ismertem párat közülük, hát elég maguknak való furcsa banda volt...

(Budán végeztem egy gimiben)

2016. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
A keresztény vallás álláspontjával én is tisztában vagyok. A jómódú budai rétegre is van némi rálátásom, szoktam velük találkozni. :) Természetesen a valódi keresztényekre gondoltam, nem a divatból templomba járókra. A budai rétegben is vannak valódiak, sokakat ismerek személyesen.
2016. márc. 12. 15:19
 8/45 anonim ***** válasza:
15%
Nem tom pontosan idézni, de : Ha a bal kezed csábít bűnre, vágd le a bal kezed, ha a jobb, vágd le azt, még mindig jobb, mint a pokolban égni.
2016. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
64%

Én is meleg hívő ember vagyok, és ismerek is egypár bi és meleg keresztényt is szóval ne aggódj, nem vagy egyedül, ha van kedved, írhatsz privátot, beszélgethetünk. :)


18

2016. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
17%
Üdvözöl a pokol.
2016. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!