Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, az a baj, hogy te már régesrég nem vitázol, hanem próbálod a másikra erőltetni a véleményed. Megnézett nemtudomhány részt, neki nem tetszett, unalmasnak találta, pont. Nem fog ettől össze dőlni a világ, de még attól se, ha nem ő az egyetlen, akinek nem jött be. Ha neked tetszett akkor nézzed, ennyi. 🤷‍♀️
2020. dec. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
24%

"Utolsó, az a baj, hogy te már régesrég nem vitázol, hanem próbálod a másikra erőltetni a véleményed."

Nem, a probléma az, hogy én vitázok egyedül, és senki más sem.

Ha a másik érvelési abból áll, hogy "mert csak", akkor ott nem tudok mit cáfolni.


"Megnézett nemtudomhány részt, neki nem tetszett, unalmasnak találta, pont."

Igen, már rég elmondtam, hogy ezzel semmi bajom nem lenne. Viszont pont, hogy szerepeltek olyan állítások, amik nem szubjektív állítások, mint pl. az, hogy xy karakter nekem unszimpatikus, hanem objektív kijelentéseket mondott, mint pl. a nincs benne érték.

Ennek pedig csak akkor van helye, ha azt bizonyítja, ami nem történt meg soha.


"Nem fog ettől össze dőlni a világ, de még attól se, ha nem ő az egyetlen, akinek nem jött be. Ha neked tetszett akkor nézzed, ennyi."

Az, hogy kinek mi tetszik az ebben a vitában tök mindegy, mivel nem erről vitázunk. Erről nem is lehetne, mivel szubjektív. Ahogy nem tudok amellett érvelni, hogy tartsd finomnak a csokit, ha neked nem ízlik.

Én is elmondtam, hogy nekem a Naruto nem jött be, de ez nem jogosít fel arra, hogy minden szarnak elhordjam. És pont azért mondtam a Narutot, mert annak kifejezetten vannak erős pontjai, ami más never-ending animében nincs.


Mellesleg egy másik hatalmas probléma az, hogy szerinted az érvelés, amit ő csinál, hogy leír egy állítást és nem bizonyítja, mikor nem az.

És ez is csak azt a korábbi elméletemet támasztja alá, hogy a magyar community kifejezetten gyenge értelmi képességekkel rendelkezik, ezért nehéz velük animékről beszélgetni.

2020. dec. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
67%

He, nem arról volt szó, hogy a One Piece-ről fogsz írni, hogy miért érdemes folytatni, nem minden másról, hogy miért rossz a hozzáállásom?


""Nem tudom, hogy ebbe mennyire vagy benne, de pl. egy Golden Kamuy-nál mi a helyzet?""


Végignéztem az első évadot, vagyis értelemszerűen az első rész alapján úgy ítéltem meg, érdemes folytatni, de az első rész cselekményére konkrétan nem emlékszem, szóval a továbbiakban átlépem az erre vonatkozó pontokat.


***


""Nem azzal érveltem, hogy mit nem látott, hanem hogy mit igen.


Ha valamit látott, ami nem tetszik, de a második résztől már tök más az, ami neki nem tetszett, akkor nyilván az a jó válasz, hogy ez változni fog.""


Vagyis azzal érveltél, amit nem láttam, köszönöm!


***


""Miért ne lehetne, ha változni fog? Újra, ott a Made in Abyss, amiről pot van ilyen meme is, hogy "1. rész - jaj, milyen cuki anime", és az idővel változik a hangvétel.""


Gondolom ugyanazoktól, akik fészbukozás mellett félszemmel odasandítást neveznek animenézésnek és ugyanemz mondják a Madoka Magicáról is. Mert aki oda is figyel arra, amit néz és fel is fogja azt, az nem csinálna ilyen mémeket.


***


""Ha egybe esne, akkor ez igaz lenne a never-ending animéknél. Pl. a Naruto-nál, aminek az első arc-ja 19 rész.""


És te eddig azzal érveltél, hogy hosszú animéknél 3-4 rész nem elég (a kedvencednél meg 20-szor ennyi sem, annál csak az összes elég). Meggondoltad magad?


***


""Analógiának hívják, rámutat arra, ha valaki rosszul érvel.""


