Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A mazochizmus normális dolog?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mazochizmus normális dolog?

Figyelt kérdés
Ha arravágyok, hogy kínozzanak?
2019. júl. 16. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

normális

én is erre vágyok (mondjuk én lány vagyok, de szerintem lényegtelen a nemed a kérdést illetően)


szóval nyugi teljesen normális dolog.

2019. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 subrette ***** válasza:
71%
Szeretem próbára tenni és feszegetni határaimat. Szerintem normális.
2019. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Peeersze, hogy normális. Ezért van BNO kódja és ezért kezelik a pszichiátrián/pszichológián...

BNO-10-05 – Mentális és viselkedészavarok -F65.5 Szado-mazochizmus

2019. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisördög1 ***** válasza:
68%
Teljesen normális. Van aki vágyik rá hogy alárendeltként uralkodjanak rajta, irányítsák, használják. Ennek vannak fokozatai, van akit csak a lelki "terror" izgat, van aki a fizikális bántalmazásban érzi ezt.
2019. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Különbség van dominancia-szubdominancia és szadomazochizmus között.

Előbbi egy teljesen normális dolog, és a határok feszegetéséről szól, akinek bejön, hajrá!

De egy domináns partnernek nem célja a fájdalomokozás, az sem, hogy szenvedjen a partnere.

Egy szubdomináns partner pedig szintén nem a fájdalmat, nem a szenvedést keresi a szexben.


A szadomazochizmus jelenleg egyike annak a 8 parafíliának, amik betegségnek tekinthetők.

Ezek:

Szadomazochizmus

Pedofília

Voyeurizmus (amikor másokat meztelenül, intim helyzetekben (WC, zuhany, fürdés stb.) vagy akció(xD) közben figyel meg az egyén és ez okoz szexuális élezetet)

Exhibicionizmus (amikor a szexuális élvezet forrása a saját nemi szerv mutogatása nyilvános helyen)

Frotteurizmus (amikor a szexuális öröm forrása a saját testrész máshoz érintése hozzájárulás nélkül)

Pedonekrofília (amikor a szexuális öröm forrása a halott gyermekekből származik.)

Transzvesztitizmus (amikor a szexuális öröm forrása az ellenkező nem ruháinak viselete)

Fetisizmus (amikor a közösülésen túl a szexuális öröm forrásává válnak "játékszerek", és ez adja a szexualitás célját)


Fontos megjegyezni, hogy ezek kivétel nélkül a szexuális orientáció zavarai. És élesen el kell különíteni ezeket a nemi identitás zavaraitól. A kettő között az a különbség, hogy a szexuális orientáció zavarainál a probléma ott van, hogy az egyén szexuális vágyai mire irányulnak. A nemi identitás zavarainál a gond ott van, hogy az egyén valamilyen módon saját nemével nem azonosul. Felmerülhet joggal a kérdés, hogy ezt miért tartják betegségnek. Azért, mert az egyénnek pokoli szenvedést okoz. A nemváltoztatás előtt azért, mert nem azonosul a saját nemével, utána pedig a saját testének szembetűnő megváltozása okoz sok esetben nem kis problémát. És természetesen igaz, hogy el kell fogadni ezeket az embereket. Csak ne hagyjuk már szerencsétleneket sorsukra, igenis segíteni kell őket is, ha szükség van erre. Ehhez pedig szükséges, hogy ki merjünk mondani olyan problémákat is, amik itt előjöhetnek. Mert a valóság nem az LMBT-mozgalmak utópiája sajnos.

2019. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Upsz, lemaradt, mert azért ismerkedni ismerkednék: 18/p xD
2019. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem altalanos, de nem is abnormalis

Jo paran vagyunk, akik szeretjuk, ha fajdalmat okoznak nekunk, kinoznak, alaznak, csicskaztatnak.


Nyilvan nem fog mindenki partnered lenni ebben, nehezebb tarsat talalni, de nem lehetetlen feladat

2019. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!