Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi határozza meg egy ember...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi határozza meg egy ember szexuális beállítottságát?

Figyelt kérdés

Úgy értem mi alapján dől el hogy homoszexuális,biszexuális vagy leszbikus,genetika hormonok?Örökölhető vagy abszolút a véletlenre van bízva?

Születésétől fogva lehet olyan,vagy akár később is?

Miből veszi észre magán az ember,vagyis gondolom miből de biztos nem egyről a kettőre.

A kérdés nem rossz indulatú,csak próbálok objektíven közelíteni.

Nyugodtan írhat olyan aki valamelyik kategóriába tartozik,hogy élte meg miket tapasztalt.


2017. jan. 1. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én a lányokat szeretem, ugyanakkor szeretem magam megdugni egy dildóval, sőt az is érdekel, milyen lehet egy igazi farokkal (leszopni, meg, hogy megdugjon). ennek ellenére a férfiak egyáltalán nem érdekelnek. szerintem mindenkiben van mindenféle kíváncsiság egy kicsit, csak valaki a skála egyik, valaki a másik részén helyezkedik el.
2017. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a hajlam genetika. aztán h kifejlődik-e, az már szociálpszichológia :)

sok összetevős a kérdés, de izgalmas mindenesetre.

2017. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem voltak hasonló álmaim és mikor felébredtem,arra eszméltem hogy élveztem.
2017. jan. 1. 19:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Erősen hajlok a hetero felé,de néha vannak kilengéseim úgy mint az álom,vagy egy pillanatra végig fut az agyamon.
2017. jan. 1. 19:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy ilyen komoly esettanulmányok léteznek belőle
2017. jan. 1. 19:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, még mindig sok választ keresnek.
2017. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

ez mindenkinél így van, főleg bizonyos korban. nincs abban semmi extra.

és bizony, nagyon komoly tanulmányok vannak, csak vmiért nálunk divat sötétnek lenni ezen a területen kiemelten :(

2017. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ott is nem a szexuális,hanem a társadalmi része
2017. jan. 1. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez is az agyban dől el. Embrionális és magzati korban a fejlődő agyat hormonális szempontból is ingerek érik, nemcsak a genetikailag meghatározott fejlődő ivarszervek által termelt hormonok, hanem az anya vérkeringésében levő, a táplálékkal, gyógyszerekkel bejutott hormonok ill. hormon hatású anyagok, szerves vegyületek. Születés után a gyereket körülvevő környezet pszichés hatása, a gyereket érő ingerek, a nevelés, a felnevelő személyekkel való azonosulás példája és az adottságként tekinthető lelki tulajdonságok egésze. Ismeretes, hogy a felnőtt férfi és női agy bizonyos felépítést tekintve némileg különbözik egymástól, ami pl. az érzelmi érzékenységet tekintve különbözik, de erős eltérés van a figyelem koncentrációja és egyéb tekintetben is. A kislányok hamarább tanulnak meg beszélni, hamarább reagálnak a külső ingerekre, amiben szerepe lehet a 2 X kromoszómának. Ezekre a genetikai sajátosságokra a külső környezet csak ráteszi a maga alakító hatását. Ha egy kisfiú csak női környezetben nő fel, magát hajlamos nőnek gondolni, hajlamos az általa szinte kizárólagosan látott női tevékenységeket és női viselkedést elsajátítani, ha még nagyapa sincs a közelben, aki férfi példaként szolgálhatna. Szóval nagyon összetett a dolog és egyértelműen tudományosan sincs feltárva. Emellett határozott különbséget kell tenni az erotika és a szexualitás között. Csak arra kell gondolni, hogy a népesség átlagához képest művészek között jóval magasabb arányban találhatók homoszexuális személyek vagy olyanok akik életük egyes szakaszában ilyen jellegű tevékenységeket is kipróbáltak, gyakoroltak (írók, színésze, képzőművészek, énekesek). Az egészben óriási szerepet játszik az agyban termelődő oxitocin hormon, ami általánosságban a társas kapcsolatok egyik rejtett kötőerejét jelenti, fokozza a partnerek egymás iránti vonzódását. Aztán ott van az emberi agy/lélek tanulási folyamata, ami a számára kielégülést, örömérzetet okozó helyzeteket részesíti előnyben és végül a vonat már kizárólag ezen a mellékvágányon fut, mert a váltó mindig ebbe az irányba áll be. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a gátló mechanizmusok alkoholos vagy más drogok hatása esetén kevésbé érvényesülnek, sőt teljesen kioltódnak, akkor maradnak az ősi, "állati" belső késztetések az örömérzést okozó cselekmény megvalósítására.
2017. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!