Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikus/Biszexuális párkapcs...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus/Biszexuális párkapcsolatban lévő lányok! Ti erről hogyan vélekedtek? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
Szóval, 22 éves biszexuális lány vagyok, együtt vagyok több, mint fél éve egy leszbikus lánnyal. Egyenlőre távkapcsolatban. Előtte én fiúval voltam évekig kapcsolatban. Kicsit szokatlan ez az egész, de nagyon szeretem a barátnőmet. Ő teljesen felvállalja magát, szülei, barátai teljesen elfogadják, míg rólam senki sem tudja, hogy a lányok is vonzanak, azt meg pláne nem, hogy lánnyal vagyok együtt. Múltkor elég csúnyán össze vesztünk azon, hogy én nem merem magam felvállalni, sem azt, hogy vele vagyok együtt (utcán kézen fogva járás, egy kis puszi), ha majd hozzám költözik. Mondta nekem, hogy szégyellem őt, nem szeretem igazán őt,nem akar teljes hazugságban élni. De nem erről van szó, én tényleg szeretem őt, az előző kapcsolatom se volt ilyen jó, úgy érzem vele teljesen össze illek. De nem akarom, hogy az emberek megszóljanak minket. Mikor nála vagyok kézen fogva járunk, meg ilyenek, úgy vagyok vele ott úgyse ismernek. Nem tudom mit csináljak, tényleg nagyon fontos nekem, de erre képtelen lennék, nem akarom, hogy a szüleim szégyelljenek engem. Kicsit önző vagyok, tudom. Nektek erről mi a véleményetek?

2020. ápr. 4. 01:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút megértelek.
2020. ápr. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, és ezt nagyon nehéz lesz leküzdeni, ha egyáltalán le fogod tudni. Hatalmas szemléletmódváltás kell ehhez, például abban, hogy ne azt gondolja az ember, hogy mi lesz ha a szülei fogják szégyenleni őt, hanem értékelje annyira magát, hogy ő szégyenli a szüleit, barátait (milyen barátok?), rokonait, ha azoknak - akik elvileg szeretik őt!- nem az a legfontosabb, hogy ő boldog legyél.

Ha te így vagy boldog, ezt kell tudatosítanod magadban, hogy te vagy a legfontosabb magadnak, elsődleges célod a saját boldogságod. Ha a szeretteid tényleg szeretnek, és nem ők is más társadalmi elvárásoknak és beidegződéseknek akarnak megfelelni, akkor támogatni fognak, ha látják, hogy neked ez jó, jól érzed magad.

Ebbe van előrébb a barátnőd, ami nagyon jó dolog. Kérj tőle időt, amig összeszeded magad, de ne álltasd őt. Ha azt érzed, hogy te erre nem vagy képes, akkor ne szórakozz vele, szerintem.

2020. ápr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szülők miatt nem hiszem hogy aggódnod kéne. Ők biztosan támogatnak majd. Nyilván nehéz lesz bevallani, de szerintem attól kell a legkevésbé tartanod, hogy a szüleid szégyellnek majd emiatt, mert ha jó szülők akkor nem fognak.

Ami a nyilvánosságot illeti, az nehezebb kérdés. Nem szívesen mondom ezt, de van rá esély hogy lesz ebből gondod, ha felvállalod. Elképzelhető, hogy egy- két ember elfordul majd tőled. de ezt csak akkor tudod meg ha már túlesel a dolgon.

Szerintem vedd számba mit veszíthetsz, ha kilépsz a nyilvánosság elé és mérd össze azzal, mit veszíthetsz, ha nem lépsz. Ennek fényében már neked kell meghozni a döntést.

2020. ápr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megértlek.
2020. ápr. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én megérteném a barátnőd helyében.
2020. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rosszul esik ha nem vállal fel a párom. Tudoom, család meg stb...de akkor is. Nekem se fogadják el mégis felvállalom. Utcán se smárolni akarok csak megfogni a kezét. Viszont ha nem engedi, az baj, mert én is úgy érzem, nem vagyok neki eléggé fontos.
2020. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az egész olyan, a valladon, mint egy kő. Cipelheted még évekig, egyre nehezebb lesz, egyre nagyobb lesz, de eltudsz bújni alá, nem látják ki vagy valójában. Erre jönnek a hamis barátok akiket még nem tudsz hogy egyébként utálnának ha tudnák ki vagy. Cipeled ezt is..

De ha ledobod magadról ezt az egészet es felvallalod magad akkor tudhatod meg csak igazán ki az aki tényleg szeret. Megszabadulsz a hamis barátoktól, hamis "rokonoktól" és ott marad az aki szeret. Lehet lecsökken a létszám, de aki megmarad, abban biztos lehetsz hogy mindig ott is marad melletted. Innentől kezdve fogsz csak elkezdeni "élni" és felszabadultan boldog lenni. :)

2020. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szakított velem.
2020. ápr. 5. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Jobb lesz így.
2020. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!