Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Rossz olvasni sok esetben,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz olvasni sok esetben, hogy mennyire félnek az emberek a coming outtól és egyszerűen elborzaszt, amikor negatív történeteket olvasok erről. De mi a realitás?

Figyelt kérdés

Amikor olvasom, hogy pl melegek házasságot kötnek, csak hogy ne bukjanak le, embereket rúgnak ki, gyerekeket tagadnak ki, legjobb barátságok szűnnek meg, meg sok helyen, hogy igazából nem is éri meg/lehet felvállalni, az elég durva.


Kétségtelen, hogy vannak ilyenek, de mennyire átlag ez?

Én eddig ahány embernek elmondtam, mind jól fogadta.

Meg is lepődtem...


2018. febr. 13. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért hozzá kell tenni, hogy fiatal vagyok, Budapesten élek és egy igen erős gimnáziumban tanulok, szóval azért nem egy vidéki középkorú szakmunkás vagyok, hasonló barátokkal, de akkor is meglepően jól álltak eddig az emberek a dologhoz. Örülnék, ha teljesen fel tudnám vállalni magamat...:)
2018. febr. 13. 20:33
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nagyon ritka az ilyen szelsoseges ellenallas. Kb 100 bol egy ketto szerintem.
2018. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Meglepően gyakori sajnos Magyarországon ez a hozzáállás. Szerencsémre egy elég liberális felfogású családban élek(szüleim például örültek amikor kimentem a Pridera a barátaimmal), és a barátaim is elfogadóak, szóval coming outkor nem lesz/nem volt bajom(szülőknek még nem mondtam el de tudom, hogy tudják már, csak meg akarom várni az első komolyabb kapcsolatot hogy hivatalos legyen). Viszont sok ismerősöm eléggé homofób környezetben nőtt fel. Egyik legjobb barátom, aki biszex, elmondta, hogy habár a szülei nagyon aranyosak és kedvesek, nem fogadják el a mai napig, hogy bi(14 évesen vallotta be nekik, most 18). Hasonló történt az első barátnőjével is. Nincs túl sok LMBTQ+ ismerősöm, de sajnos a többségüktől azt hallottam, hogy habár a szülők nagyrészt jól/egész okésan viselik, sokszor utána máshogy tekintenek a gyerekükre, kevesebbet engedik őket el néhány esetben, van, akiknek megtiltották az egynemű randizást amig kiskorúak(mert azt gondolják, hogy ez csak átmeneti), stb. Tudok olyanról is, akit kiraktak otthonról. A közösségekben pedig az elfogadás még rosszabb a tapasztalataim szerint. Osztályomban nagyon kevesen fogadnak el, pedig még nem is tudják, hogy meleg vagyok, de igy is zavarja őket a nőiesebb viselkedésem. Iskolában több tanár is nyiltan homofób, volt is probléma az egyik már elballagott diákkal emiatt egy-két éve(valamelyik tanár leb***zta, a gyerek visszaszólt, felfüggesztették egy-két napra). A magyar valóság sajnos az, hogy a társadalom még mindig eléggé homofób, és habár egyre progresszivebb, de az elöregedő társadalom miatt ez a progresszió lelassult az utolsó pár évben.
2018. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Hat azt elhiszem, hogy zavarja oket a noies viselkedesed. Nincs annal visszataszitobb, amikor egy fiu affektal. Es ezt ferfias melegkent mondom.
2018. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem esélyem sincsen elmondani bárkinek is. Szüleim, nem szeretik a meleges dolgokat, ha pl. Tvben megy elkapcsolna fejuket rangatva hogy jezus... tesomnak azert nem mert ha valahogy tovabb jut pl. baratnoihez egybol tudjak majd az en ismeros korom. Haverjaim mind homofobok egy meleg haverjuk sincs, gondolom nem is lesz. Baratnomnek elmondanam de ha az tovabb mondja a baratnoinek megint az en tarsasagom kore zudul a hir. Igaz egy igaz baratom sincs. De ez a titok valszeg sirba jon velem meg akik reszesei lesznek voltak az eletemmel.(kapcsolatok)


|Egy kamasz korú fiú.

2018. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es:


>Hat azt elhiszem, hogy zavarja oket a noies viselkedesed. Nincs annal visszataszitobb, amikor egy fiu affektal. Es ezt ferfias melegkent mondom.


Az internalizált homofóbia is homofóbia... Teszek arra, hogy ki minek tartja. Ez nekem a normális. Nem fogom megváltozatni a viselkedési formám, egy önkéntelen dolgot, szándékosan, csak azért mert mások belefásultak a társadalom által beléjük nevelt sztereotipizált "női/férfi" viselkedéssel(főleg hogy a legtöbb ilyen sztereotipia pl. "a rózsaszin női szin", "a lányok ülnek keresztbe tett lábbal, a fiúk terpesztenek", stb., az elmúlt pár évtizedben/elmúlt évszázadban jelent meg). Ha ez valakinek nem tetszik, az ő dolguk, ne aggódj, a legtöbb feminim meleg nem neked vagy bárki másnak a beleegyezését akarja elérni, szóval az hogy visszataszitónak tartod és hogy férfias meleg vagy, irreleváns ebben a témában. Szokj hozzá, hogy ilyen a világ, és hogy a nemi normák közti különbség egyre jobban megszűnik. Akit ez zavar, foglalkozhat valami fontos dologgal is. Az, hogy vannak már srácok akik egyberuhákat hordanak vagy festik a körmüket, senkinek sem árt, nem úgy mint a gyűlölködés.

2018. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És mi a gond egy középkorú vidéki szakmunkással?? Klasszikus gimnazista lenézés?
2018. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Semmi probléma vele, csak a fiatalok, a budapestiek és az "értelmiség" a statisztikák szerint külön-külön is bő 10-10%-kal jobban támogatja a melegházasságot, mint az átlag. Sokkal elfogadóbbak.


A vidékiek, az idősebbek, az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezők pedig kevésbé elfogadóak az áltagnál, kevésbé támogatják pl a melegházasságot stb.


Ez nem lenézés. Ez statisztika. :)

2018. febr. 15. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!