Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
15%
Vagy csak megvédik, hogy ha hülye érvekkel támadják? Mint minden normális fandomban?
2020. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én az elejében tényleg nem láttam túl nagy fantáziát, ahogy írtam "fillernek érződött" ez alatt azt értettem, hogy ami történt, nem érződött fontosnak, nem gondoltam, hogy ami ott történt annak akár bármiféle következménye lenne, csak azért van ott, hogy nézze a fan, és élvezze hogy a kedvenc karakterei a képernyőn szerepelnek.


De esélyt adni meg gondolom érdemes, ahogy írták is, a Naruto példája egészen jó, annak az eleje se túl bíztató, aztán a Naruto Shippuuden bizonyos része után meg már atom nagy shounen lesz belőle komoly téttel, epic fightokkal, tehát must-watchba megy át.


A Dragon ball is jó példa lehet akár, mert ha valaki az elejétől kezdi nézni, és az eleje ilyen gyerek mese szerű dolog, ott abbahagyja mert fog a fene erős kisgyerekeket nézni ahogy viccesen pofozza a felnőtteket, sose jut el a SSJ4 Gokuig, vagy a Cell Games-hez, stb.


A Bleach is egész jó példa lehet erre a jelenségre, az elején Ichigo kispályásként kb ütögeti a szellemeket meg ilyesmi, ki a fene gondolta volna hogy az a történet ki fog peakelni egy Aizen vs Ichigo mértékű rohadt nagyszabású epic fight-ba, vagy akár az Ulquiorra vs Vasto Lord Ichigo, na az rohadt jó volt.


De jó példa a Yu Yu Hakusho is. Aki abbahagyja az elején, mert hát szellemfiú valami gagyi szellemes cuccokat old meg halottként, sose jut el Toguro saga-ig, aztán a Sensui és a Yomi saga-ról nem is beszélve.


Tehát előfordul hogy egy anime gyengén kezd, aztán olyan durva 10/10 lesz belőle amire nem számítottam volna.

Ebben az esetben az a különleges, hogy a One Piece ilyen hosszú. Így az elején megítélni valóban nem lenne érdemes, viszont ezért is tettem fel a kérdést, hiszen az, aki már végignézte a legújabb részig, csak tudja ha lesz egy ekkora "fordulat" az animében ahol nagyon vagány, epic shounen lesz belőle a javából.

Ezen amúgy akkor gondolkodtam el, amikor megláttam, hogy Luffi-nak több "erő szintje" lesz ilyen fekete bőre stb. Tehát csak van ebben valami jó lehetőség :D

2020. dec. 26. 11:00
 13/63 anonim ***** válasza:
78%

Hülye érvekkel. Hány rész után indul be a történet, mikortól lesz olyan nagyon jó? 2 kommenttel ezelőtt azt írtad, Brook egy esszenciális karakter a történet szempontjából. Most így utána nézve a 337. epizódban mutatkozik be.

[link]


Vagyis több mint 337 részt kellene megnézni, hogy eljussunk az érdemi történethez? Vagy még ez is kevés lenne ahhoz, hogy valaki méltóvá váljon véleményezni a sorozatot?


Ennyivel már ott tartunk, hogy végig lehet nézni a Hunter x Hunter eddig adaptált összes részét, a teljes Full Metal Alchemist Brotherhoodot, A teljes Ginga Eiyuu Densetsut és az eredeti Berserk Golden Age arc adaptációt. És még mindig csak ott tartunk időben, ahol Brook bemutatkozott, de nem kezdtek még a történetével semmit és ha esszenciális része a történetnek, akkor úgy általában az egész One Piece történetével. Akkor nem is csak az a 64-65 rész volt szimpla prológus, hanem 340?


Köszönöm, ebből nem kérek.

2020. dec. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
84%

"Tehát előfordul hogy egy anime gyengén kezd, aztán olyan durva 10/10 lesz belőle amire nem számítottam volna."


Nem tudom, én ilyet nem tapasztaltam. Ami anime sok időt tölt el az alapozással, általában ott az alapozás is jól van megcsinálva és annak ellenére, hogy nem indul komoly téttel a történet, az eleje is élvezetes és látszik benne a potenciál.

