Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
13%

"A kommented elejét engedelemddel vagy anélkül átugrom, mert nettó mellébeszélés."

Tőled tanultam. :DDD


"És megváltozik? Úgy értem MEGVÁLTOZIK?! Nem csak tovább építkezik arra az alapra, amit az elején lefektettek bővítve azt?"

Igazából eldönthetnéd, mi a bajod, mert az egyáltalán nem szimpatikus, hogy annak megfelelően változtatod meg az álláspontod, hogy mindig "igazad" legyen.

Egyes kommentjeidben arról beszélsz, hogy az nem tetszik, ahogy működik a történet bemutatása, egyes helyeken pedig konkrét elemek.

Ezt pedig azért lenne fontos eldönteni, mert az nem fog változni, hogy kalózokról szól az egész, de ez egy teljesen szubjektív kérdés, hogy tetszik-e, ha nem, akkor később sem fog tetszeni, de ez nem a one piece hibája.

Ha pl. tényleg a világ bemutatásával van bajod, akkor igen, az változni fog. Ezt pedig már leírtam, hogy miért. Kétszer is, láthatóan egyszer sem sikerült megérteni.


"Beleértve a karaktereket, a cselekményszervezést, a harcok mechanikáját."

Erről beszéltem. Ezek megint olyan pontok, amik lehetnek szubjektívek és objektívek attól függően, hogy mit értesz alatta, mivel még mindig nem mondtál egyetlen egy állítást sem, hogy pl. miért rosszak a karakterek.

Ha szubjektíven érted, hogy teljesen más személyiségük lesz, akkor nyilván nem, de ez megint nem a sorozat hibája, vagy tetszik egy karakter, vagy nem. Mellesleg a one piece-ban pnot, hogy elég jól kidolgozott karakterek vannak.

Objektíven meg úgy lehet értelmezni, hogy lesz-e karaker fejlődés, ami persze, hogy lesz.


"Ez nem építi újra a sorozatot, csak hozzáad az elején lefektetett alapokhoz. "

Ebből megint az következik, hogy neked szubjektív szempontok szerint nem tetszik.

Ha objektív érveid lennének, akkor nem alapjairól kellene újraépíteni, hanem csak meg kellene változnia a mesélés stílusának.

Ha szubjektíven nem tetszik, akkor nem fog később sem, viszont akkor nem a one piece rossz, hanem neked rossz az ízlésed.


"Egyéb rossz példa?"

Nem kell több példa, ha egy példát tudok mondani, akkor már cáfoltam az alapfelvetésed.

Mellesleg a school days kifejezetten jó, ha valaki képes gondolkozni, hogy mi történik az animében.


"De akkor végül is, mi értelme volt belekeverni az egészbe a 3 részes szabályt? [...] Van még értelme rajta tovább breakelni?"

Én amúgy példaként hoztam, te kötöttél bele, hogy hülyeség ,mivel szerinted egy rész alapján meg lehet állapítani, hogy milyen lesz egy anime stílusa. Erre hoztam ellenpéldát, vagyis cáfoltam, hogy 1 rész alatt ez lehetséges.

A részes szabály pedig egy példa egy sokkal gyakoribb anime kipróbálási módszerre, amit hasonlatként rávetítettem egy nagyobb animére.


"Kvittek vagyunk. Nekem az nem tetszik, hogy valaki úgy hazudozik, hogy látta."

Akkor bizonyítsd, hogy hazudok. Még mindig nem hangzott el tőled érv, hogy miért rosszak pl. a karakterek.

Amúgy meg, nem tudod azt cáfolni, amit nem láttál. Így még ha hazudok is, akkor sem tudsz cáfolni, mivel ahhoz látnod kéne az animét.


"Megdolgoztál érte."

Mondod te, aki még mindig nem mondott érvet. :DDDD


"Nem kell. Elsőre sem kellett. Irreleváns és nem érdekel."

