Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Volt már több barátnőm, de a szüleim még mindig nem tudják, hogy leszbi vagyok. Ők elég sokszor szokták azokat az embereket szidni, akiket a saját nemük érdekli... De mindig bűntudatom van, amiért nem mondom el nekik
2015. dec. 29. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell elmondani nekik. Hány éves vagy?
2015. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
19 vagyok
2015. dec. 29. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól gondold át, hogy szerinted mit szólnának. Nyilván, mivel a gyerekük vagy, haragudni nem tudnának, de az sajnos valószínű, hogy egy esetleges feszültségforrást vinnél a kapcsolatotokba.


Idővel ígyis úgyis rájönnek majd, és akkor legalább dönthetnek, hogy ignorálják az információt, vagy beszélni akarnak róla.


Én se mondtam el a családban, hogy biszexuális vagyok. Ettől még vannak, akiknél látom, hogy ez elég egyértelmű és csendben támogatnak, vagy épp nem érdekli őket (nagyanyám támogat, nővéremet nem érdekli). Viszont, ha ezzel a teljes család előtt előállnék, egész biztos csak feszültségeket generálnék vele.


(bár én fiú vagyok, rám eleve keményebben reagálnának)

2015. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tartsd meg magadnak
2015. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak mondd el és kész.


Természetesen ne hallgass a szüleidre. Ha nem tudják elfogadni, hogy boldog vagy akkor ez már nem hiszem, hogy változni fog hiszen nem fiatalok. Ezek a homofób érzések náluk már rögzültek.


Amit tudok tanácsolni hogy a lelki egészséges érdekében ne hallgass a szüleidre és amilyen gyorsan tudsz költözz el (pl. Kollégium) hogy az ártó gondolataik kereszttüzéből kikerülj.


Persze nem kell megszakítani Velük a kapcsolatot, csak tarts egy akkora távolságot hogy tudd őket még tisztelni.


Sajnos én is átmentem ezen.


25F

2015. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minek elmondani, a heterok sem mondják el a szüleiknek, hogy heterok.
2015. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja utolsó, mintahogy azt se mondjuk el, hogy reggel feljön a nap. Ennyi ésszel szabadlábon.
2015. dec. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Homofób szülőknek csak akkor érdemes elmondani ha már elköltöztél tőlük. Vagy ha nem érdekel a kapcsolatotok mert amúgy se jó. De ha elköltözöl és akkor mondod el, akkor ritkábban találkoztok majd és nem a veszekedésért fognak meglátogatni hanem, mert hiányzol nekik..így hamarabb elfogadják szerintem.
2016. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sikerült elmondani nekik?
2016. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!