Szar analógia, aminek semmi köze semmihez, még hunyorítva sem, mert alapjaiban más vitakörnyezetben hasznáható objektív dolgokra. Hogy tetszik-e egy anime vagy sem, az pedig nem ilyen.


***


""Szerepelt pl. az az állítás korábban, hogy nincs érték a one piece-ben - vagy legalábbis az elejében.""


Nem az én állításom volt, lépjünk tovább.


***


""De, alapvetően kizárná, ha tényleg követnéd, mert akkor derül ki, hogy megragad-e a sorozat, ha elkezded nézni, viszont a logikád pont az volt, hogy az alapján választasz sorozatot""


Vagy megint szalmabábozol, vagy szimplán nem sikerült felfogni, amit írtam. Amit írtam arra vonatkozott, hogy ha a One Piece 3-400 részig középszerű shounen, akkor rengeteg rövidebb, de sokkal jobb animét meg tudok nézni ugyanannyi időbefektetéssel. Ha pedig onnantól képest magához képest jó lesz, de nekem még mindig kevés, még mindig meg tudok nézni rengeteg animét, ami nem csak magához képest, hanem úgy általában jó. Ami hosszú, de az elejétől jó, az átmegy a rostán.


***


""Csak ez egyrészt, ízlés kérdése, nem pedig objektív igazság, mivel lehet, hogy mást egyből behúz.""


Köszönöm, tehát következésképpen ökörség a laposföldes agymenésed és következés képpen nem a One Piece a legjobb anime a világon.


""Másrészt, pont a nem megszokott stílusa az egyik pozitívum.""


Szeretem a nem megszokott stílust. A nem megszokott stílus a kedvenc stílusom. A One Piece stílusát nem szeretem.


***


""""Nem, ez szalmabáb érvelés. Abból is a rosszabb fajta."


Nem az."""


Olyan állátások ellen érvelsz, amiket nem tettem. Ez definíció szerinti szalmabáb érvelés.


***


""Alapvetően egy vita úgy indul, hogy amit állítasz, azt alátámasztod. A te esetedben ez nem történt meg, így nem is nagyon lehet a legtöbb állításoddal vitába szállni, mert még nem bizonyítottad azokat.""


Például?


""Amire hoztál valamelyest érvet azt már cáfoltam""


Például?


***


""Nem, én arról beszélek, hogy nulláról felépíteni egy nagyon logikus, valós, összetett világot, az nem két rész, ahogy felépíteni nulláról a karaktereket, az szintén nem két rész.""


Nem két részt láttam. 65 részt láttam. Bemutatták a főbb karakterek javát, bemutatták hogy viselkednek nyomás alatt, hogyan viselkednek SoL környezetben, milyen az értékrendjük, hogyan viszonyulnak egymáshoz, milyen célokért/motivációval indulnak útnak. Bemutatott vagy fél tucat szigetet és talán három ezen a ponton nagyobbnak számító ellenfelet, ezeken keresztül bemutatta, hogyan működnek majd a harcok (az, hogy később új képességeket adnak hozzá, nem feltétlen változtatja meg alapjaiban, ez jó eséllyel csak power creep).


**


"A one piece ilyen szempontból azért lesz más később, mert az elején megkaptad az alap világ leírását, ami később szépen sorban kiegészül."


Igen, kiegészül. Nem alapjaiban átalakul. Engem az alapok nem fognak meg.

2020. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
44%

"He, nem arról volt szó, hogy a One Piece-ről fogsz írni, hogy miért érdemes folytatni, nem minden másról, hogy miért rossz a hozzáállásom?"


Szia. Az utóbbi kommenteket a másik vitapartner írta, én még nem jutottam el oda, de ha ma lesz időm írok.


- Vitapartner #1

2020. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Hú mekkora vita alakult itt ki!

Jó kis témába nyúltam bele úgy látszik :D

2020. dec. 29. 19:45
 56/63 anonim ***** válasza:
28%

"He, nem arról volt szó, hogy a One Piece-ről fogsz írni, hogy miért érdemes folytatni, nem minden másról, hogy miért rossz a hozzáállásom?"