Nem irreleváns, mert cáfolja a felvetésed, hogy érzelmek alapján beszélek, amit azért vetettél fel, mert nem tusz cáfolni, ezért a személyemet támadtad.

Azt akartad eladni, hogy azért mondom, amit mert nagy OP fanboy vagyok. Erre volt jó ellenpélda, hogy annak semmi köze, hogy szeretek-e valami ahhoz, hogy objektíven milyen maga az anime.


"De van. Az első arc 65 epizódjában felépített alapjai nem megnyerőek."

Ez egy állítás. Ehhez kell érveket hoznod, hogy bizonyítsd, hogy ez igaz. Ez még nem történt meg.


"Nem erre reagáltál. Egy másik kommentelő állítására reagáltál. Az hogy valami középszerű és hogy van-e benne érték nem kölcsönösen egyértelmű."

Csak ott nem az érték tartalmára reagáltam. Elég ciki, hogy nem sikerült értelmezni, amit írtam.

Akkor mégegyszer, mivel láthatóan nem sikerült másodjára sem értelmezned. Akkor derül ki, hogy középszerű-e, ha megnézed, viszont a logikád pont az, hogy azért nem nézed meg, mert hosszú, vagyis eredendően a rövid animéket kellene nézned és a hosszúakat nem.

Még ha adnál egy résznyi esélyt is egy animénak, az azért sem számítana, mert változhat az anime, ahogy erre már rámutattam korábban.

Vagyis a középszerűség ténylegesen akkor derül ki, ha megnézed, mivel akár a 10. résznél változhat a középszerűség, de akár a 100. résznél is.

Mellesleg ez a nem indul be dolog, ez one piece mércével nem indul be. A többi animéhez képest az eleje még így is igen jó.


"Légy szíves, a következő kommented előtt lapozz végig egy értelmező kéziszótárat."

Ne magadból indulj ki. Nem ez az első eset, hogy meg kell ismételnem valamit, mert nem sikerült felfognod.


"Jó lenne, ha kicsit összeszednéd a gondolataidat, mert szerintem lassan már magad sem tudod követni. Nekem egyre inkább nehezemre esik, az biztos."

Mondjuk nem ártana ha az értelmi képességeid egy érettségiző sznitjét megütnék, akkor nem lennének ilyen gondok. Semmi durvát nem mondtam, és még a szakszavakat is kerülöm.


"Ugye milyen szar, amikor más állításai is belekeverednek. Legközelebb vedd számításba. Plusz rosszindulat alapból hazugságot feltételezni tévedés helyett."

Igen, lehetne rosszindulat, ha már egyszer nem írtam volna le, hogy soha nem írtam ezt. Ennek ellenére megint leírtad.

Így igen, ha nem a gerinctelenségből tetted volna, akkor nem azt mondtam volna, hogy hazudsz.


"Nem sok valódi neverending fut már. Az ipar ráált a hosszú, de nem örökké futó mangasorozatokra és az animéket sem jellemző,"

Elég ciki, amikor még a fogalmakkal sem vagy tisztában.

A never-ending a hosszú animékre egy kifejezés, nem pedig szó szerint arról van szó, hogy sosincs vége.

Never-ending-nek számít a HxH, Naruto, ami véget ért, ahogy a Fairy tail, ami szintén véget ért, ahogy a one piece-nek is ki van találva a vége.

Hogy valami frissebbet is mondjak, a black clover is never-ending-nek számít.


"Mike ezek az objektív szempontok? Még egyet sem mondtál."

Végülis csak két videót linkeltem, ami összesen kb. 60 percben erről beszélnek.


"Értem a lapos földes hasonlatot, de attól még fäszság. Ha nem fogod fel, hogy miért, akkor az értelmi képességeid még egy óvodásét sem érik el."

Ha értenéd, akkor nem mondtad volna azt, hogy nem érted, hogy hogy jön ide. Ez önellentmondás, ami érvelési hiba.

És valószínűleg megint azért hazudsz, hogy neked legyen "igazad".


"Attól, hogy valami szubjektív, még mem áll vitán felül."

