Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikus lányok, nők, nektek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus lányok, nők, nektek vannak férfi haverjaitok, akikkel el szoktatok menni fesztiválra, koncertre, bárokba, bulikba és együtt csekkolgatjátok a csajokat, vagy segítetek egymásnak ismerkedni?

Figyelt kérdés
Sok hetero nőnek van meleg pasi haverja, akik sokszor segítenek egymásnak pasit találni, fordítva miért nem gyakori ez?

2023. szept. 23. 19:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Anyám... :D


Kezdjük ott, hogy ez nekem nem "fantáziám". Egy kérdést tettem fel, és amikor értetlenkedtél, hogy "mégis mi az elképzelés", akkor válaszoltam rá. Értem én, hogy rám akarod húzni a "creepy csávó leszbiket zaklat" sztereotípiát (kezdted azzal, hogy "megspóroltam neked egy privit", csak úgy közlöm, hogy se neked, se az első válaszolónak nem írtam privát üzenetet, de mindegy :D), attól még, hogy itt erőlködsz, ez még csak egy kérdés volt, bármennyire is nehéz ezt elfogadnod. :D


Azt értem, hogy szerinted ez a való életben nem működhet, hát jó, akkor szerinted nem. Most erre mit mondjak? :D Attól még, hogy nagybetűkkel 2x is leírod a "nem" szót, a kategorikus kijelentéseid nem lesznek komolyabb érvek. :D


"A nők nem mennek oda random nőkhöz" - mondtam én ilyet? Igen, képzeld tudom, hogy létezik gaydar nőknél is, de sehol nem állítottam ennek az ellenkezőjét, ahogy azt se mondtam, hogy random csajhoz mennénk oda (mármint az elképzelt szcenárióban ugyebár)


"Onnantól kezdve megoldják maguktól, nincs szükségük "közvetítőre""


Hát igen, mert ugye leszbikus nőknél nincsenek ám egyáltalán introvertáltak, szégyenlősebbek, vagy olyanok akik alapból nehezebben kezdeményeznek a saját nemüknél. :D

De persze biztos én vagyok elszakadva a valóságtól :D


Reagálnék az "apróbetűsre" is a "teóriámhoz", ha már megtiszteltél vele:


Kérdezted, hogy mi a "business"? Én nem úgy mondanám, hogy "business", de pl. az, hogy elmegyünk egy koncertre, fesztiválra, ahova alapból nem mennék el, bulizunk, dumálunk, aztán max segítünk egymásnak ismerkedni. Miért, ha elmész egy srác haveroddal a Szigetre, abban mi a "business"? Na hát ugyanez. Amúgy meg nyilván ha én segítem őt szóba elegyedni más lányokkal, ő is segíthet viszont.


A másik amit írtál: "Attól meg nem alakul ki barátság, hogy valaki közvetítősdit akar játszani".


Wow, nem mondod :D

Kár, hogy nem írtam sehol sem ilyet, hogy ez képezné a barátság alapját. Képzeld, én sem azt gondolom, hogy attól barátság a barátság, hogy együtt csajoztok. :D

De a kérdés nem is erről szólt.


Szerintem olvasd újra az egészet, és legközelebb prekoncepciók nélkül próbálj meg válaszolni, mielőtt szétoffolod az egészet.


Bár új vagyok a gyakorin, lehet hogy itt így szokás 🤷‍♂️


Tovább viszont nem offolok, szerintem aki értette, hogy mire vonatkozott a kérdés, az érti, aki meg félre akarja érteni (mint pl. te), az úgy is félreérti.


