Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Okozott már köztetek nézetelté...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozott már köztetek nézeteltérést, hogy egyikőtök nem akarta felvállalni a kapcsolatotokat a saját szülei előtt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 17:48
 1/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok ebben a történetben az aki nem akarja felvállalni a kapcsolatot. A barátnőm 100% ki lenne téve valamilyen bántásnak, megaláztatásnak egy olyan homofób család előtt ahol apám száját legutóbbi otthonlétemkor is olyan hagyta el, hogy "nem zárnám a b*zikat gázkamrába de...".

Szerintem élhetnénk továbbra is gondmentesen együtt a szüleim tudta nélkül, a párom azonban időről-időre emlékeztet rá, milyen félbalta helyzet ez miközben az ő családja már befogadott.

Volt más is hasonló cipőben? Valami külsős rálátás esetleg?

2021. okt. 12. 18:39
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem teljesen ez a helyzet nállunk, de leírom ha nem baj...

Én egy időben fiatalon azt hittem ezzel semmi baj nincs, sajnos hangot is adtam ennek...cikiztek is nagyon miatta hogy mocskos bzi vagyok.

Párommal 3,5 éve vagyunk együtt. Anno volt egy időszak mikor fel akartam vállalni, de elvetettük az ötletet. Ő a nagymamájával, és is nagyszüleimmel élek(szülők köszönik élnek, szimplán így alakult az életünk). Sokszor annyival egyszerűbb lenne ha megfoghatnánk nyilvánosan egymás kezét, megpuszilhatnám, de nem lehet. Ha a szülők, nagyszülők megtudnák, tropára menne a kapcsolatunk. Így kénytelenek vagyunk titkolni. És egy jó darabig, még nem tudunk a saját lábunkra állni titkolnunk is kell, tisztában vagyunk milyen következményei lennének ha felvállalnánk a kapcsolatunk.

Egyedül egy régi haver/osztálytársunk tud róla, de "befenyítettem"(najó, csak szépen megkértem😅) hogy legyen szíves ezt nem elmondani senkinek, mert akkor nagy szarban lennénk. Szerencsére tiszteletben tartja ezt.

18 és 17L

2021. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Értem a párodat, milyen szép és ideális lenne, de ami nem megy, azt nem értem, miért kellene erőltetni?
2021. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értem a párod,meg az ilyen lányokat. Volt egy akivel ismerkedtem,már ott kijött,h ő mennyire akarná,ha én felvállalnám magam,mert egy jó barátnővel elfogadnának. Semmit nem tudott a családomról,de igen,ezt olyanok mondják,akiket elfogadnak otthon,és nem mindig kell az ilyen szavakra hallgatni. A lényeg,hogy nem értem miért kell erőltetni,a te esetedben is ez olyan hiszti csúnyán mondva,és meg nem értés. Lelkileg ezt neked is fel kéne dolgoznod haló,csak ez ugye mellékes minden kockázat=bizonyosság mellett.

Én úgy gondolom ezt mindenki döntse el maga,aki akarja mindenhogy elmondja,aki még nem az nem,de ezt más miatt nem lehet. Meg az a baj,hogy nem lehet családi dolgokon úgy? Mert ha be lenne vallva,akkor sem lehetne. De aztán az is fennáll,hogy lehet az anyuja piszkálja vele,mert ugye ilyenkor meg lehet,hogy kíváncsiak a szülők a másik szülőkre.

Összegezve ismét,szerintem azt tedd amit te akarsz,ez amugy is önzetlen tőled,mert gondolsz rá,hogy neki ne legyen rossz,nem tudom miért akarna egy stresszes társat,mert ez azt okozna így neked is,de talán mások tudnak még válaszolni.

2021. okt. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, nem biztonságos felvállalnod, ne tedd!!!!! A saját biztonságod a legfontosabb, ne beszéljen rá, és próbáld meg ezt megértetni vele. Hogy te szereted őt, nem azért nem vállalod fel, mert nem szereted vagy akármi.


Emellett simán megteheted, hogy még évekig, vagy akár soha sem mondod el.

Viszont az lenne az alap, hogy te ugyanúgy a lányuk vagy, és úgyanúgy kéne szeretniük. És lehet, hogy szidják a melegeket, de ha rájönnek, hogy rólad van szó, egy szerettükről, és testközelben látják, hogy te igenis normális vagy, akkor rájönnek, hogy alaptalan volt a homofóbia.


Ezt neked kell tudnod, ülj le és gondold végig, vagy beszélgess erről egy baráttal.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de kitartást, szorítok neked!

2021. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Nem merem felvállalni azt, hogy barátnőm van. A családból csak a nővérem tudja, de ő meg nem normálisnak tart és a család szégyenének.
2021. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az mennyire lehetséges, hogy mint "egy nagyon jó barátnő" összeismerkedjenek a szüleid és a barátnőd?
2021. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer már találkoztak vele. Általában nála szoktam lenni, mert az ő szülei sokkal elfogadóbbak. Sokszor úgy érzem, hogy engem is jobban szeretnek, mint a saját szüleim. Vannak dolgok amikről a szüleimmel nem lehet beszélni, főleg apámmal nem.
2021. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!