Sajnos de, mivel a szubjektivitás mellett, ellen nem tudsz érvelni.

Amúgy ez animénél különsen igaz, ha valami neked személyszerint nem tetszik, de másik - mondjuk - 2 millió embernek igen, akkor nem okolhatjuk az animét azért, mert neked nem tetszik, mivel láthatóan elég sok más embernek tetszik.


"Nem, te erre abszolút képtelen vagy."

Mondja ezt az, aki még mindig nem hozott érveket. :DDDD

Kicsit se szánalmas a vergődésed. :D

Mellesleg, hogy tudassam veled, én kaptam leveleket, hogy milyen jól érvelek ellened, miközben te nem is érvelsz.


"Látod, egy sima összetett mondatot sem bírsz értelmezni. Megpróbálom egy bölcsődész szintjén elmagyarázni"

Tessék, megitn mellébeszélsz. Nem az érvemmel foglalkozol, hanem elkezdesz személyeskedni, hogy én nem értek valamit.


"A nem megszokott egy tulajdonság és nem érdem."

Látod, megint terelsz. Nem arról beszéltem, hogy érdem, hanem arról, hogy ahogy csinálja az milyen egyedi és milyen jó, és az egy érdem.

És még én nem tudok értelmezni.

Parancsolj, kisgyerek, ezt írtam:

"pont a nem megszokott stílusa az egyik pozitívum. Nem talál sok olyan animét, ahol a world-building ilyen jó."

Elég egyértelműen megneveztem, hogy mi a nagyon kiemelkedő dolog.


"Próbáltam egyszerű tőmondatokat használni. Remélem ezúttal átmegy a lényeg."

Ja, átment, hoyg megint terelni kezdtél, mert nem sikerült cáfolnod.

Amúgy ilyenkor nem tudom, hogy mit érzel. Hogy rájössz-e, hogy nem beszélsz magyarul, mert kiderül, hogy nem azt írtad, amit szerettél volna és simán elszégyeled magad, vagy csak simán azt gondolod, hogy milyen okos vagy általános iskolásként?


"it volt a lehetőség, hogy szépen listába szedd és én most kibontsam, mit is értettem alatta"

Megint egy hiányosság.

A vita nem úgy néz ki, hogy könyörögne kell, hogy valamit bizonyíts, hanem amit nem bizonyítasz, az nem lesz igaz.

Vagyis igen, jelenleg nincs igaz állításod.


"Ez nem a One Piece-ről szóló állítás, hanem az animékre megfogalmazva általában [...] Te erre megfogalmaztál egy ellenállítást és hoztál pár rossz példát."

De, ez is a OP-ról szól, csak ezt sem sikerült felfogni.

Mondjuk most először tapasztalom meg, hogy ilyen érzés lehet egy orángutánnal vitatkozni.

Szóval, ha egy anime baz első rész után változhat, amire amúgy jó példákat hoztam, mivel egyiket se cáfoltad, egy anime később is változhat. Vagyis lehet, hogy a OP pont a 66 résznél változna meg.

Ezért hibás az a logikád, hogy pár rész után a torz, hazug véleményedet releváns, objektív tényként állítod be.


"Nincs facebookom."

Megint nem sikerült értelmezni, amit írtam, gj.

Passziánszozhattál is, a lényeg, hogy nem figyeltél.


"Akkor, mint néhány bekezdéssel korábban felajánlottam és most emlékeztetőleg itt is, tedd meg az igaz ÉS KONKRÉT állításokat."

Ha kicsit is utánajártál volna, ahogy állítottad - más szóval megint hazudtál -, hogy fórumokra jártál, akkor találtál volna ilyen fórumszálat.

[link]

Olyan kérdésre felesleges nekem leírnom a választ, amit még egy gimis értelmi képességekkel rendelkező személy is megtalálni. Mondjuk ez inkább rólad mond el sok mindent.


"Igen, sajnos ez általános problémád. Talán megtanulsz értő módon olvasni, mire végére érünk a vitának."

