Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
77%

A One Piece rajongókkal tényleg lehetetlen vitatkozni. Hadd áruljak el nektek valamit: a lassan beindulás önmagában nem hiba. De amikor ez több száz részt jelent, és alig található benne bármi érdemi érték, az nem felvezetés. A felvezetés lényege, hogy értelmesen, kitérők nélkül megalapozza a további történetet, amelyben minden bemutatott részlet következménnyel bír. Van bármi maradék jelentősége az első száz résznek a sorozat egészére? Nincs. Történetfelépítési kudarc, ezt bármelyik író meg tudná nektek mondani.


A One Piece akkor lenne jó, ha lenne eleje, közepe és vége. De ez nem várható el tőle, ugyebár. A neverending shounenek általánosságban véve nem arra mennek, hogy érdemi történetet adjanak át a nézőknek. Csak órákon át pofozkodunk, huszadjára is megment minket a Power of Friendship, és húzzuk a rétestésztát, hogy dőljön a pénz a készítőknek.


Ezt úgy mondom, hogy szeretem a shounen animéket. Egy-egy neverendingnek nagy rajongója voltam/vagyok. De a One Piece átesik a ló másik oldalára.


Senki nem azt mondja, hogy nem szeretheted, nem élvezeted a One Piece-t. Nem vagy kevesebb tőle, és mindenki mást tart szórakoztatónak. De a világ legjobb shouneneként beállítani nevetséges húzás, és csak saját magadat minősíted, amiért nulla belegondolással sepred félre az igazán jól felépített, elgondolkodtatóbb alkotásokat, mert szerinted a One Piece "köröket ver rájuk", hogy az első válaszolót idézzem. Nem ver köröket rájuk. Közel sem. Csak te, személyesen, jobban élvezed.

2020. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
44%

Hogy mondhat valaki ekkora ostobaságokat, aki nem is látta az OP-t? :D


"Van bármi maradék jelentősége az első száz résznek a sorozat egészére? Nincs."


Ezt állítani a One Piece esetében a legnagyobb hazugság. Hiszen az OP AZ az anime, amiben mindennek, még egy fejezet covernek is jelentősége van. Gyakorlatilag minden egyes részlet megalapoz valamit.


"alig található benne bármi érdemi érték" -> csak érdemi érték található meg benne.

"A felvezetés lényege, hogy értelmesen, kitérők nélkül megalapozza a további történetet, amelyben minden bemutatott részlet következménnyel bír." -> Ez így igaz az OP felvezetésére.


Annyira messzemenőleg alapoz, hogy az ilyesztő.

Csak pár példát mondok:


- Az első fejezetben egy karakter használ egy rejtélyes erőt. Ötszáz+ résszel később derül ki, hogy mi az az erő.

- Egy száz fejezet alatti fejezet coverjén egy karakter kezében van egy tárgy, amin van egy írás. Nyolcszáz rész múlva kiderül, hogy az az írás előreutalás volt egy akkor történő eseményre.

- Egyik karakter megint 100 rész alatt ad magának egy random álnevet a pillanat hevében. Több száz résszel később kiderül, hogy az az álnév utalás volt a családjára, illetve származására.

- X karakter egy nagy hazudozó. Csakhogy, eddig minden hazugsága később megvalósult, tehát előreutalás volt.

- Luffy egyik arc-ban lerajzolta milyen hajóácsot szeretne. Mit ad isten, a következő arc-ban találkoznak egy hasonlóan kinéző alakkal, és ő lesz a hajóácsuk :D

- Az ötödik fejezetben valaki megkérdezi Luffytól, hogy a gonosz sarja-e. Több, mint négyszázötven fejezettel később kiderül, hogy Luffy apja a világ legkörözötebb bűnözője.

- Az első arc-ok egyikében X karakter gúnyt űz a nőnek beöltöző férfiakról. Négyszáz résszel később egy olyan szigetre kerül, ami azokkal van tele :D

- X karakter karjára volt egy lehúzott betű tetoválva. Sokszáz résszel később kiderült, hogy volt egy karakter, akinek azzal a betűvel kezdődött a neve és meghalt. Pár száz résszel később annak a karakternek további jelentősége lesz.

