Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » A demiszexualitás nagyon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A demiszexualitás nagyon ritkán fordul elő?

Figyelt kérdés
Demiszexuális=csak ahhoz tud szexuálisan vonzódni akibe szerelmes is

2017. márc. 7. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha ezt jelenti, akkor én is az vagyok :)
2017. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Magyarul ez a prűd tudományos elnevezése.
2017. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

A prűd nem ezt jelenti, te igen okos...

-.-" ásd el magad inkább

2017. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem prűdség.

Látsz egy meztelen szép testet, Nem izgat fel. Viszont akibe beleszeretsz, azé igen. Erre gondolok

2017. márc. 7. 23:01
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
En es a baratom is ilyenek vagyunk :)
2017. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudtam, hogy már ennek is van neve.:D Szerintem a nők jelentős részére ez igaz.
2017. márc. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Tudtátok hogy az LMBT nem is LMBT hanem LMBTQI volt már az utóbbi időben is?


És most hidaltam le, amikor már az újabb híradásokban azt látom, hogy LMBTQIA!!!!


Mi a fene? Inkább használják el az ABC-összes betűjét most egyből. Miért találnak mindig ki új hülyeségeket? Valakinek ettől jó érzése van és erre maszturbál mentálisan, hogy ő milyen egyedi ettől, hogy olyan szexualitása van, amit csak tavaly találtak ki, vagy aminek a világon nagyon kevés ember vallja magát?


A demi(zson) vagy a pán(síp) szexualitást is annyira erőltetettnek érzem :(

22/L, biszex

2017. márc. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

A demiszexualitás, ami szintén a queer gender/szexualitásba tartozik szerintem elenyésző részét érinti az embereknek. Persze én is egyetértek abban, hogy a nőknek valamilyen szintű érzelmi kötődés általában kell ahhoz, hogy lefeküdjenek valakivel, de a hangsúly a demiszexualitás esetében azon van, hogy nagyon nagyon erős érzelmek kellenek ehhez. És nem szégyenlősség vagy prűdség vagy valami tudatalatti belenevelt erkölcsi norma, hanem konkrétan képtelen felizgulni az illetőre erős érzelmek nélkül. Ez azért már nagyon lecsökkenti az ebbe tartozók számát. Itt nem a megszokott érzelmi kötődésről van szó, hanem annál jóval erősebb valamiről, amit szerintem egy nem demiszexuális el sem tud képzelni. Ettől függetlenül bizonyára léteznek ilyen emberek, de valószínűleg nagyon kevesen vannak. Kevesebben, mint mondjuk a melegek. Bár tény, hogy ez egy kicsit értelmezés kérdése is. Szerintem kicsit mindenkinek mást jelent az átlagosnak tartott érzelmi kötődés.


És hogy rendbe tegyem itt a dolgokat: Az LMBTQIA nem a homoszexuálisokra és transzokra hivatott vonatkozni kizárólagosan, hanem magában foglalja az összes nemi/szexuális kisebbséget. Lehet, hogy még ezen belül is elenyésző százalékot jelentik bizonyos csoportok, de léteznek, így nem lehet úgy tekinteni erre, hogy nettó baromság és nem beszélünk róla. Persze lehet úgy gondolni, hogy nekem ez már sok, de szerintem főleg olyan emberként, aki bevallása szerint része ennek a kisebbségnek, legalább csekély megértést kellene tanúsítania a többi "taggal" szemben is.

Egyébként az I az ráadásul nem is szexualitásra, hanem identitásra vonatkozik I=interszexuális (politikailag korrekt megnevezése a hermafroditának), ami ráadásul elég konkrét, mármint kialakulást és felismerését tekintve, mivel még csak feltételezni se lehet környezeti hatást sem, mert már születésük (sőt szerintem korábban is) pillanatában tudott tény. Ehhez képest azért sokkal rejtélyesebb, hogy valaki miért lesz pl. meleg, függetlenül attól, hogy ki mit gondol erről. Az a meg aszexuális, amivel én részemről egyetértek, hogy külön betű, mivel az aszexuális nálam sehogy nem fér bele a queerbe. A queer dolgot most inkább nem részletezném, rendkívül sok dolog tartozik ide, ha valaki picit utánanéz, akkor láthatja. Én ugyan nem vagyok az, de el tudom képzelni, hogy léteznek ilyen emberek. A pánszexualitásról (,ami szintén queer) meg annyit, hogy most mindenki gondolkodjon el, hogy képes lenne-e összejönni egy transszal! Én leszbikusként sosem ítéltem el a transzokat, volt hogy beszélgettem is többel meleg bárokban, de képtelen lennék beléjük szeretni/hozzájuk vonzódni. Mégis vannak olyanok, akik képesek. Innentől kezdve, megint csak van értelme pánszexualitásról beszélni, ami ugye azt jelenti, hogy minden nemi identitástól (cisz/transz nő/férfi) függetlenül képes beleszeretni a másikba.

2017. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Demiszexualitás? Demi Moore-hoz való kóros vonzódás? :DD
2017. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

Az utolsó jól mondja.


8: Ne vedd magadra. Nem primitívek vagyunk, csak szerintünk az ember nemét az határozza meg, hogy mi van a lába között. A szexuális érdeklődését pedig az, hogy milyen fajta emberekhez vonzódik akiknek a lába között mi van. És ez leírja az emberek 99,9%-át, és beoszthatóvá teszi az emberek 99,9%-át hetero, bi és homoszexuális kategóriákba. Ettől eltérőek talán csak a shemale-ek és a hermafroditák, de ők sem végzetes mértékben, hogy külön megnevezés kelljen rájuk.

2017. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!