Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Te ismerkednél Aids-es fiúval?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te ismerkednél Aids-es fiúval?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy tök normális pasival, annyira jókat szoktunk beszélgetni, nagyon szimpatikus is . Bevallotta, hogy aids-es. Nagyon el vagyok keseredve... :(((
2018. dec. 13. 13:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha ezt leszámítva minden okés, akkor belemennék. Mindenki hoz rossz döntéseket az életben, ettől még lehet egy nagyon értékes ember. Sokan nem tudják, de a legtöbb fertőzött kapcsolatban kapja el és nem alkalmi este során...

Ha szedi a gyógyszereit, és nem kimutatható a vírusszám, és ehhez használtok óvszert is, akkor esélytelen gyakorlatilag, hogy elkapd. Ha pedig PREP-et is szedsz mondjuk, akkor még óvszer nélkül is garantáltam csinálhatjàtok fertőzés kockázata nélkül, mert a kimutathatatlan vírusszám önmagában nem fertőz, ez pedif egy extra garancia, persze pszichésen ezt lehet, hogy nehéz kezelni.

Jelenleg kapcsolatban vagyok egy orvossal, és mindketten negatívok vagyunk természetesen, de ha újra ismerkednem kellene, és a legszimpatikusabb srác pechére hiv+, akkor nem ez tartana vissza, ha mellette minden okés vele.

2018. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Én nem... egyrészt nem szeretném elkapni. Írta itt valaki, hogy óvszer stb., de azért a párommal nem szeretnék éveken keresztül így szeretkezni.

Másrészt: ha valaki elkapta, az (általában) olyan életvitelt is feltételez, hogy az illető meggondolatlanul szexel fűvel-fával. Ez pedig magában hordozza annak a veszélyét, hogy majd engem is megcsalhat, mert kutyából nem lesz szalonna.

2018. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

12-es nem gond, ha nem akarsz ilyen párt magyadnak, mindenki eldöntheti.


De legyél szíves tájékozódni a témában, vagy ha ez nem opció, akkor legalább az alaptalan előítéleteket mellőzd.

Különösen az életvitellel kapcsolatosakat.


Te tudod a HIV státuszodat? Elmentek minden új kapcsolat elején szűrésre?


Nagyon sokan nem. És ez a baj, mert akár 50 éven keresztül is fertőzhet valaki, mire tünetek jelentkeznek. Akkor is, ha egy párkapcsolat során kapta el.

2018. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Mint barátot szívesen megismerném, de több esélytelen lenne.
2018. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2018. dec. 13. 21:43
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

"Elmentek minden új kapcsolat elején szűrésre?"


Itt írtad le a lényeget látod... Igen, ez bizony egy előítélet az életvitellel kapcsolatban. Úgy írod, hogy "minden" új kapcsolat, mintha egy új kapcsolat kezdése olyan gyakori dolog lenne, hogy elmész a boltba kenyeret venni. Pontosan az ilyen életvitel a visszataszító, mert aki szám szerint nem tudja megmondani, hány emberrel szexelt élete során, azzal már eleve nem kezdenék. Érdekes módon, nekem 7 éve van párom, soha nem csaltuk meg egymást, pedig volt egy 2 éves időszak, amikor helyünk se volt, s ekkor 1-2 ünnepnapot leszámítva egyáltalán nem szexeltünk, holott mindkettőnknek lett volna lehetősége mással lefeküdni. Úgyhogy légyszíves azt, hogy valaki összevissza szexel, ne állítsd már be valamiféle követendő erénynek, amit meg kell érteni. Aki ennyire nem bír magával, annál bizony fennáll a veszélye, hogy elkap valamit.

2018. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Remélem tisztában vagy vele, hogy születés és anyatejes táplálás során is átadható a vírus.

Akkor is, ha az édesanya egész életében egy férfival volt.

Egy férfival, aki szintén nem ‘büszkélkedhet’ túl nagy partnerszámmal, viszont mivel ilyen kevès testi kapcsolat okán nem is ment el szűrésre, így az anyát, majd pedig az anyán keresztül a gyermeket is megfertőzte.


Senki nem hibás ebben a történetben. Ez bárkivel megeshet.

Nem segít, ha egy betegséget stigmatizálunk. A felvilágosítás és az elfogadás segít.


Talán a te személyedben süket fülekre találok, de ha csak 5 ember lesz a bejegyzések hatására felelősségteljes, szűrésre járó partner, akkor úgy gondolom már megérte.

A kérdező partnere/ismerőse is felelősségteljes volt, elment szűrésre, így a fertőzése tudatában megvédheti a környezetét.

2018. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Ne sarkítsd ki a dolgokat. Nyilván nem azokra a ritkaságszámba menő esetekre gondoltam, amikor valaki az anyatejjel kapta el, hanem arra a tipikus helyzetre, amikor valaki képtelen magán uralkodni és sok emberrel összefekszik.
2018. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!