Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Milyen témájú leszbikus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen témájú leszbikus könyveket olvasnátok szívesen?

Figyelt kérdés

Tehát itt a témára, a kategóriára és a szereplők közötti viszonyra gondolok (például enemies to lovers, frends to lovers, age gap, tiltott szerelem, stb.)


Ezen kívül mi az, ami a legtöbb leszbikus könyvben szerinted meg kellene, hogy legyen?



2023. jún. 14. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint szeretem ha horrorral/thrillerrel van egybekötve a dolog (mint pl képregényből az I'm more dangerous than you, Serenade) illetve az age gap és a tiltott szerelem vonz.

De én elég fura vagyok. 😅

2023. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Olyat ami felsorolja hol vannak a normális ismerkedős szórakozóhelyek, kávézók :)
2023. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Amiktől frászt kapok már, azok a coming out történetek. Ne arról szóljon az egész könyv, hogy megpróbálja a csaj, a csaj környezete és az olvasói is nagy nehezen benyelni, hogy nem hetero a főszereplő.


Ha jól van megírva és nem klisés, akkor mindegy, hogy enemies to lovers vagy akármi más. Jobban szeretem, hogyha az ilyen címkéket utólag lehet max. ráhúzni egy kapcsolatra vagy történetre, és nem eleve a címkéhez van írva a történet, mert az majdnem mindig erőltetett és fantáziátlan.

2023. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a meglepő fordulatokat szeretem. Mindegy, hogy mi jön ki belőle (bár a nagy korkülönbség nekem kicsit taszító), csak izgalmas legyen, letehetetlen. Ha limonádé könyv, akkor is legalább legyen humoros. De azt sem bánom, ha van valami mondanivalója is a nagy szerelmi szálon kívül. Ez utóbbiak azok, amiket hiányolok az ilyen történetekből. Hiába a két nő, ha gyenge az írás, és olyan érzése van az olvasónak közben, hogy csak a kötelezőt hozták, mert kell, hogy legyen leszbi könyv is, de ötletesség, az nincs.
2023. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Szeretem, ha a főhősöknek vannak jól megírt, fontos céljai, amik függetlenek a love interestjüktől (a továbbiakban LI-nek rövidítem). Illetve én a nagyon lassan összejövő (értsd több könyv alatt) párokról szeretek olvasni, mert akkor jobban el tudom hinni, hogy komoly a kapcsolat, ha egyszer tényleg összejönnek. A "buildup" szerintem a legjobb része az ilyen sztoriknak, ha egyszer összejönnek, mindig veszítek a lelkesedésemből :D Mindenesetre az, hogy ez enemies to lovers, vagy friends to lovers alapszituból jön, nekem annyira nem számít, csak legyen jól és hosszan felépítve. Illetve kifejezetten szeretem, ha a LI titokzatos, és sokáig nehezen nyílik meg.

Sajnos túl kevés a leszbi romantikus könyv, a fent leírt ízlésvilágomhoz passzolót még nem is nagyon találtam. Az se segít, hogy szinte kizárólag sci-fiket meg fantasy-ket olvasok. A Priory of the Orange Tree-t egyébként mindenkinek ajánlom, aki leszbi románcos high fantasyra vágyik :)

Ami könyv egyébként eddig a legjobban eltalálta a románctípust, amit az ilyen könyvekben keresek, az a Kate Daniels sori. Sajnos heteró sztori, de ami szerintem nagyon jó benne, az a humora, az erős főhősnője (aki ahhh nagyon az esetem :D), a párbeszédek, illetve a kapcsolat, amely egyrészt nagyon lassan, de hihetően van felépítve, másrészt meg miután összejönnek benne, akkor is szépen tovább van építve, jó olvasni, ahogy a mindennapi és nem-annyira-mindennapi párkapcsolati problémákon felülkerekednek. Ha lenne valami ilyesmi könyv egy leszbikus párral, legalább százszor elolvasnám.

Ha valaki amúgy tud hasonlót ajánlani leszbikus kapcsolattal, írjon rám mindenképp :)

2023. jún. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha nincs meg még az alapötleted sem, akkor kár is belekezdened.
2023. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, több alapötletem is van. Egyszerűen csak érdeklődtem.
2023. jún. 21. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ötleted, hozzá konkrét cselekmény, karakterek, fordulatok, mondanivaló, akkor írd meg és ne foglalkozz senki véleményével. Így születnek az eredeti történetek. Amikor minden mondatot közvéleménykutatással, sláger témákból kalapálnak össze úgy a Gyanú árnyékában és a Családi titkok epizódok születnek.
2023. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!