2020. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
46%

A One Piece folyamatosan változik. Az eleje összehasonlíthatatlan azzal, ami most van - mintha két külön anime lenne. Hatalmas időbefektetés az biztos (mint minden neverending), de kifizetődő. Jéghegyként folyamatosan építkezik arc-ról arc-ra a mai napig egy nagyobb mérföldkő felé. A többi neverendinggel ellentétben soha nem áll meg a világépítésben.

A fő cél a One Piece megtalálása, de ezen belül kisebb, nagyobb célokból és azokon belül is kisebb célokból tevődik össze.

Annál kielégítőbb nincs, mint amikor végre megvalósul valami, amit több száz résszel azelőtt terveztek el.

Az első 100 részben kisebb kalózok ellen harcolnak, majd jön a Shichibukai (ami 7 nagyon erős kalóz, akik a kormánnyal dolgoznak együtt), közben lesz egy háború, majd az utolsó Shichibukai, és 800 rész körül... abba belemenni már túl sok spoiler lenne.

Hihetetlen kaland az egész sorozat.

A struktúrája eltér a többi neverendingétől, ami szokatlan azoknak, akik azokhoz vannak szokva - azonban mégis hasonló a Dragon Balléhoz.

Más sorozatoknál egy küldetés egy vagy két epizódig tart, míg a One Piece-ben annyi minden történik, hogy 50 vagy még több részig is elhúzódik (a leghosszabb arc ha jól emlékszem 112 részes -igen, egyetlen nap eseményei flashbackeket és azonos idejüleg játszódó történéseket beleszámítva). Az anime világában 2 év + pár hónap telt el, úgy, hogy volt 2 év timeskip.

Sajnos vagy nem sajnos tényleg igaz az, hogy ha nem láttál belőle egy bizonyos számú részt (jóindulattal 250) akkor tényleg nem tudod, hogy milyen is valójában. Hiszen míg egy másik neverendingben 100 rész alatt hónapok vagy akár évek telnek el, úgy a One Piece-ben lehet, hogy még egy hét sem.

Egyébként ajánlanám a One Pace projektet, ami abból áll, hogy kivágják a fillereket és némileg felgyorsítják a részeket.

2020. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
88%

#15

Pontosan ez a fő problémám, több fórumtémában nyomoztam és kérdeztem már, hogy mikor kezd el jó lenmni, de mindig ilyen több száz részeket kaptam válasznak. Ez borzasztó időbefektetés ahhoz, vagy valami csak elkezdjen felkapni és még mindig nincs garancia, hogy onnantól tényleg olyan jó legyen, hogy rámondjam, megérte 100-250-340 részt többé-kevésbé végigunatkozni.


A One Piece olyan mint egy örök ígéret. Csak folytasd, öntsd bele a szabadidődet, "egyszer majd" jó lesz.

2020. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
28%

Ehelyett miért nem nézted inkább? :)

A világ legnagyobb példányszámban eladott mangája, basszus :D A világ legnagyobb példányszámban eladott Egy szerzőtől származó képregénye.

(Érzékeltetésképpen a Dragon Ball, ami a második helyen van 250–300 millió példányszámban kelt el - míg a One Piece 470 milliónál tart.) Ennyi ember csak nem tévedhet :)

Megértem az aggodalmaidat, én is így voltam vele. De mit szólnál ahhoz, hogy ha elkezdenéd a One Piece legjobb arc-ját? (War of the Best) A 457.résztől indul és csak 33 részes. Akkor láthatnád, hogy beteljesíti-e az ígéreteit vagy sem. (Szívem szerint az azelőtti arc-al együtt ajánlanám megnézni, ami felvezeti és 27 részes - de annyira nem akarom "rabolni az idődet")

Én évekig fújoltam a One Piece-t :D Nagyobb utálót nem is találhattál volna, mint én. Megnéztem kb 7 éve az első 10 részt és azt mondtam ez k*rvasz@r. Aztán két évre rá elkezdtem az akkor futó Dresrosa nevű arcot ami a 629.résztől indul, és el sem hittem, hogy ilyen jó (lesz).

Megint nekivágtam az elejének, megint abbahagytam. Ezután a legjobb arc-tól a legrosszabbig kezdtem el nézni, s bár sok mindent nem értettem, de mire bepótoltam az összes részt minden összeállt. Másfél évig tartott, de azt kívánom bárcsak lenne még mit nézni :D

2020. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
81%

"Ehelyett miért nem nézted inkább?"


