Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Érdemes dolog próbálkozni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes dolog próbálkozni elmagyarázni a homofóboknak, mi is a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
Jó vagy hülye ember vagyok akkor, ha egy "két férfi együtt nem természetes" és "a melegek veszélyesek és undorítóak" mottójú homofóbnak próbálkozom elmagyarázni a legfrissebb elméleteket a homoszexualitás evolúciós céljáról? Azt meg bírom érteni, hogy önmagától nem nézett utána, mert direkten nem érintett a dologban, és csak a tévhiteket tudja, amelyeket a társadalomtól hallott. Én sem nézek utána sok mindennek, amiben nem vagyok érintett, és arra hagyatkozom, amit valaki mondott. De érdemes a felvilágosításra fordítanom az energiámat? Ha a tudatlan homofóbok egymással értekeznek arról, hogy a meleg szülők meleggé teszik a gyerekeiket, akkor inkább csak sírjak magamban és jobban teszem, ha csöndben maradok?
2017. júl. 7. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

csak ha kérdezi akkor

téged érdekel most hirtelen a paprikás krumpli receptje?

na kb ilyen

2017. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem is hagyd rájuk,majd ha érdekli,úgy igazán a téma,akkor úgyis utánanéz az illető.

Egyébként meg,ki vagy te,hogy el kell hinni a te teóriádat?

Nem bunkózok,csak nem biztos,hogy elfogadja a te elgondolásodat az a valaki,hiszen te is csak hallottál ezt-azt,de ha éppen átéled,az sem változtat a dolgon sokat.

2017. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Én próbálkoztam már párszor, de nem értem el vele semmit. Meg tudom én érteni, hogy ha valaki nem szereti a homoszexuálisakat, csak azt nem értem amikor ennek hangot is adnak és mindenféle trágár szavakkal illeti azokat, akik az ellenkező nemhez(vagy az ellenkezo nemhez is) vonzódnak .
2017. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

hidd el, hiaba akarnad nekem bemagyarazni, hogy ez normalis, nem hatna meg, ahogy senki mast sem.

18/L

2017. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Persze hogy nem normális, csak éppen senkinek nem a saját döntése hogy hogy most homoszexuális, holnaptól hetero vagy fordítva.

A homofóbia a korlátoltság egyik megnyilvánulási formája.

Egy primitív embernek ne mond az hogy primitív, mert ő ezt nem érti, pont azért mert primitív.

2017. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, az, hogy az emberek nem mindig rendeltetésszerűen használják a testüket, az tény, de hogyan magyaráznád az állatvilág homoszexualitását? Hogy tudományos tényeknek nem hiszel, az már más probléma.

Amúgy igaz, csak úgy beleszólni mások beszélgetésébe más témákban is bunkóság.

2017. júl. 7. 20:04
 7/15 A kérdező kommentje:

*utolsó előttinek

20:00-ás, de igen, normális, evolúciós funkciója van :D Úgy látom, hogy az elfogadóbb emberek sincsenek mindennel tisztában, lehet lejjebb adom az elvárásaimat a homofóbokkal szemben is.

2017. júl. 7. 20:08
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem meg fejezd be a "homofóbozást", és örülj, hogy megkötések nélkül csinálhatod. Nem félek tőletek — sem racionálisan, sem irracionálisan —, csak undorítónak találom ezt az egészet. Egyszerűen nem érdekel a hányadék magamutogatásotok a "Pride"-on. Milyen ironikus, hogy pont ez a neve. Egy elméletileg született tulajdonságra aztán tényleg rohadtul sok értelme van büszkének lenni...
2017. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

utolsónak: Van egy csomó pride (pl. roma), amik úgyszintén hasonló célúak. Az lmbtq pride céljai, hogy 1. megemlékezzen a stonewall-i eseményekről; 2. Egyenlő jogokat küzdjön ki ezen kisebbségnek azáltal, hogy minél nagyobb tömeg elmegy -> elfogadottabbá válik a melegség/queerség -> többen felvállalják identitásukat -> "a felsőbb hatalmak" kénytelenek lesznek elismerni a kissebbség jelentőségét; 3. Megmutatni, amit másként nem tudna az ember: Ez az amire sokan azt mondják, hogy "undorító, hogy mutogatják magukat...", de igazából mit csináljanak? Hétköznap úgy festenek, mint mindenki más itt viszont bárki lehet hercegnő (ha akar...). A lényeg, hogy megmutatják a különbséget, jó kissé felnagyítva, de megmutatják. Már ha belegondol az ember, hogyan szoktak egyesek meccsre járni, koncertre, esetleg fesztiválra... már bocs, de az sem másabb.


(Hú, de elkalandoztam...)

Szerintem jól teszed, hogy okítod azokat, akiket tudsz (természetesen, ha igénylik és engedik). Elvégre az ember egyedül álló lény a földön, mely egész életében tanul. Sok sikert! :D

(Bár ezek az elméletek nem teljesen bizonyítottak, így nem alátámaszthatóak, ezért én inkább arra próbálnám meg megtanítani őket, hogy lássák, hogy két azonos nemű is lehet szerelmes. + hogy sok előnye van :D)

2017. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
Miért pontoztok le kötsögök..?
2017. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!