Jó éjszakát :D

2023. szept. 23. 23:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan leszbikus lányok szoktak inkább pasikkal lógni, akik maguk is férfiasabbak. Nem feltétlenül külsőre gondolok, hanem érdeklődési kör. Foci, falmászas, vagy bármilyen sport. Ezekre általában könnyebb pasit elhívni. Én is ilyen vagyok. De soha nem volt olyan, hogy csajozni együtt tudtunk volna. Annyira más az ízlésetek. Strandon se nagyon találunk közös nevezőt. Míg ti azt nézitek, hogy milyen s.gge van, meg mellei, én azt, hogy szimpatikus-e. Lehet akármilyen tökéletes teste, meg sem akad rajta a szemem, ha hülye libának látszik. Nyilván buliban sem fog menni emiatt. A segítség meg... isten ments :D bocs, de bénák vagytok általában. Ti úgy csajoztok, hogy megláttok egy nőt, megállapítjátok, hogy jó a segge, odamentek valami dumával, és bíztok a csodában. Én, ha szimpatikusnak találok valakit, akkor megfigyelem. Rövid idő alatt, minden duma nélkül, meg tudom állapítani, hogy érdeklem-e. Ha nem, semmilyen szöveg nem segít, ha igen, akkor egy egyszerű: szia, van kedved beszélgetni/meginni velem egy italt is bőven elég. Férfi csak bezavarna ebbe a folyamatba, főleg, hogy sok leszbikus nő nem szerti őket annyira, pont a tolakodó stílusuk miatt.
2023. szept. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


"Míg ti azt nézitek, hogy milyen s.gge van, meg mellei, én azt, hogy szimpatikus-e. Lehet akármilyen tökéletes teste, meg sem akad rajta a szemem, ha hülye libának látszik."


Ez mondjuk rám pont nem igaz (ezért nem szeretem a sztereotípiákat, nem minden férfi és nem minden nő ugyanolyan). Én pl. demiszexuális vagyok, szóval ha a tekintetéből süt a primitívség, akkor biztos nem szólítanám le. Strandon meg én pl. eleve nem is ismerkednék, oda szerintem nem is azért megy az ember. (Kivéve, ha mondjuk egy társaság labdázik a Balatonban, abba azért be lehet kapcsolódni, ha úgy adódik)


Azt, hogy ki hogy csajozik, ezzel én nem értek egyet, de hát sztereotípiák. :) férfiaknál is létezhet a "szemezés" de nem minden esetben működik. Egy bárban működhet, egy szórakozóhelyen lányként se tudsz nagyon mit megfigyelni a másikon, mert rengeteg ember van körülöttetek, táncolnak stb.


"odamentek valami dumával, és bíztok a csodában"


Ezt írod a férfiakról, hogy ez milyen béna.


Közben ezt írod magadról:


"akkor egy egyszerű: szia, van kedved beszélgetni/meginni velem egy italt is bőven elég."


Ez technikailag ugyanaz, mint amit az előbb írtál. Te is "odamész valami dumával és bízol a csodában". Lényegében aki odamegy egy idegen emberhez ismerkedési céllal, nemtől függetlenül bízik abban, hogy a másik barátságos lesz.


Nincsen tuti módszer, mindenben benne van a visszautasítás.


Amit én írtam, annak csak annyi a lényege, hogy társas interakciókkal (egy barát jelenlétében) könnyebb elősegíteni, elindítani egy beszélgetést, mint anélkül és könnyebb a visszautasítást is kezelni. Ez szerintem továbbra is igaz, max neked nem jön be. :)


Van egyébként neve is, angolul wingmannek illetve wingwomannek hívják.


Biztos van olyan szitu, amikor ront a helyzeten, de tippre szerintem 10-ből 5x inkább javít, 3x semleges, 2x meg inkább ront.


Szóval az arány szerintem pozitív. Persze nincsen tudományos statisztikám erről :D

2023. szept. 24. 10:41
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem van tapasztalatom, úgy írtam a fentieket. Neked meg eléleteid vannak, amiket talán(?) férfi barátaiddal tapasztaltak alapján gyártottál. Összevetjük őket, és te inkább a sajátod veszed igaznak. Nyilván lehet, hogy én vagyok a kivétel, de ha el sem akarod fogadni az ellenkezőjét a véleményednek, akkor miért írtad ki a kérdést? Esetleg abban bíztál, hogy jelentkezik pár leszbikus lány, aki heteró havert keres csajozáshoz, és te pont ráérsz?

