Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szükséges bemutatnom a szüleim...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükséges bemutatnom a szüleimet egy komoly kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim nagyon ellenzik a homoszexualitást. Nem szabad kiderülnie, hogy fiúzom, nem is akarom a tudatukra hozni, mert fájdalomként élnék meg, engem meg vinnének mindenhova gyógyítani.

Szóval, a pasimat nem vihetem haza, mert ugye, kiderülne, mi a helyzet. Ez probléma lenne a kapcsolatot nézve? Mert csak hozzám nem mehetünk, de máshova igen.

Kollégiumban lakom, otthon ritkán vagyok, szóval az együttlét is megoldható. 20 éves vagyok



2017. máj. 13. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges. A pasidnak elmondod mi a helyzet, és akkor hozzatok nem jártok.
2017. máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tőletek függ és a kapcsolatotok jellegétől, mélységétől. Amikor mi már 4-5 éve együtt voltunk és a párom szülei még mindig úgy tudták, hogy csak lakótársak és haverok vagyunk, akkor már kezdtem kissé rosszul érezni magam. Nem volt jó érzés folyamatosan megjátszani a szülei előtt a jóbarát és a kedves, jófej lakótárs szerepét. Én vettem rá Őt, hogy coming-outoljon legalább a szülei és a testvére előtt. Hogy legalább előttük ne kelljen folyamatosan szerepet játszanunk. Az én családom az első perctől kezdve tudta, hogy nem csak haverok vagyunk, így Ő kényelmes helyzetben volt, mert önmaga lehetett az én családom előtt. Fordítva viszont jó ideig nem ez volt a helyzet. Az Ő szülei kb. 15-16 évvel idősebbek az én szüleimnél (viszont mi egykorúak vagyunk) és félt tőle, hogy az idősebb generáció nem fogadná olyan jól a dolgot, mint az én fiatalabb korú szüleim. Viszont 4-5 év együttlét után már kezdett kínossá válni a helyzet. És akkor elmondta otthon, hogy mi újság a Futrinka utcában. :)

Kérdezd meg a párodat, hogy Ő hogyan értékeli a kapcsolatotokat, szükségét érzi-e jelen pillanatban annak, hogy megismerje a szüleidet. És ha szeretné megismerni őket, akkor a fiúdként, párodként mutasd-e be Őt a szüleidnek, vagy csak "haverként".

De minél mélyebb, tartósabb, hosszabb lesz a kapcsolatotok, annál inkább elkerülhetetlen lesz egy idő után a helyzet tisztázása.

A szülők először megborulnak a hír hallatán, de az esetek többségében hosszútávon mindenki jobban jár.

Nem minden esetben, de többnyire igen.

Szóval, hajrá! :)

2017. máj. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokmindentől függ. Attól pl., hogy mióta vagytok együtt? Ha mondjuk csak 1 hónapja, akkor nem érdemes elmondanod, hiszen friss a kapcsolat, még dúl a szerelem köztetek és valószínű, hogy ennek a rózsaszín ködnek a hevében szeretnéd elmondani a szüleidnek, s a szerelem ugye rossz tanácsadó.

Mivel jelenleg se laksz otthon, s nem tudni mit hoz a jövő, az is lehet hogy az egyetem után sem fogsz hazaköltözni, így lehet hogy nem lesz szükséges elmondanod nekik (ezt neked kell tudni), így egy néhány hónapos kapcsolat miatt nem biztos hogy érdemes a szüleid nyakába egy ekkora keresztet raknod.


Persze ha már évek óta együtt vagytok s együtt is maradtok míg éltek, az már más helyzet, akkor valóban érdemesebb elmondani, csak az a lényeg, hogy ezt a nagy döntést ne a lángoló szerelem hevében hozd meg, hiszen ha 1-2 év múlva ez a lángolás elmúlik, lehet megbánod, hogy szerelmes fejjel ilyen döntést hoztál.

2017. máj. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Előbb azt kéne tisztázni hogy homár vagy. Ezt vagy elfogadják vagy nem, és kitagadnak. Vagy te is szépen titkolod mint annyi ember, és amikor már elköltözöl és idősebb leszel (mondjuk 50) akkor majd szépen bevallod, de addigra már mindenki hominak fog tartani szóval nem lesz nagy meglepetés.

Amúgy hetero kapcsolatban illene bemutatni, de a homoszexualitás eléggé megbonyolítja a dolgokat. Viszont nincs ezzel semmi baj sem. Rengeteg ember titkolja a hajlamait a környezete elől -bármi is legyen az- és mégis jól megvannak.

2017. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!