Nem tudom, ilyet nem állítottam. Erről kellene írnom? Ahhoz tudnom kelllene, hogy mi volt az a rossz dolog, ami miatt abbahagytad.


"az első rész cselekményére konkrétan nem emlékszem"

Volt egy ocsmány CGI medve, ami miatt sokan inkább nem nézték, mert az feltételezték, hogy ilyenekkel lesz tele.


"Ha valamit látott, ami nem tetszik, de a második résztől már tök más az, ami neki nem tetszett, akkor nyilván az a jó válasz, hogy ez változni fog."

Ja, hogy így értetted.

Ebben az esetben idézem azt a részt, amit korábban írtál, hogy akkor úgy reagálják rá, hogy értem: "nem az tántorította el, amit nem látott, hanem az, amit látott."

Ha megváltozik az, amit látni fog, akkor lehet ezzel érvelni, mivel neki az nem tetszett, amit látott, ha más lesz az, amit látni fog, akkor a nem tetszés oka már nem lesz jelen.


"Vagyis azzal érveltél, amit nem láttam, köszönöm!"

Mellesleg ha te nem nézted végig és nekem arról kell beszélnem, hogy miért érdemes nézni, akkor triviális - mint minden ilyen vitánál -, hogy szó lesz arról, amit az ember nem látott, mert akkor érdemes folytatni, ha olyan érveket hozott a nem látott részek mellett, amik felkeltik az ember érdeklődését.


"Gondolom ugyanazoktól, akik fészbukozás mellett félszemmel odasandítást neveznek animenézésnek"

Nem, ezt én is alá tudom támasztani. IGenis vannak animék, amikből nem következik a további részek hangulata. Mellesleg a school days is ilyen.


"És te eddig azzal érveltél, hogy hosszú animéknél 3-4 rész nem elég"

Nem tudsz olvasni, vagy mi van?

Nem, én azzal érveltem, hogy baromira animefüggő. Leírtam korábban elég érthetően, hogy pl. a dragon ball-nál nem kell sokkal több, mivel az pl. ismétlődik.

Viszont a one piece az pont úgy van megírva, hogy sajnos vagy nem sajnos, de többet kell megnézni.


"a kedvencednél meg 20-szor ennyi sem, annál csak az összes elég"

Nem a kedvencem, közel sincs a kedvencemhez. Csak nem tetszik, hogy valaki úgy hazudozik egy animéről, hogy nem látta.

Elég szánalmas, hogy minden egyes esetben, amikor valami nagyképű személyt kijavítok, akkor egyből megy a fanboy-ozás, mert érvelni senki sem tud.

Mint mondtam, semmi köze ahhoz, hoyg nekem tetszik-e. Én is meg tudomd nevezni a hibáit, csak azok a hibák kb. 600 résszel később jönnek, mint ahol te tartasz.

És pont ezért mondtam a Naruto-t, amit kb. harmadjára kell leírnom, hogy nekem nem tetszik, de annak is el tudom mondani a pozitívumait, mert az objektív teljesítménye nem függ a személyemtől.


"Nem az én állításom volt, lépjünk tovább."

Akkor ott tartunk, hgoy semmilyen konkrét példa nincs, ami miatt azt lehet mondani a one piece-re, hogy abba kell hagyni., mert ez volt nagyjából az egyetlen konkrét állítás, bár bizonyítékok nélkül.


"Amit írtam arra vonatkozott, hogy ha a One Piece 3-400 részig középszerű shounen, akkor rengeteg rövidebb, de sokkal jobb animét meg tudok nézni ugyanannyi időbefektetéssel."

Igen, pont erre reagáltam, úgy látszik, hogy neked nem megy a szövegértés.

Pont ebből a logikából következik, hogy mivel nem tudod előre, hogy egy anime jó-e vagy sem, ezért rövidebbet kellene választanod a logika szerint, mivel rövidebből többet tudsz megnézni.

Mellesleg ha azt mondod, hogy első részig meg nem ez a szabály, akkor gyakorlatilag minden megnézett első rész után el lehet azt mondani, hogy mi van, ha a 2. résztől más lesz, majd a 2. rész után, mi van, ha a 3. rész más lesz.

