Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Hogyan jelezhetném egy lány...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelezhetném egy lány felé egyértelműen de feltűnés nélkül, hogy leszbikus vagyok?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, mint pl. a melegeknél a színkódok, meg h azzal jelzik h aktívok vagy passzívok-e, h melyik oldalukon hordanak kiegészítőt. Nálunk nincsenek ilyen nemzetközileg elismert jelek? Pl ami másnak csak egy karkötő, de egy leszbi megérti a célzást?

2015. aug. 28. 00:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát állítólag ilyen a hüvelykujjon hordott gyűrű, de láttam én már heterón is, aki azt se tudta, hogy mi van.
2015. aug. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos olyan a mai társadalom,hogy ha kiírod a homlokodra,hogy leszbikus,vagy rózsaszín háromszöges pólót viselsz,a többiek (akikkel meg szeretnéd értetni magad) akkor sem fognak észbe kapni. A divat változásával ezek a jelek teljesen eltűnnek...
2015. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És a gyűrűből mindegy, hogy milyen színű, formájú, vastagságú, stb? Egyébként erről a rózsaszín 3szögről úgy tudom, hogy az Auschwitzban a melegeknek volt a jelük, leszbikusoknak fekete 3szög volt... vagy nem innen ered?
2015. aug. 28. 09:55
 4/25 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg kérdező,tényleg igazad van!!!
2015. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
:D No mindegy nem ez a lényeg, ha egy lány meleg szimbólumot visel sztem az is utalás, viszont én nem szeretnék olyan szimbólumot viselni, amit a nácik választottak nekünk anno, mert azzal (vmennyire) elismerném az elveiket. Valami nagyon egyértelműt szeretnék, hogy ne legyenek kétségei, lehetőleg nemzetközit, pl. a gyűrű tetszene (bár nem szeretem annyira a gyűrűket, jobb lenne karkötőben :/ ), a lényeg hogy megértse, aki "elvtárs", hogy én is az vagyok:)))
2015. aug. 28. 11:59
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyűrűt hordani a bal hüvelykujjon - melegbarát vagy!


Gyűrűt hordani - lehetőleg vöröset - a jobb hüvelykujjon, leszbikus vagy!


Fekete háromszög is a leszbikusok jele, illetve még a lilára festett kezek.


Én LMBT - s kitűzőt hordok, jobb hüvelykujjon a gyűrűmet.

2015. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi:) és azt lehet tudni hogy a lilára festett kezek honnan erednek?
2015. aug. 28. 14:58
 8/25 anonim ***** válasza:

No, picit jobban utána néztem :)


GYŰRŰ


Ez hat alumínium gyűrű David Spada jóvoltából. Minden egyes ékszer tartalmaz egy-egy színt a szivárványból. A szabadságot és a toleranciát képviselik. Hordhatóak nyakláncként, karkötőként, kulcstartóként is. Úgy tartják, hogy aki a jobb kezén viseli a vörös gyűrűt, az meleg. Ha azonban az ékszer a bal kezén van valakinek, akkor a személy melegbarát heteró.


LILA KÉZFEJ

1969 novemberében meleg aktivisták tüntetést szerveztek a San Francisco-i Examiner c. lap szerkesztősége elé, tiltakozva melegbárokról a lapban megjelent cikksorozat ellen. A szerkesztőség alkalmazottai nyomdafestéket öntöttek az ablak előtt tiltakozókra, akik a rájuk zúduló festékkel homofóbia-ellenes jelszavakat festettek a falra, és San Francisco egész belvárosában kéznyomokat hagytak a falakon. Melegaktivisták később próbálták a homofóbia-ellenesség szimbólumává tenni, utalva egyben egy New York-i maffiabanda, a Fekete Kéz ismert jelére. Egy török melegjogi szervezet, a Purple Hand Eskisehir LGBT Formation nevében is használja a szót.


És még itt van a "Lamdba" , görög erdetű betű. [link]

2015. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Lambda, elnézést :)
2015. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy:)
2015. aug. 28. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!