- Amikor a Kalózkirály első csapattagja először találkozik Luffyval, akkor azt mondja neki, hogy jól áll rajta az a kalap. Idővel kiderül, hogy a Kalózkirály ugyanazt a kalapot hordta, amikor először találkoztak :D

- Amikor Luffy egyszer találkozik az egyik testvérével, akkor a csapattagjai az egyik kivételével mind azt mondják mennyire különböznek. Kb hétszáz résszel később megtudjuk, hogy az a karakter mennyire ismeri azt, amikor valakinek merőben eltérő testvérei vannak...

- Egyik karakter az egyik arc-ban utálatot mutatott egy bizonyos fajta teremtmény felé. Több száz résszel később kiderül, hogy a főellensége át tud alakulni egy olyan teremtménnyé.



És még rengeteget tudnék írni, de remélem ennyi is meggyőz.


"A One Piece akkor lenne jó, ha lenne eleje, közepe és vége. De ez nem várható el tőle, ugyebár. A neverending shounenek általánosságban véve nem arra mennek, hogy érdemi történetet adjanak át a nézőknek. Csak órákon át pofozkodunk, huszadjára is megment minket a Power of Friendship, és húzzuk a rétestésztát, hogy dőljön a pénz a készítőknek."


Van eleje, közepe, és öt éven belül vége is lesz.

Egy kezemen meg tudnám számolni a 950+ rész alatt, hogy hány olyan harc volt, ami nem ért véget 5 vagy kevesebb rész alatt.

"Power of Friendship"-re egyetlen példát sem tudnék felhozni. Itt Power of Goal van. Azért harcolnak, mert van egy céljuk, amit el akarnak érni. Ez nem Fairy Tail.


"nulla belegondolással sepred félre az igazán jól felépített, elgondolkodtatóbb alkotásokat"


Ugyanúgy nagyra tartom én ezeket is pl.

Neon Genensis Evangelion

Monster

Serial Experiments Lain

GTO

Tenshi no Tamago

Boogiepop

Galaxy Express


STB.


És még ezek mellett is azt mondom, hogy a One Piece a legzseniálisabb anime/manga, amit valaha készítettek.

2020. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
66%
Imádom, hogy egyik példád sem ellenérv arra, amit mondtam.
2020. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket a mondataidat cáfoltam meg a példáimmal:

"De amikor ez több száz részt jelent, és alig található benne bármi érdemi érték, az nem felvezetés. A felvezetés lényege, hogy értelmesen, kitérők nélkül megalapozza a további történetet, amelyben minden bemutatott részlet következménnyel bír."


Mit kellene még hallanod ahhoz, hogy belásd tévedsz az OP-vel kapcsolatban?

2020. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
32%

Dolgozó ember de az egész napját gyakori kérdéseken tölti egy olyan témánál ami nem is érdekli és nem akarja pazarolni rá az idejét.

Zseniális.

2020. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
72%

#25

Láttál naptárat mostanában? A téli szabadságolások kellős közepén vagyunk. Nem beszélve a karácsonyról és a kijárási korlátozásokról. Téged sem az eszedért szeretnek, ugye?

2020. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
35%

És a téli szabadságodat azzal töltöd, hogy olyan témával foglalkozol egész nap amit nem szeretsz?

Téged sem az eszedért szerethetnek...

2020. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
81%
A vita egy intellektuális tevékenység. Amit te csinálsz, az megfutamodás egy vita elől (megpróbálod személyeskedéssel elmarni a vitapartnert). Amúgy meg mi közöd hozzá, hogy ki hogy használja az idejét? Te még vitatkozni sem akarsz, mégis itt vagy.
2020. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként hogy is indult a vita?


A kérdező feltett egy kérdést, amire mindenki szépen elkezdte leírni az véleményét.


Amint jött egy negatív vélemény, azt a rajongók egyszerűen nem bírták szó nélkül hagyni és megszólitották az ellenvéleményt írót/írókat és elkezdték bizonygatni, hogy márpedig téved, mert a One Piece a legjobb anime a világon és nincs olyan, hogy nem való mindenkinek.

2020. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de azt senki sem mondta, hogy az OP mindenkinek való. Semmi sem való mindenkinek, szerintem. Tényleg nem azért mondom, hogy bántsalak, de senki sem írt olyat.
2020. dec. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!