Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért terjedt el az az állítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért terjedt el az az állítás, hogy a homoszexualitás veleszületett?

Figyelt kérdés

A közhiedelemmel ellentétben semmiféle tudományos konszenzus nincs arról, hogy a homoszexualitás veleszületett, a témában a sok-sok kutatás mellett leginkább találgatás és bizonytalanság van.

Ha tálalnak is valamiféle genetikai okot, annak hatását 5-20% közé teszik, míg a környezeti és családi hatások sokkal nagyobb befolyással bíró okok.



2019. júl. 10. 15:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem vele született IS + családi környezet IS
2019. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
37%

Az a helyzet, hogy ez az állítás azért terjedt el, mert részben igaz. A melegséget általában egy hibás gén okozza ami akár anyi ágról örökölhető is. (Persze ez nem garantálja hogy az illető meleg lesz)


Viszont valóban a környezet is nagy részben befolyásolja ezt a dolgot. (De persze ez sem jelenti azt ha pl.: Melegekkel haverkodsz meleg leszel, szimplán csak valamilyen(értsd: Bármilyen) formában befolyásolják az életed.


16/L


16/L

2019. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem is veleszületett, jóval a szexuális érés előtt kialakul a szexuális orientáció, gyerekkorban, ezért általában lényegtelen, hogy pontosan hogyan és mikor alakult ki. Veleszületett dolognak könnyebb megnevezni, mint egy határozatlan korban történt esemény, eseményhálózat következményének.

Persze tudományos közegben más a helyzet.

2019. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
5%

Hogy ezen már mennyit agyaltam.


Én tudom, hogy teljesen butaság ebből kiindulnom, de nézzük csak példának okáért a Mónika showt. Tudom, tudom butaság, de példának okáért. Vagy akár az újabb Anikó showt.

Akik oda bementek, mint melegek, nem volt 100%os szuper családi háttér.

Szerintem nagyon nagyba befolyásolja ezt az élet körülmény is.

2019. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
5%

Mert a férfiaknál veleszületett.

A nőknél választott. Csak nehéz felfogni egy ilyen liberális világban a tényeket :)

2019. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%

Annyira igazad van....

Afrikában a meleg oroszlánok, vagy éppen a sarkköri a meleg pingvinek azért lettek melegek, mert egyszer véletlenül láttak a tv-ben két pasit smarolni, vagy azért, mert az anyjuk nem kékre, hanem rózsaszínre festette a hálószobájukat.


Ezt az elméletet dolgozd ki egy kicsit jobban, és már a zsebedben is a Nobel díj.

2019. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

A témában volt több kutatás. Az eredmények megoszlanak de a többség még mindig azt mondja, hogy igenis van genetikai, veleszületett alapja a homoszexualitásnak. Az, hogy te a másik tábor véleményét osztod az nyilván a te dolgod.

A lényegen ez sem változtat szinte semmit. A homoszexualitás időről időre kialakul adott személyeknél. Az életüket nem befolyásolja negatívan mindaddig amíg a környezet ezt nem kezeli negatív előjellel így aztán igazából nincs miről beszélni. Én azt gondolom, hogy mindenki foglalkozzon a saját életével és akkor békében lehet egymás mellett élni.

Amennyiben lesz olyan kutatás ami 100%-os biztonsággal bizonyítja egyik vagy másik állítás igazságát akkor nyilván a tudományos körök is annak megfelelően változtatják az álláspontjukat.

(és csak zárójelben. Ha neked volna igazad és valóban csak 5-20% a genetikai ok játszana szerepet akkor mi változna? Hogy válogatnád ki azokat akiknél pont a 20% ütött be és ezért lettek melegek és azokat akiknél nem? És mit gondolsz, Mi volna ennek az egésznek a haszna? Vagy az volna a célod, hogy a genetikai determináció kizárásával meg lehetne támogatni a homoszexuálisok átnevelését támogató hangokat? Vajon van-e joga bárkinek arra, hogy egy másik ember szexuális orientációját kényszerrel megkísérelje megváltoztatni? Ha igen akkor hol a határ, Megfelelő terápiával a vallásos hit is "gyógyítható". És ez csak egy példa arra, hogy milyen gyökeres változásokat lehet eszközölni egy személy tudatában pszichoterápia és gyógyszeres kezelés hatására. Hol a határ? Ez az egyetlen kérdés.)

2019. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

7.Nem, az átnevelő táborok többsége személyes döntés. Miért oke az, ha egy hetero lesz meleg, s miért gond az, ha egy meleg akar lenni heteró?

Egyébként félreérted, az az 5-20% nem egy csoportra vonatkozik, hanem egyes egyénekre vonatkozó hajlamosító tényező.

Engem az zavar, hogy szajkózzák ezt a veleszületett hülyeséget tényként kezelve, holott abszolút semmi tudományos bizonyíték nincs rá.

6. Gondolkoztam válaszoljak-e, lehet majd később írok, mert nem igazán vagy benne a témában, elsőre ez jött le.

5. Igen, ez a másik dolog, hogy sok állítólagos bizonyítékként felhozott kutatás csupán genetikai okokból a férfiakra vonatkozik, ez is egy érdekes paradoxon, mert számottevően nincs kevesebb homoszexuális nő, sőt...

Köszi a válaszokat mindenkinek.

2019. júl. 10. 15:58
 9/46 anonim ***** válasza:
86%

Igazabol nem tokmindegy?


Az emberi szexualitast egyebkent sem lehet beskatulyazni melegre, heterora es biszexre. Rengeteg atmenet is van. A Kingsley skala kozeliti szerintem meg legjobban a valosagot. Ezerfelek vagyunk ebben is mint ahogy nincs ket egyforma ember.


Miert kene genetikai hibanak hivni? Mert ritkabb? Ennyi erovel akkor a kek szemet is hivhatnank hibasnak, mert a barna dominal.


En pl mar ovodas koromban is ereztem, hogy a fiukat lesem mert nekem ez a termeszetes. Pedig azt sem tudtam, hogy mi az a szexualitas.


Aki meleg az egyertelmuen tudja, hogy ez egy hozott tulajdonsag mint a hajszined es az egymasra valo mutogatas helyett inkabb unnepelni kene az elet sokszinuseget. 25f

2019. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
17%
Genetika is van benne,szerintem noi hormonok tobb van a ferfiban vagy ilyesmi.egy lanyos fiu,,nem tudna ugy mozogni,ugy beszelni,ha csak tanulná utanozna,,stb.
2019. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!