Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A melegeknél tényleg ilyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegeknél tényleg ilyen gyakori a szorongás és depresszió?

Figyelt kérdés
Meleg vagyok, nem vagyok túl a coming out -on; de ez rengeteg frusztráltságot, félelmet okoz számomra. Másrészt nagy a kétely bennem, hogy ha megtudják; akkor egyáltalán ki lesz az, aki kiáll mellettem; és ki az aki gyakorlatilag ellenem fordul...

2017. okt. 22. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nálam ez nem okozott gondot, sokkal inkabb az egyetem okoz ilyen tüneteket. Tul nagy a megfelelési kényszer, es felek hogy nem megyek att rajta
2017. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálam a tanulmányok mellett ez a dolog okozza az említett tüneteket. Bízom benne, hogy Neked sikerülni fog az egyetem! :)
2017. okt. 22. 20:50
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
ez nem attol fugg, hogy meleg vagy, vagy nem, hanem az alap szemelyisegedtol
2017. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy a coming out -al kapcsolatos aggodalomból indulnak ki ezek a negatív érzelmi szituációk.
2017. okt. 22. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudok mások nevében szólni, de én is aggódok amiatt, hogy mi lesz, ha coming out-olok.

Én inkább amiatt szorongok, mivel félek, hogy nem lesz senkim, mert már 21 vagyok bla-bla...Nekem a gyerekkorom se volt jó, szóval alapvetően nehezen bízom meg másokban, illetve nyílok meg, így érthető, hogy ismerkedni se tudook nagyon. Volt olyan, aki írta, hogy elpazarlom az ifjúságomat, (amivel egyébként nem értek egyet) de próbálom kihozni magamból/ a helyzetből a legjobbat, mégha sokszor rám is tör a szeretethiány, szorongás...

Ha azt nézzük, mi mind egyedül vagyunk ebben a nagy világban. :)

21/F

2017. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A közeledés hasonló srácok felé számomra is gondot okoz. Én legalábbis nem tudok olyan jelről, amiről fel lehetne ismerni, hogy az illető meleg srác. Ráadásul igen sok a metroszexuális, ami szintén félrevezető lehet...
2017. okt. 22. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én depressziós vagyok, bár teljesen más okból kifolyólag. Azzal, hogy meleg vagyok sosem volt problémám. Elfogadom és ha lehetne sem szeretnék rajta változtatni. Én egyelőre senkinek nem tervezek erről beszélni. Ennek egyszerű, triviális oka van. Nem tartom különleges állapotnak, természetesnek veszem - hisz az is. Maximum szülemnek mondom majd el, hogy miért ne várjanak unokákat. :-)


16 éves, fiú.

2017. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Nálam is így volt és most is így van.


Kb 10-12 embernek elmondtam már, köztük anyukámnak is.

Mind jól fogadták, örültek, hogy elmondtam, volt aki konkrétan annak is örült, hogy meleg vagyok (...:D).


A sulimban elég régóta gondolták szerintem ilyen "lehet hogy..." alapon.

Egyrészt azért, mert jó ideje nem beszélek "úgy" lányokról, ha feljön, hogy ki tetszik/miért nincs barátnőm blabla, akkor alapból elmondom, hogy "nem akarok, nincs rá szükségem".

Másrészt mert szerintem viszonylag feminin vagyok. Nem nagyon durván, de azért ahhoz eléggé, hogy az első dolog tükrében az jöjjön le, hogy valószínűleg meleg vagyok.

Harmadrészt meg eléggé "aktivista" típusú ember vagyok és igyekszem kiállni a melegek mellett és támogatni más melegeket.

Aztán meg alapból is elég sokan tudják már ahhoz, hogy terjedjenek ilyen pletykák rólam.


De igazából ez így igazából nekem pont jó.

Nálam az okoz nagyon sokszor gondot, hogy nehéz alkalmat kerítenem arra, hogy elmondjam másoknak. Nehéz elkezdenem egy ilyen beszélgetést.

És ha el is kezdem, akkor is nehéz erről beszélnem olyanoknak, akiknek még nem mondtam el.

2017. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
A melegek körében szerintem nagyobb a szorongásra való hajlam, hiszen nekünk már egész fiatalon, akár már 10-12 éves kortól olyan komoly lelki terheket kell cipelnünk, amiktől egy heteró gyereket úgy óvnak úgy óvnak, mint a hímestojást.
2017. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ez most népbetegség. Nem vagy egyedül vele. Szerintem kérj bátran segítséget ha úgy érzed hogy egyedül nem tudsz kilábalni belőle!
2017. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!