Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Elfogadás, hogyan, bővebben?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadás, hogyan, bővebben?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 1000 ilyen kérdés van, és bár maga a kérdés ugyanaz, a helyzet kicsit másabb. Sosem tetszettek nők, sosem foglalkoztam velük. Mindig férfiak tetszettek, sosem gondoltam volna hogy velem ez fog történni. Régebb óta sejtem hogy a lányok érdekelnek inkább de mindig próbáltam elfojtani, vagy azt mondani hogy "nem vagyok az mert..." és akkor alátámasztottam valamivel. Szóval sosem mondtam ki hogy igen, engem a lányok érdekelnek. Ha azok a férfiak eszembe jutnak, akik tetszettek, sírni tudnék hogy miért történik ez. Pár éve még odáig voltam értük, most meg... egyszerűen képtelen vagyok elfogadni (habár muszáj lesz ha nem akarom felemészteni magam). Ha kicsit szétszórt a sztori bocsánat, nemrég eszméltem rá hogy nekem tényleg ez kell. Csak azt akarom kérdezni, hogy akik már elfogadták magukat, hogy csinálták?
2016. márc. 18. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem egyszerű téma.


Tulajdonképpen nekem is nehezen ment és én is sokáig kimagyaráztam miért nem vagyok meleg...

Aztán mikor rájöttem, hogy kellemetlen nekem heterot játszani, szimplán csak kiszálltam a párkeresésből egy időre.

Szépen elfogadtam, hogy a boldogságom kulcsa így is, úgyis ugyanaz:

elfogadni magam és olyannal lenni, akit képes vagyok szeretni.

Rá kellett jönnöm, hogy néhány negatív támadástól eltekintve semmi nincs veszve... mert miért is lenne?

Nem könnyű az élet melegként, de könyörgöm, heteroként se feltétlen az :D

Hozzáállás kérdése.

Csak nyugi és minden rendben lesz. Ne görcsölj rá semmire.

2016. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez pont az a téma, ahol sokkal többet jelent a társas támogatottság, mint a belső egyensúly. Nyilván azok, akik jobb kapcsolatban vannak magukkal, könnyebben fogadják el a melegségüket, és könnyebben vállalják akár nyíltan is, de tényleg nagyon lényeges, hogy legyenek (akár meleg, akár hetero) barátaid, akikkel őszinte lehetsz ebben a témában, és láss magad előtt példát, hogy az az élet, amelyet elképzeltél magadnak, nem lehetetlen melegként sem. Nekem ez olyan szempontból könnyebb volt, hogy mindig is magányos farkasként képzeltem el magam, így választottam szakmát is, és mikor (nagyon későn) eljutottam oda, hogy beismerjem magamnak, hogy tényleg a lányok tetszenek, akkor volt olyan meleg fiú barátom, aki épp coming outolt, és kezdetben vele nagyon sokat tudtam erről beszélgetni, aztán megismertem leszbiket is, később egyre több embert ismertem, és láttam a különböző példákat életmódra, felvállalásra, célokra.

Ha van olyan közeli barátod, családtagod, akivel úgy érzed, tudnál erről beszélni, kezdd ezzel. Sokat fog segíteni. Utána érdemes megismerni más leszbiket, melegeket, esetleg részt venni valamilyen csoport, szervezet munkájában, nem feltétlen az aktivizmus miatt, csak hogy minél több embert megismerj. Hidd el, minél kevésbé érzed, hogy egyedül vagy, annál könnyebb lesz.


(Sajnos kénytelen vagyok megjegyezni, hogy nagyon furcsa ez a régen tetszettek, de már nem történet, csak remélni merem, hogy nem trollkodsz.)

2016. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2


Először is nem, nem trollkodok. Nem olyan szórakoztató nekem sem a helyzet. Másodszor köszi a választ. Van családtagom aki tudja és ő mondta hogy biztos hogy a lányok érdekelnek de mindig cáfoltam. Meleg barátaim is vannak (akikről én sem tudtam, csak később mondták el) és családtagom is van meleg. Mindenki elfogad akivel beszéltem erről. Lehet abban van a legnagyobb probléma amit te is írtál hogy milyen életet képzelek el magamnak. Amilyet én elképzelek magamnak lánnyal, arra senki sem lesz vevő illetve tapasztaltam is hogy nem.

2016. márc. 20. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz, milyet képzelsz el?
2016. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fiúsabb lány & nőies lány (azt hiszem ezzel mindent elmondtam).
2016. márc. 20. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
És ezt tartod lehetetlennek? Nyilván a sztereotip butch/femme leszbikusság már nem annyira általános, mint régen, szerintem ma többségben vannak a lányos párok, de azért vannak szép számban fiús-lányos kombók is. Én speciel egy egész csomó lányos lányt ismerek, akinek a tomboyok az esetei, és nyilván sok sármosan fickós csajt is, akik meg a tenyéren hordozható hercegnőt űzik. Hidd el, hogy ez egyáltalán nem beteljesíthetetlen vágyálom, bár tény, ha nagyon fiús (transz-közeli) vagy nagyon lányos (aki pl. szexben is full passzív) partnert keresel, nyilván kisebb a választék, a legtöbben nem kategorizálják magukat ennyire egy idő után.
2016. márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Én nem ismerek egy csomó nőies lányt, viszont fiúsat nagyon sokat. (Nem kell passzív hercegnő, a kapcsolatban magában lehet "egyenrangúság").
2016. márc. 20. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!