Értékesebb a szabadidőm annál, mintsem hogy egy egész évnyi szórakozásra szánható időmet arra szánjam, hogy egyszer majd talán elkezdem élvezni.


"A világ legnagyobb példányszámban eladott mangája, basszus"


***


"Ennyi ember csak nem tévedhet"


Ez semmit nem jelent. Miért ne tévedhetne? Argumentum ad Populum.


***


"De mit szólnál ahhoz, hogy ha elkezdenéd a One Piece legjobb arc-ját?"


Teljesen elvesztettem az érdeklődésem a sorozat iránt, plusz fogalmam sincs, mi fontos abból a 400 rész felvezetésből, amit átugranék, ha meg semmi, akkor mi értelme annak a 400 rész felvezetésnek? Ugyanez igaz, ha 27 résszel korábbról kezden.


***


"Én évekig fújoltam a One Piece-t :D Nagyobb utálót nem is találhattál volna, mint én."


Én nem utálom a One Piece-t. Szimplán úgy gondolom, hogy nem éri meg az időbefektetést. Dolgozó ember vagyok. Ha elkezdeném megnézni, legalább egy évig semmi másra nem lenne szabadidőm. Azt tudom, hogy az eleje nem tetszik és semmi sem garantálja, hogy a közepe vagy a vége fog.


A fandomját viszont utálom, akik képtelenek felfogni, hogy a kedvencük nem feltétlen való mindenkinek. Ha középiskolás lennék és lenne bőven két elpazarolható hónapom a kijárási korlátozások miatt (vagy annak híján nyári szünetben), akkor lehet, neki állnék lemaratonozni. Így viszont biztos nem.


***


Sluszpoén, hogy mint korábban írtam, a két kifogás, amit mindig megkapni ilyen sorozat kritizálásánál, a "nem láttál eleget, nincs jogod kritizálni" és a "ha olyan rossz, minek nézted" után mi lenne a harmadik, ha átugranám az első 400 részt, megnézném az állítólag legjobb arc-ot és még mindig nem győzne meg? Hát persze, hogy az, hogy azért mert nem értetted, mert nem láttad a felvezetést. ( [link] )


One Piece fanok ellen egyszerűen nem nyerhetsz, mert ha nem darálod le az egész sorozatot, és nem rajongsz érte, egyszerűen elvetnek minden kritikát.


Inkább megnézek 10 másik animét, amiből csak ha 8-10 tetszik, már nem jártam rosszul.


Bounen no Xamdou

City Hunter

Dennou Coil

Eikoku Koi Monogatari Emma

Ginga Tetsudou 999

Great Teacher Onizuka

Juuni Kokuki

Katanagatari

Kidou Senshi Zeta Gundam

Master Keaton


Ez 414 epizód, amit még nem láttam, ennek a változatosságával és átlag minőségével kellene felérnie a One Piece legjobb arcját és annak felvezető 27 epizódját megelőző részének.


Macross 7

Michiko to Hatchin

Natsume Yuujinchou

Osomatsu-san

Punch Line

Saint Seiya

Taiho Shichauzo

The Big O

Uchuu Kaizoku Captain Harlock

Wolf's Rain

Zetsuen no Tempest


Ez még 461 epizód, amit beláthatatlan időre el kellene halasztanom, csak azért, hogy kb utolérjem a legjobb arc-jának az elejétől utolérjem a One Piece-t.


Ez 21 olyan sorozat (875 epizód), aminek egy jó részét az animés közösség kiemelkedő minőségűnek és/vagy alapműnek tartja. Már hogy nekem is szabadjon Argumentum ad Populummal érvelni. Ha meg valamelyik mégsem tetszik, tovább léphetek a következőre, nem kell még sok száz részt végignyűglődni, hogy jó legyen.

2020. dec. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
32%

Az életemet tenném rá, hogy garantáltan megéri végig nézni. Ez egy mestermű.


De felfogtam. Olyan makacs vagy, mint én voltam. Nem is próbállak többé győzködni, hiszen értelmetlen. Azért még itt hagyok egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=MYtz2ZhKxFE

2020. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
67%
Ismeres Super Eyepatch Wolf csatornáját. Attól, hogy anituber nincs automatikusan mindenben igaza. Argumentum ad verecundiam.
2020. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!