Bocs, de megint a sztereotípiák vezérelnek. Nincs bajom a férfiakkal, sok barátom van, de sajnos nagyon is a farkatok irányít titeket, szinte minden esetben van egy mögöttes, szexszel kapcsolatos indíttatásotok.

2023. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Összevetjük őket, és te inkább a sajátod veszed igaznak"


Én hol írtam sztereotípiákat?

Nem látom, hogy ezeket vetettük volna össze. Az mitől előítélet, hogy egy létező jelenségről (wingman) kiírok egy kérdést, aztán amikor rákérdeznek, hogy mi ez, elmagyarázom, hogy kb mire gondoltam? Nem én "gyártottam" ezt a fogalmat.


Szerintem inkább te írsz sztereotípiákat, ami önmagában nem baj, hiszen válasz a kérdésre. Csak ne általánosíts kérlek. Te azt írod, hogy mi férfiak csak a segget nézzük meg a mellet és nem azt hogy szimpatikus-e, én meg azt, hogy én speciel inkább az utóbbit nézem. Már bocs, de talán csak jobban ismerem magam, mint te így látatlanban :)


És tisztelem a tapasztalataidat, de már megint ott lyukadunk ki, mint ahol az egyik előző válaszolóval, aki megpróbált rámhúzni egy általa kivetített hátsó szándékot:


"Esetleg abban bíztál, hogy jelentkezik pár leszbikus lány, aki heteró havert keres csajozáshoz, és te pont ráérsz?"


Nem ezért írtam ki, már csak azért sem, mert külföldön élek, messze Magyarországtól.


Bármilyen meglepő is, egyrészt azért írtam ki a kérdést, mert szeretek magyar nyelven beszélgetni, másrészt mert elgondolkodtatott, hogy miért nincs több ilyen baráti kapcsolat, amikor fordított esetben (meleg férfi + női barátság) sokkal több van.


Valószínű egyébként hogy azért mert a férfiak nagy részére igazak lehetnek az általatok is írt sztereotípiák, hogy a pasik rányomulnak a leszbikus lányokra, de ezt abból a szempontból unfairnek érzem, hogy én tudom magamról, hogy én pl nem csinálnék ilyet. Egyébként még hetero havercsajokra se nyomultam rá, amikor még együtt jártunk edzeni vagy kirándulni egy baráti társaságban.


Na mindegy, részemről lezártam a threadet, kellemes és mögöttes indíttatásoktól mentes vasárnapot kívánok :D

2023. szept. 24. 11:39
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb haverom szintén lmbtq+. Vannak meleg srác haverok, nonbinary haverok, leszbikus lány haverok, heteró csaj haverok.


Heteró pasikkal sajnos sokszor befürödtem, tapasztaltaim szerint heteró férfiak nőkkel csak akkor barátkoznak, ha valahol három lépéssel később lukra játszanak.

Még akkor is, ha a barántnője szintén haverom, és tudja, hogy leszbikus vagyok.

Szóval heteó pasikat csak tisztes távolságból, max ivócimborának (de oda ahova mi mennék, ő úgysem akar).

2023. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnálom, hogy neked is rossz tapasztalataid voltak. Majd talán egy következő életben. :)
2023. szept. 24. 19:27
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak férfi haverjaim,járunk ide-oda de nem járunk együtt csajozni.
2023. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a leszbikus nõk, meg a heteró férfiak nagyon máshogy állnak a nõkhõz, teljesen más a párkeresési szempontok vannak, meg máshol is történik a dolog.



Heteró pasik nem járnak meleg bulikba, leszbikusnak meg csak úgy bele a nagyvilágba csajozni olyan, mint tût keresni a szénakazalban.

2023. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!