Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi határozza meg egy ember...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi határozza meg egy ember szexuális beállítottságát?

Figyelt kérdés

Úgy értem mi alapján dől el hogy homoszexuális,biszexuális vagy leszbikus,genetika hormonok?Örökölhető vagy abszolút a véletlenre van bízva?

Születésétől fogva lehet olyan,vagy akár később is?

Miből veszi észre magán az ember,vagyis gondolom miből de biztos nem egyről a kettőre.

A kérdés nem rossz indulatú,csak próbálok objektíven közelíteni.

Nyugodtan írhat olyan aki valamelyik kategóriába tartozik,hogy élte meg miket tapasztalt.


2017. jan. 1. 19:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a genetikai elméletet hirdetőknek mondom, hogy nagyon valószínű, de nem bizonyított. Én magam azonosulni tudok azzal, hogy az X kromoszóma hosszabbik karjában van egy eltérés. De azért azt sem tudom elereszteni a fülem mellett, hogy egyértelmű bizonyíték eddig csak amellett van, hogy legkésőbb 2--3 éves korig dől el valamikor. Mert van arra is bizonyíték, méghozzá szép számmal, hogy a nagyon korai szocializáció is bejátszik. Mielőtt azonban nekiállnának felpontozni azok, akik szerint "erre nevelik", nem, nem ezt jelenti. A szocializáció alatt olyan hossz- és keresztmetszeti hatások együttesét értjük, amely érett, társadalomba beilleszkedni kész egyént hoz létre. Ilyen módon, még ha igaz is lenne, hogy "arra nevelték", mivel ideális esetben az illető szocializációja megfelelők, semmi kivetnivaló nem lenne ebben sem.

Ami viszont számomra kicsit problémás, hogy úgy érzem, ezzel kapcsolatban túlságosan elkülönült elméleteket gyártanak, nem szemlélik az egyént egészében. Megszületett hál' Istennek a bio-pszicho-szociális nézőpont, alkalmaznunk kéne. Persze a pálya széléről könnyű üvöltenem, hogy rúgja már be a játékos azt a szerencsétlen labdát.

16/m/p

2017. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

mi ez a 16/m/p???


és nem azért de sztem mindig is a bio-pszicho-szociális szemszög volt a mérvadó

2017. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A 16/m/p(=16 éves, meleg, passzív) vagyok. :D

Nos igen, éppen ezért mondtam, hogy könnyű nekem a pálya széléről üvöltenem. Valószínűleg járatosabb vagy a témában nálam, én a matematikában mozgok otthonosan, abban mondjuk nagyon. Ám azt hiszem, leírtam, hogy csak az én meglátásom szerint nem illeszkedik megfelelően ehhez. Hogy a melegséget tényként kezelő, nem okmagyarázó munkákban valóban a bio-pszicho-szociális nézőpont dominál, azt aláírom. Másrészt viszont ez nem vitalap, úgyhogy nem fejtegetem tovább az álláspontom. :D

Megint másik ok, hogyha járatosabb vagy a témában, akkor nem fogok okoskodni. :)

2017. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!