Ez a két opció van az általad leírt logikában. Tudom, hogy egyiket se követed, de akkor legalább ne hazudd azt, hogy erről van szó.


"Köszönöm, tehát következésképpen ökörség a laposföldes agymenésed és következés képpen nem a One Piece a legjobb anime a világon."

Sehol nem állítottam, hoyg a one piece a világ legjobb animéje, szóval ne hazudj

Az állításom az volt nekem, hogy a one piece jelenleg a legjobb never-ending anime, amit nem cáfoltál meg, mivel egyetlen egy állítást sem hoztál, ami miatt rossz lenne. Viszont minden objektív szempont szerint jelenleg ezek közt a legjobb.

Másrészt, ha nem érted a lapos földes hasonlatot, akkor az értelmi képességed még egy középiskolását sem éri el.

Arról nem beszléve, hogy ha elfogadod, hogy a szubjektivitásnak, vagyis az ízlésnek itt szerepe van, akkor el kellene fogadnod azt érvet, hogy mennyien szeretik, mert az ugyanez, csak másik oldalról. Veled ellentétben én teljesen objektíven értékelek animét.


"Szeretem a nem megszokott stílust. A nem megszokott stílus a kedvenc stílusom. A One Piece stílusát nem szeretem."

Ez önellentmondás, mivel a one piece stílusa nem megszokott, ha ezt szeretnéd, akkor szeretnéd a one piece-t, de szereted, vagyis megint hazudsz.


"Például?"

Bármelyik one piece-szel kapcsolatos állítás mögött nem voltak érvek. Csak kijelentés, amit a vakvilágba mondtál és el kellett fogadni bizonyíték nélkül.

Pl. arra, hogy 1 rész alatt el lehet dönteni, hgoy milyen egy anime stílusa. Ezt cáfoltam, több példát is hoztam, ha nem ismered a példákat, akkor az a te műveletlenségedet igazolja, direkt ismert címeket hoztam.


"Nem két részt láttam. 65 részt láttam."

Az eddigi leírásod alapján, facebook-ozás közben láttad.


"az, hogy később új képességeket adnak hozzá, nem feltétlen változtatja meg alapjaiban, ez jó eséllyel csak power creep"

Ez mondjuk nem igaz, mivel én láttam a többi részt, de ok.


"Igen, kiegészül. Nem alapjaiban átalakul. Engem az alapok nem fognak meg."

Megint szövegértési probléma...

De, egy világ leírása teljesen átalakul, amikor a világot kiegészíted, mint amikor nulláról írod.

Egy történet megírása is más, amikor egy új karaktert vezetsz be a már meglévők mellé, mintha nulláról kellene az összes karaktert megírni.

A világ az nyilván nem fog nagy mértékben változni. Viszont ha a világgal van bajod, akkor az a helyzet, hogy neked nem objektíven van bajod a one piece-szel, mivel akkor tovább nézted volna az eddigi leírásaid alapján.

Más szavakkal, semmi alapja nincs annak ,hogy te itt osztod az észt, hogy a one piece ilyen vagy olyan, mert te teljesen szubjektív vagy és lehet, hogy a következő ember az első résztől imádni fogja.

2020. dec. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
24%

És hogy haladjunk is. Külön írom, hogy más is könnyen lássa.

Elég nehéz jó kritikusokat találni, akik tényleg értelmesek és alapos elemzéseket végeznek, viszont az egyik ilyen személytől készült már a one piece-ről két videó, így ezeket ajánlom, ahol bemutatja, hogy miért jó olyan jó a one piece, viszont emiatt spoiler-eket tartalmaz (amúgy a többi videóját is ajánlom, mert elég korrekt, nem mindenben értek vele egyet, de tényleg jó).

Ez a reverse mountain-ig tartalmaz spoiler-eket és elsősorban karakterekről szól:

https://www.youtube.com/watch?v=PHGO9JyTLYE

Ez már a timeskip-ig tartalmaz spoiler-eket (pár animáció timeskip utáni, de azok már nem elemzi), és worldbuilding-et mutatja be leginkább:

https://www.youtube.com/watch?v=qnnjCCSqLjY

2020. dec. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
71%

A kommented elejét engedelemddel vagy anélkül átugrom, mert nettó mellébeszélés. Mondjuk javarészt a többi is, de legalább az köszönőviszonyban van a témával.


