Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért terjedt el az az állítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért terjedt el az az állítás, hogy a homoszexualitás veleszületett?

Figyelt kérdés

A közhiedelemmel ellentétben semmiféle tudományos konszenzus nincs arról, hogy a homoszexualitás veleszületett, a témában a sok-sok kutatás mellett leginkább találgatás és bizonytalanság van.

Ha tálalnak is valamiféle genetikai okot, annak hatását 5-20% közé teszik, míg a környezeti és családi hatások sokkal nagyobb befolyással bíró okok.



2019. júl. 10. 15:16
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
82%

"Mivel az emberben két ösztön van a létfenntartás és a fajfentartas"

Ez az állat nem az ember. Az ember sokkal komplexebb szociális lény még ha páran megrekedtek a fenti szinten akkor is. Egyébiránt akkor mivel magyaráznád az állatok körében megjelenő homoszexualitást amikor ott valóban csak a lét és fajfenntartás munkál. Emellett mivel magyarázod, hogy nem tűnik el, hisz az állatvilágban az evolúció elve szerint minden tulajdonság ami nem szolgálja a faj sikerét egyszerűen kihal.

2019. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
89%
Igy van, maximalisan egyetertek a 21-sel.
2019. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
21%
Ezért hivják osztonnek ez nem a tudatos szinten mukodik meg ahogy az embernek is lehet genetikai elváltozás a hibája ugy az állatoknak sem mivel azok sem tökéletes lények!
2019. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
21%
Állatoknak is*
2019. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
92%

Kedvesem, ha oszton lenne, akkor nem letezne fogamzasgatlas, mki csak szaporodna esznelkul.


A gyermekvallalas igenis tudatos valasztas, az meg hogy kt kivansz meg szexualisan nem jar kez a kezben a gyermeknemzessel.


Ugyanis nem csak akkor szexelunk, ha utodot akarunk letrehozni.

2019. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

"A közhiedelemmel ellentétben semmiféle tudományos konszenzus nincs arról, hogy a homoszexualitás veleszületett."


Ez igaz, de az ellenkezőjéről sincs semmiféle bizonyíték.

Ergo az, hogy (még) nem tudták bebizonyítani, hogy ez veleszületett tulajdonság, még nem jelenti azt, hogy nem az.


Amúgy meg kivétel nélkül mindenkit heteroszexuálisnak nevelnek a szülei és a környezete, és mégsem lesz mindenki heteró. Ez elég világosan alátámasztja azt, hogy ez nem külső befolyásolás kérdése.

2019. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
11%

25-ős néz mar kicsit jobban utána mi azaz ösztön! Meg a fogamzásgátló az nem velünk együtt jött létre! Ez az ösztön mar több millió éve ki alakult bennünk! A fogamzásgátló meg csak par évtizede!


Mielőtt elkezdesz pofázni néz mar utána hogy mi faxról beszélek.....

2019. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
19%
Az hogy par évtizede adott hogy a gyerekvállalás és a szex két külön dolog legyen az semmi! Ugyan is a fajfentarto ösztön pont a szexben nyilvánul meg mi értelme van a szexnek ha nem a gyerek???? Sötét vagy mint a negro.... az orom szerzés csak is másodlagos funkció épp azert hogy legyen gyerek!
2019. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
92%

A világon nagyon kevés embert rühellek jobban azoknál, akik elolvasnak 2-3 (vagy annál is kevesebb) cikket a netről, és azt hiszik, hogy ők huuuuu de otthon vannak egy témában.

Homoszexualitas létezett minden korban, minden országban, minden társadalmi rétegben, mindenfele családi háttérben, sőt majdnem az összes olyan fajnál is megfigyelheto, amikre hozzánk hasonlóan jellemző a nemi dimorfizmus.


Erre is igaz az occam borotvája filozófia; valószínűbb, hogy a homoszexualitás egy vele született dolog, mint hogy minden kor, minden országának minden társadalmi rétegének mindenféle családi hátterével rendelkező minden faj homoszexuálisaira igaz legyen egy bizonyos születés utáni körülmény,ami ezt kiváltotta.

2019. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

29

Nem tudom nekem irtad-e, ha igen, akkor teljes mértékben kiforgattad amit írtam.


26

"Ez igaz, de az ellenkezőjéről sincs semmiféle bizonyíték.


Ergo az, hogy (még) nem tudták bebizonyítani, hogy ez veleszületett tulajdonság, még nem jelenti azt, hogy nem az."


Így van. Tehát a válasz az, hogy nem még tudjuk. Mégis elterjedt tényként, hogy veleszületett.


16

"De az adott problemakat amiket felvet az elfogadas lenyegtelen, hogy miert vagy hogyan alakult ki. Es nyilvan ha “genetikai betegsegnek” minositenek, az sem segitene az elfogadast es az egyuttelest. Szerintem ezert sem tesznek ilyen kijelentest, mert etikai kerdeseket tesz fel."


Ez egy ok, igen. Amióta világ a világ így ment. A média mindig a neki politikailag kedvező híreket fogja mondani.


19

Félreérted, én az önkéntesekről beszéltem, nem azokról akiket erőszakkal bedugnak oda.

Előbbiek esetén 50-60% teljesen sikeres terápia, ami nem sok, de mondjuk annyira nem is kevés. Utóbbiak nyilván nem sikeres, mivel az egyén akarata ellenére zajlanak.



"Ez meg egyszerűen NEM IGAZ! És ezt Te is tudod, ha utána olvastál. Minden tanulmány kimutatta, hogy VAN genetikai alapja a homoszexualitásnak"


Van némi genetikai alapja igen, de én nem erről beszéltem. Amikor azt mondják annak született, az feltételezi, hogy az egyén szexuális irányultságának kizárólagos oka a genetikában keresendő, ami így konkrétan nem igaz, vagy legalábbis minimum nem bizonyított, ahogy a végén te is írtad.

2019. júl. 10. 20:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!