Bizonyára nem nekem kellett kétszer- háromszor elismételnem, mert egyáltalán nem sikerült felfognod. :DDDD

Arról nem beszélve, hogy te vagy annyira vakon, hogy vitának hívd a rinyálásod. Ahhoz, hogy vitának hívhassuk érvelned kellene, amit még nem tettél.

Eddig az történt, hogy amit mondtál cáfoltam, amit meg nem mondtál, azt nem, de azt is megpróbálod számonkérni rajtam, mintha te már mondtad volna. :DDD


"Nem."

De.

De tetszik az érved, nagyon meggyőző.


"Nem. Egy új karakter hoz magával új karakterinterakciókat, amik a hiányában értelemszerűen nem lennének, de nem formálja át alapjaiban a meglévő dolgokat."

Megint nem sikerült értelmezned, nem a világ átformálásáról beszéltem, hanem a story-telling-ről.

Máshogy mutatnak be egy nulláról épülő crew-t, mint amikor már létezik egy crew és ahhoz csatlakozik egy új személy, így de, a karakter bemutatása, a karakterek kezelése teljesen más lesz, mint az anime elején.


"Na most akkor fog vagy nem fog?"

Nem lesznek hirtelen balett táncosok, kalózok maradnak. Ez nyilván nem változik. Ezt arra írtam, hogy még mindig szubjektív alapokon próbálod bizonyítani, hgoy a one piece objektíven rossz, aminek még értelme sincs logikailag.


"Ennek a mondantnak semmi értelme."

De, csak megint nem megy a szövegértés.

A kérdés még mindig az, hogy mi a bajod vele. Ha nem szimpatikus a TE személyednek egy karakter, akkor neked az animável szubjektív szempont alapján van vele gondod, mivel a TE ízlésednek nem tetszik egy karakter. Ez nyilván nem fog változni, viszont ez nem az anime hibája, mivel az ízlésedről nem az anime tehet.

Ha viszont neked az a bajod, hogy 2d-s egy karakter - amit értelemszerűen érvekkel indokolni tudsz -, akkor az már egy objektív állítás, amiről lehet vitatkozni, mivel a személyedtől független, és ha egy ilyen esetben igazad van, akkor már lehet azt mondani, hogy az animében van hiba, de ilyet még nem mondtál.


"Vice versa."

Jó érv, meggyőztél. :DDDD

______________________________________________________________


"Szinte ugyanazt ismételgetitek oldalakon keresztül"

Én sajnálom, hogy mint egy agyatlan papagáj ugyanazt mondogatja, engem is zavar, mivel tényleg szerettem volna egy jót vitázni.

Most már meg nem akarom ráhagyni a hülyegyerekre, mert a végén azt hiszi, hogy olyan okos. :D

2021. jan. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
15%

"És megváltozik? Úgy értem MEGVÁLTOZIK?! Nem csak tovább építkezik arra az alapra, amit az elején lefektettek bővítve azt?"


Ezt nem értem. Ha valami tovább építkezik, az azt jelenti, hogy megváltozik.

Ahogy a sztori halad előre úgy új elemek adódnak hozzá és a meglévőek bővülnek (pl. karakterek kibontogatása backstory vagy egyéb kvalitások révén).

Ugyanígy van a Bleach-csel, a Dragon Ballal, a Narutóval - de hogy mondjak más műfajt a The Walking Deaddel, a Breaking Baddel, a Barátok Közttel vagy az összes többi sorozattal ever.