***


"Ha megváltozik az, amit látni fog, akkor lehet ezzel érvelni, mivel neki az nem tetszett, amit látott, ha más lesz az, amit látni fog, akkor a nem tetszés oka már nem lesz jelen."


"Mellesleg ha te nem nézted végig és nekem arról kell beszélnem, hogy miért érdemes nézni, akkor triviális - mint minden ilyen vitánál -, hogy szó lesz arról, amit az ember nem látott, mert akkor érdemes folytatni, ha olyan érveket hozott a nem látott részek mellett, amik felkeltik az ember érdeklődését."


És megváltozik? Úgy értem MEGVÁLTOZIK?! Nem csak tovább építkezik arra az alapra, amit az elején lefektettek bővítve azt? Akkor megkönnyítem a dolgod, légy szíves, amíg várom a másik vitapartneremtől a választ az eredeti kérdésre, légy szíves, te addig írd le, hogyan is változik (alapjaiban) meg a sorozat a jövőben. Beleértve a karaktereket, a cselekményszervezést, a harcok mechanikáját. Nem olyasmik érdekelnek, hogy "mindenki erősebb lesz", "tök más szigetekre fognak ellátogatni, tök más ellenfelekkel kerülnek szembe", "Zoro 120 részre el fog tűnni" és hogy "bevezetik a hakit". Ez nem építi újra a sorozatot, csak hozzáad az elején lefektetett alapokhoz. Ráadásul a fele erősen derivatív.


***


"Nem, ezt én is alá tudom támasztani. IGenis vannak animék, amikből nem következik a további részek hangulata. Mellesleg a school days is ilyen."


Egyéb rossz példa?


***


"Nem, én azzal érveltem, hogy baromira animefüggő."


De akkor végül is, mi értelme volt belekeverni az egészbe a 3 részes szabályt? Egyikünk sem követi, kitárgyaltuk, hogy 3-4 rész egy átlag rövid animénél 1 story arc, hogy hosszú animéknél egy story arc hosszabb, és kitárgyaltuk, hogy viszonyulunk a 3 részes szabályhoz. Van még értelme rajta tovább breakelni?


***


"Nem a kedvencem, közel sincs a kedvencemhez. Csak nem tetszik, hogy valaki úgy hazudozik egy animéről, hogy nem látta."


Kvittek vagyunk. Nekem az nem tetszik, hogy valaki úgy hazudozik, hogy látta.


"Elég szánalmas, hogy minden egyes esetben, amikor valami nagyképű személyt kijavítok, akkor egyből megy a fanboy-ozás"


Megdolgoztál érte.


"És pont ezért mondtam a Naruto-t, amit kb. harmadjára kell leírnom, hogy nekem nem tetszik, de annak is el tudom mondani a pozitívumait, mert az objektív teljesítménye nem függ a személyemtől."


Nem kell. Elsőre sem kellett. Irreleváns és nem érdekel.


***


"Akkor ott tartunk, hgoy semmilyen konkrét példa nincs, ami miatt azt lehet mondani a one piece-re, hogy abba kell hagyni"


De van. Az első arc 65 epizódjában felépített alapjai nem megnyerőek.


***


"Igen, pont erre reagáltam, úgy látszik, hogy neked nem megy a szövegértés."


Nem erre reagáltál. Egy másik kommentelő állítására reagáltál. Az hogy valami középszerű és hogy van-e benne érték nem kölcsönösen egyértelmű. Légy szíves, a következő kommented előtt lapozz végig egy értelmező kéziszótárat.


"Ez a két opció van az általad leírt logikában. Tudom, hogy egyiket se követed, de akkor legalább ne hazudd azt, hogy erről van szó."


Jó lenne, ha kicsit összeszednéd a gondolataidat, mert szerintem lassan már magad sem tudod követni. Nekem egyre inkább nehezemre esik, az biztos.


***


"Sehol nem állítottam, hoyg a one piece a világ legjobb animéje, szóval ne hazudj"


Ugye milyen szar, amikor más állításai is belekeverednek. Legközelebb vedd számításba. Plusz rosszindulat alapból hazugságot feltételezni tévedés helyett.


