Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » A leszbikus kapcsolatok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A leszbikus kapcsolatok a legkiegyensúlyozottabbak?

Figyelt kérdés
Valahogy nagyon nehéz 2 leszbikus párkapcsolatban élő nőt elképzelnem veszekedni.

2020. okt. 1. 19:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem arra irányult hogy meleg kapcsolatban-érzik e jól magukat a melegek, hanem hogy kevesebb-e a veszekedés, párkapcsolati erőszak. Nem hinném hogy kevesebb. Egy leszbikus nő is képes bántalmazni a párját. akár szexuálisan is.
2020. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
33%

Hm, most mar masokat is bantalmazok, nagyon jo. 😀

Nem ertem amugy, hogy mit kene felvallnom. Ugy ertem olvasd csak vissza amit leirtam. Ilyet engedni es ilyenben lenni eppen eleg mentalis problemara utal peldanak okaert. Es akkor azon kattogsz, hogy nem vallalom fel, szerintem ez netto agyrem. Pont felvallaltam az en reszemet is szerintem az elso hozzaszolasommal mar.

2020. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%
Hol írtam én olyanokat hogy bántalmazol másokat? A kérdésre reagáltam.
2020. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem, a nők is emberek, bármilyen kapcsolatban ott a veszekedés, másik akaratlan megsértése, titkok, hazugságok stb okozta konfliktus lehetősége.
2020. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
74%
Úgy látom le vannak pontozva akik reálisan látják a leszbikusokat, nem valami idealizál szépléleknek kezelik őket. Pedig ők is emberek: stresszelnek, veszekednek, vannak konfliktusaik, minta hetero társaiknak. Itt pusztán kisebb a fizikai erőkülönbség, valószínűtlen hogy ölésig jutnak ha eldurvul a helyzet.
2020. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kuŕvára veszélyes a nőket ilyen idealizált szentekké avatni.


Igenis képes férfi is, nő is fizikai és verbális erőszakra.

És egy mérgező kapcsolat ok okozata nem feltétlen az, hogy A-veri B-ét, B az áldozat, A az elkövető.

Van olyan is, hogy egyszerűen nem illenek össze és nem szándékosan bántják egymást, vagy mindketten kölcsönösen hibásak. Sokan észre se veszik hogy abúzív kapcsolatban élnek mert nem csattannak pofonok, nem törik tányér...de igen, van másféle bántalmazás is.

Pl ha a párod állandóan figyeli mire költessz, közös bankszámlátok van és a partner mindig leveszi a pénzt...

Vagy ha pl porba tiporja az önbizalmad, majd újra felépíti, megint ledönti. Emiatt már örülsz, hogy a másik megtűr maga mellett, és szeret pedig ronda/buta/kibírhatatlan vagy.



És pont emiatt baj az, ha idealizáljuk a leszbikus kapcsolatokat. Igenis vannak jó és vannak rossz kapcsolatok.

Minden felállában, legyen az heteró, meleg, nonbinary vagy akár poly pár, megvan az esélye az egészséges és az abúzív körötti skála bármely fokozatának.


Mert az idill és az abúzus nehogy összefér, de sajnos az idill, az ún. mézeshetek része egy mérgező kapcsolatnak. Egysser fenn, egyszer lenn, sokkal intenzívebben jó amikor jó. Emiatt keverednek bele az emberek, és emiatt nem veszik észre, hogy valami nem okés.


Az online leszbikus pozitivitás kultusz egyrészt tizenévesek csipkés leányálmai, másrészt backlash a 2005 előtti leszbikus média ellen amikor kb minden kapcsolat betegesnek volt ábrázolva, a csajok vagy meghaltak vagy heterók lettek a végére.

Noná, hogy elkezdték megírni a szöges ellentétét, mindnen csendes, nyugis, minden leszbikus nő anyagában angyali tiszta és szeretetteljes.


De ez egy veszélyes hit, hiszen ez alapján mivel nő vagy, elvileg képtelen vagy bántani másokat, és mivel a paetnered is nő, ő is képtelen ilyesmire...minden rendben, hátra lehet dőlni, nem kell elemezni a párkapcsolatot, a viselkedésünket.


Az igazság az, hogy feszültség, eggyet nem értés, konfliktus bármilyen kapcsolatban előfordul, de nem mindegy mi az és hogyan kezelik az érintettek.


Pl pénz, szabadidő mennyisége, takarítási szokások, hobbik, étlezési szokások, a szex, az érzelemnyelv, vallási és politikai nézetek, a párkapcsolati elvárások, a házi kedvencek, a család és a társadalom viszonya hozzátok...stb.

Ezek mind potenciális konfliktus források, és mivel nem vagytok ugyanaz a személy, tuti lesz valami ami nem 100%ban klappol, valakinek engednie kell vagy kompromisszumot kell kötni.


Ez bármely kapcsolatban megvan.

2020. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó szépen összefoglalta, köszönöm. a bántalmazás nem nemfüggő, és nem szexuális beállítottság függő.
2020. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
61%

Egy leszbikus kapcsolatokat idealizáló kommentet se olvasni itt, de már 20-an elmondták, hogy milyen veszélyes, ha valaki idealizálja és szerintük mindenki azt csinálja.

Oké O.o

Az egy dolog, hogy valami előtt nem borulunk térdre, de ez meg a ló túloldala.

Mindenki elmondta, hogy a nők se szentek. Helyreállt mindenki vérnyomása? Örüljünk ennek.

2020. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
63%

28, mert a gyakori egy kérdező/problémamegoldó oldal.


Ide rinyálni, közvéleményt kutatni (azaz csajozni 😏🤔) meg tanácsot kérni jön a nép.


Senki nem fog olyan kérdést feltenni, hogy szerető barátnőmmel harmonikus kapcsolatban élünk, közös jövőképünk, biztos egzisztenciánk, ház, autó 2.5 macska megvan. Ezen nincs mit kérdezni.


És nem, bevallani azt, hogy nem minden tökéletes még korántsem a ló tulsó oldala. 😉


Azért mert néha morgok, hogy a lakásban dohányzik (én is, csak kevesebbet), vagy ő hisztizik reggel munka előtt hogy nincs tiszta zoknija (de van neki, csak a szekrényünkben) még nem a világvége.

Igen, volt kiabálás mert kimostam a halott kutyája kedvenc takaróját, mert nekem csak egy büdös kicsit koszos pokrócnak tűnt a kocsi csomagtartójában, és csak takarítottam az autót, és beraktam a többi szőnyeg közé... Persze utólag rohadtul sajnálom, mert emlék és "már sose lesz olyan", de visszacsinálni nem tudom.


De ez még nem az a Joshi Barat szint. Csak egy normális párkapcsolat a hétköznapokban?

És ebben semmi vízfelkapás nincs, ezek bagatell problémák.

2020. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
48%

“ És nem, bevallani azt, hogy nem minden tökéletes még korántsem a ló tulsó oldala. 😉”


Pont nem az ilyen egyszerű hozzászólásokkal lenne probléma, de látom tökéletesen átment a lényeg. Ilyen okos és józan gondolkodású emberekkel nem is tudom mit szeretnék.

Azért külön hála, hogy kiteregetted a párkapcsolati problémáidat, enélkül nem hittem volna el, hogy két ember között (nemtől függetlenül) adódhatnak nézeteltérések.

Nehéz eldöntenem, hogy másokat néztek hülyének, vagy ti magatok vagytok azok!? Ezen még kellene agyalni, de már nincs ingerenciám.

2020. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!