2021. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim válasza:
74%

Elég durva milyen háború folynak le itt 0_0

Nagyon szeretem a One piecet, de bevallva fáj, hogy ennyire toxikus a fandom ezen százaléka...Kérdésedre válaszolva, lehet hogy azt az időt amit az anime nézésével töltöttem hasznosabban is tölthettem volna, nem csak sorozatok nézése szempontjából, hanem alapvetően hogy nem 10/24-ben a gépem előtt ülök. Eléggé függő lettem tőle, annyira szerettem. Nos, ez egyben elszomorító, és egyben jól is hangzik hogy annyira jó, hogy nem tudtam le tenni egy pillanatra sem. Bevallom, sokszor vált már kissé unalmassá a sztori, de folytattam. Annyira a szívemhez nőttek az elképesztően kreatív karakterek és történetei hogy nem akartam abba hagyni. Mindenkinek más a véleménye, ezt tiszteletben tartom, viszont kicsit fáj olvasni ahogy a jelenlegi kedvenc animémet ennyire szidják. Na de elkanyarodtam a kérdéstől ^^’

Ha Narutohoz vagy Dragon Ball-hoz hasonló animét vársz, akkor ez tényleg nem a te animéd, mind a kettőt személy szerint imádom, azonban ezeknél a főszereplőnk már túlságosan unrealisztikus erőt kap. Nos, Luffy is kap a sztori elején egy ilyen kis “löketet” a démongyümölcse személyében, de ezt a “kis löketet” minden shounen szereplőnek meg kell kapnia elvégre azért főszereplő a főszereplő mivel van valamilyen kis adottsága, vagy szerencséje hogy kiemelkedik a többiek közt. A Narutonál és a Dragon ball-nál nem nevezném egy “kis” löketnek, mire beindult a sztori olyan erősek lettek hogy már nagyon nem is aggódtunk értük. A Narutonál a háborúnál szintén ez volt, ha elemeznem kéne szerintem már bőven tetőfokon volt az, hogy Naruto majdnem meghalt mivel kivették belőle a kyuubit, de még fokozták a végtelenségik. Ez nekem már sok volt, ráadásul akkor annyi új erőt kapott, hogy már túlságosan túl mutatott azon a bizonyos mércén, amit minden shounen animének meg kell húznia valameddig az anime alatt. Mondjuk a háború után Sasuke VS Naruto harc vége fele tetszett már, ott tényleg már érződött hogy már csak az akarat erejük húzza őket tovább, és hogy már csak az ilyes fajta ‘harc’-ra képesek. Songokuról ne is beszéljünk, szerettem az animét, de azért húzzunk meg egy határt. Nos, a One piece-nél ilyet ne várjunk, van egy adottsága amit addig fejleszt ameddig csak tudja. Nem úgy, hogy most azonnal meg kapja az összes hakiját, meg még 5 démongyümölcsöt mivel olyan acél, hogy nem hal bele. Nem. Az alkotó, Oda mester, megszabta a határokat, és azt hogy egy hakit nem olyan egyszerű elsajátítani. Még így is, az a 2 év nagyon kevés volt. (Ezt még nem érted, a haki nagyon leegyszerűsítve egy pajzs amit a tested bármely pontján letre tudsz hozni, amitől feketés színbe bórul. Ha folytatod, akkor érteni fogod, de a lényeg hogy nem gyerek játék elsajátítani) Ahol jelenleg tartasz, az nem valami izgalmas arc, ebben teljesen egyetértek. Ha jól emlékszem (javítsatok ki ha nem) most jön a Chopperes arc, utána meg az Alabasta. Szerintem MINDENKÉPPEN nézd végig az Alabasta arcot, ami úgy 20 rész után következik ha a 80. résznél tartasz pontosan. Ez az arc szerintem a timeskip előtti arcok közül a legjobb. Ha ez nem tetszik, akkor valószínűleg a többi sem fog. Még annyi, hogy az animációja minden résznél egyre javul, a 300-as részek már kifejezetten jók, a 400-as részeknél még tovább javul, és a csúcsot az 500-as részek felé éri el, akkor már nagyon szép. 800-as részek fele pedig gyönyörű, 200+ animét láttam, de nekem azok a One piece részek animációi tetszettek a legjobban. Szóval ha szereted a realisztikus erő rendszereket, és az elképesztően szerethető karaktereket akkor viszont nagyon ajánlom a folytatását❤️

2021. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!