***


"Az állításom az volt nekem, hogy a one piece jelenleg a legjobb never-ending anime, amit nem cáfoltál meg, mivel egyetlen egy állítást sem hoztál, ami miatt rossz lenne."


Nem sok valódi neverending fut már. Az ipar ráált a hosszú, de nem örökké futó mangasorozatokra és az animéket sem jellemző, hogy párhuzanosan egyszuszra leadaptálják. Vagyis ha érdemi konkurencia híján az a legjobb, attól még bőven lehet szar.


***


"Viszont minden objektív szempont szerint jelenleg ezek közt a legjobb."


Mike ezek az objektív szempontok? Még egyet sem mondtál.


"Másrészt, ha nem érted a lapos földes hasonlatot, akkor az értelmi képességed még egy középiskolását sem éri el."


Értem a lapos földes hasonlatot, de attól még fäszság. Ha nem fogod fel, hogy miért, akkor az értelmi képességeid még egy óvodásét sem érik el.


"Arról nem beszléve, hogy ha elfogadod, hogy a szubjektivitásnak, vagyis az ízlésnek itt szerepe van, akkor el kellene fogadnod azt érvet, hogy mennyien szeretik, mert az ugyanez, csak másik oldalról."


Attól, hogy valami szubjektív, még mem áll vitán felül.


"Veled ellentétben én teljesen objektíven értékelek animét."


Nem, te erre abszolút képtelen vagy.


***


"Ez önellentmondás, mivel a one piece stílusa nem megszokott, ha ezt szeretnéd, akkor szeretnéd a one piece-t, de szereted, vagyis megint hazudsz."


Látod, egy sima összetett mondatot sem bírsz értelmezni. Megpróbálom egy bölcsődész szintjén elmagyarázni, bár nem bízom benne, hogy eljut a tudatodig, ha egyáltalán van olyanod. Nagyon úgy néz ki, hogy jó ideje write-only módban vagy.


A nem megszokott egy tulajdonság és nem érdem.

Sokféleképp lehet valami nem megszokott.

Az egyes lehetőségek nem egyenrangúak.

Némelyik nem megszokott stílus rosszabb a többinél.


Próbáltam egyszerű tőmondatokat használni. Remélem ezúttal átmegy a lényeg.


***


"Bármelyik one piece-szel kapcsolatos állítás mögött nem voltak érvek."


Jaaj, it volt a lehetőség, hogy szépen listába szedd és én most kibontsam, mit is értettem alatta. Talán majd legközelebb. Vagy csak szimplán a levegőbe beszélsz és nem volt ilyen állítás.


****


"Pl. arra, hogy 1 rész alatt el lehet dönteni, hgoy milyen egy anime stílusa. Ezt cáfoltam, több példát is hoztam, ha nem ismered a példákat, akkor az a te műveletlenségedet igazolja, direkt ismert címeket hoztam."


Ez nem a One Piece-ről szóló állítás, hanem az animékre megfogalmazva általában. Volt mögötte példa néhány olyan animére, aminél fel szokták hozni, hogy kell a 3-4 rész, és leírtam, hogy miért hülyeség. Te erre megfogalmaztál egy ellenállítást és hoztál pár rossz példát.


***


"Az eddigi leírásod alapján, facebook-ozás közben láttad."


Nincs facebookom.


"Ez mondjuk nem igaz, mivel én láttam a többi részt, de ok."


Akkor, mint néhány bekezdéssel korábban felajánlottam és most emlékeztetőleg itt is, tedd meg az igaz ÉS KONKRÉT állításokat.


***


"Megint szövegértési probléma..."


Igen, sajnos ez általános problémád. Talán megtanulsz értő módon olvasni, mire végére érünk a vitának.


***


"De, egy világ leírása teljesen átalakul, amikor a világot kiegészíted, mint amikor nulláról írod."


Nem.


"Egy történet megírása is más, amikor egy új karaktert vezetsz be a már meglévők mellé, mintha nulláról kellene az összes karaktert megírni."


Nem. Egy új karakter hoz magával új karakterinterakciókat, amik a hiányában értelemszerűen nem lennének, de nem formálja át alapjaiban a meglévő dolgokat.


***


"A világ az nyilván nem fog nagy mértékben változni."


Na most akkor fog vagy nem fog?


***


"Viszont ha a világgal van bajod, akkor az a helyzet, hogy neked nem objektíven van bajod a one piece-szel, mivel akkor tovább nézted volna az eddigi leírásaid alapján."


Ennek a mondantnak semmi értelme.


"Más szavakkal, semmi alapja nincs annak ,hogy te itt osztod az észt, hogy a one piece ilyen vagy olyan, mert te teljesen szubjektív vagy"


Vice versa.

2020. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan menjetek már szobára.Szinte ugyanazt ismételgetitek oldalakon keresztül,senki sem fogja itt meggyőzni a másikat. Túl van tárgyalva az egész.
2020. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
15%

Na akkor megpróbálok pár érvet hozni, hogy miért érdemes folytatni. Habár a másik srác által linkelt videóban elég jól megfogalmazták, nem biztos, hogy végignézted vagy jól értesz angolul (ha nincs így, akkor ne vedd magadra).


Amit a legjobban szeretek az OP-ben az a karakterek írása, a történetmesélés és az erőrendszer.


A világ egységességének (is) köszönhetően minden karakter tartozik valahová, még a kevésbé fontosakat is lehet kötni 2-3 helyre. Nem csak úgy élnek egy helyen, hanem a hely, a történelme befolyásolja a személyiségüket és fordítva. Mindenkinek szabad akarata van, van célja, véleménye, és mások cselekedetei is hatnak rá. Változnak.

Még ha nem is lett kimondva, hogy valaki honnan származik, pár megjegyzéséből vagy fél mondatából következtethetünk rá, mert ismerjük az adott helyet, mintha valóság lenne. Mivel mindenki megy a céljai felé, ezért előfordul, hogy egy karaktert több száz részig nem látunk miután Luffyék elhagyták az adott szigetet - aztán egy másik szigeten újra találkoznak (az író nem felejtkezik el senkiről). Mindenki különbözik a másiktól valamiben, van egy vagy több egyedi jellemvonása.


Az író rengeteg időt szentel a világépítésre, a történelem és a karakterek kidolgozására. Szimbólumokat és fontos, visszatérő elemeket használ, rengeteget utal előre.

Azt már tudod, hogy a történet lassan halad - ez soha nem fog változni. Én személy szerint imádom, mert mindig kifizetődő, amikor egy régóta várt esemény 50-100 vagy több száz rész múlva megtörténik végre. Nagyon kielégítő.

Mint tudod a fő cél a One Piece kincs megtalálása. Ez akkora feladat, hogy (pici spoiler) több mint 900 rész alatt is csak addig jutottunk el, hogy tudjuk a sziget nevét (amin a kincs van) és hogy hogyan lehet összerakni az odavezető térképet. Ez azonban nem baj, hiszen annyi izgalmas dolog történik, hogy eszünkben sincs a kincsen gondolkodni.


Most rátérek az erőrendszerre. Mint tudod itt nem chakra, reiatsu vagy chi van, hanem démongyümölcsök. Ebből adódóan itt nem az nyer, akinek több mágikus energiája van, hanem aki ügyesebben használja a képességét (mint a JoJo-ban). Hogy mit lehet tenni egy dgy-vel, az csak a használó képzeletétől függ. Kezdetben nagyon kevés dgy-használóval találkozunk, ám ahogy Luffyék egyre veszélyesebb vizekre eveznek, úgy egyre több lesz belőlük (ebből kifolyólag a harcok természete is megváltozik). Egyébként nem tudom mennyire volt kifejtve az első 65 részben, de 3 fajtája van a gyümölcsöknek: paramecia, zoan és logia (külön nem részletezem hogy mi mit jelent). Az új világban (500+) egy rejtélyes, többször utalgatott erő is teret fog kapni (haki), ami megint csak nagyban megváltoztatja a harcrendszert.

Mindkét eszköz (gyümik és haki) nagyon izgalmasak, és még mindig alig tudunk róluk valamit.


Nos, remélem tetszett bármi is amit mondtam és felkeltettem egy kis kíváncsiságot.

2020. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!