Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
76%

#30


Persze, csak egy mestermű, és akinek nem tetszik, az szimplán nem látott belőle eleget (15-ös és 17-es komment) és a legzseniálisabb manga, amit valaha írtak (22-es komment).


De ha mégsem való mindenkinek, akkor mire ez a nagy hittérítés, amit itt az egyik rajongó lerendez? Miért nem lehet szó nélkül megtűrni azt, ha valakinek nem tetszik? És akinek nem tetszik, miért kéne szó nélkül eltűrnie, hogy kijelentik hogy az ő szubjektív véleménye alább való, mint a rajongók szubjektív véleménye?

2020. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
18%
Az rendben van, ha valakinek nem tetszik, de amikor valaki olyan dolgokat állít a sorozat EGÉSZÉRE nézve semennyi vagy csupán néhány epizód láttán, ami nem igaz, amellett nem mehetek el szó nélkül. A 21-es azt mondta, hogy a felvezetésnek nincs jelentősége vagy következménye az anime egészére nézve. Holott nem is látta az egész animét, így nem tudhatja, hogy amit mondott az igaz-e vagy sem - csak vaktában állít valótlan dolgokat.
2020. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
5%
Van egy olyan szólás, hogy "kétféle ember létezik: aki nem szereti a One Piecet és aki nem nézi."
2020. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
30%

Uhh, ebbe a vitába én is beleállok. :D


"ami történt, nem érződött fontosnak, nem gondoltam, hogy ami ott történt annak akár bármiféle következménye lenne, csak azért van ott, hogy nézze a fan, és élvezze hogy a kedvenc karakterei a képernyőn szerepelnek"

Erre sok mindenki kitért szóval úgy érzem, muszáj nekem is, ha már a többiek érvelni nem tudnak.

De ettől még nem következik, hogy tényleg nincs jelentősége. Azt mondanám, hogy amit látsz, az Oda egyedi írása. Mindent okkal látsz. Lehet, hogy nem fog kiderülni 10 rész múlva, csak 200 rész múlva, de oka van. És ebből kifolyólag én nem is ajánlanék senkinek olyat, hogy kezdje a közepéről, mert akkor ugyancsak lesznek utalások, amiket nem fog érteni.

Itt a dolgoknak van előzményük, van következményük, van magyarázatuk. Nem olyan, mint a Fairy tail, ahol Natsu-ék olyan erősek elméletben, hogy országokat foglalhatnának el, mivel olyan abnormálisan erősek lettek még a saját világuk szabályai szerint is.


"60-80 epizód RENGETEG. Az 22-30 óra OP-ED nélkül."

De a sorozat szempontjából meg nem.

Ha megkérlek, hogy ajánld nekem a kedvenc 12 részes animédet és 1 rész után azt mondanám, hogy nagy rakás szar, akkor mi lenne a válaszod? Az, hogy csak az 1/12-ed részét láttam, ami kevés.

A one piece jelenleg 950 részes és Oda szerint még legalább 5 évig megy, évi 50 résszel, az 1200 rész összesen (szerintem több lesz, de ez mindegy).

Vagyis ahhoz, hogy ugyanannit nézzek meg a one piece-ből, mint a 12 részes animéből 100 részt kellene megnéznem.

Ez alatt a 100 rész alatt az nem derül ki, hogy az anime milyen, max az derül ki, hogy neked az ízlésvilágodhoz illik-e, ami nem ugyanaz.

Nagyon sokan pedig még a 12 részes animéknél is a 3 részes szabályt követik, ami annyi, hogy 3 rész meg kell nézni, mielőtt véleményt mondasz róla. Ez arányosítva a one piece-re 300 rész.

Mondhatod, hogy értékesebb az időd, senkit nem fog érdekelni, csak akkor a one piece-ről ne mondj állításokat.

Én is el tudom mondani a hibáit, csak azok nem jöttek ki még az első 100 részben.

Én a naruto-t nem szeretem. Engem a karaktere kifejezetten idegesít, ahogy pl. Asta-é is, viszont mindkettőt végignéztem és meg tudom mondani, hogy milyen erős pontjai vannak a sorozatnak, annak ellenére, hogy nekem egyik se igazán jött be.


"Vagyis több mint 337 részt kellene megnézni, hogy eljussunk az érdemi történethez? Vagy még ez is kevés lenne ahhoz, hogy valaki méltóvá váljon véleményezni a sorozatot?"

Én személyszerint az Arlong park-tól kezdve élveztem (ez olyan 30-40 rész környékén van), de ha prológust kell mondani, akkor azt mondanám, hogy a Grand Line-ig tart (az asszem olyan 60 rész).


"A fandomját viszont utálom, akik képtelenek felfogni, hogy a kedvencük nem feltétlen való mindenkinek."

Viszont, ha nem nézed emg, akkor nem is derül ki, hogy neked való-e. Ez egy ördögi kör. :D

Akkor tudod elmondani, hogy neked való-e, ha végignézted. Ahogy én megnéztem a Naruto-t. Nem nekem való, de tudom, hogy objektíven miért lehet bizonyos elemeire azt mondani, hogy jó.


"Ez 414 epizód, amit még nem láttam, ennek a változatosságával és átlag minőségével kellene felérnie a One Piece legjobb arcját és annak felvezető 27 epizódját megelőző részének."

Ezzel az érveléssel nekem az a bajom, hogy nem a jó, hanem a rövid felé terel. Pl. miért néznéd meg a GTO, ami 43 rész, ha pl. a flcl 6 rész, sőt miért néznél 12 részes részenként 20 perces animét, amikor van 12 részes részenként 4-8 perces anime is. Sőt egy-egy anime film rövidebb (kb. 2 óra), mint egy 12 részes anime (kb. 4 óra).


"A felvezetés lényege, hogy értelmesen, kitérők nélkül megalapozza a további történetet, amelyben minden bemutatott részlet következménnyel bír."

Ez megtörténik, az, hogy ezt más az előző 30 komment alatt nem tudta leírni, arról nem tehetek. :D


"De a világ legjobb shouneneként beállítani nevetséges húzás"

Nem az, mivel nem is lehet legjobbat mondani, nincs tökéletes. Legalábbis szerintem a tökéletes kategória már szubjektív kérdés, nyilván jobban fog tetszeni az, ami a stílusodhoz illik, mint ami nem, függetlenül, hogy drabszámra pl. hány hiba van benne.

Viszont:


"mert szerinted a One Piece "köröket ver rájuk", hogy az első válaszolót idézzem. Nem ver köröket rájuk."

Objektíven igaz, hogy a never-ending animék közül tényleg a one piece a legjobban felépített, átgondolt anime.


"Amint jött egy negatív vélemény, azt a rajongók egyszerűen nem bírták szó nélkül hagyni"

Ha én azt mondom, hogy az én véleményem az, hogy lapos a Föld, akkor annak van létjogosultsága? Nincs, mivel nem is vélemény.

Arról nem beszélve, hogy a kérdés elég egyértelműen azok felé irányult, akik látták. Ennek ellenére a negatív véleményt író, még annyit sem látott, mint amennyit a kérdező.

Amúgy így szól a kérdés eleje: "Ha esetleg van itt olyan aki végignézte".

2020. dec. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
67%

Csak arra reagálok, amit konkrétan nekem címeztél.


""De a sorozat szempontjából meg nem.


Ha megkérlek, hogy ajánld nekem a kedvenc 12 részes animédet és 1 rész után azt mondanám, hogy nagy rakás szar, akkor mi lenne a válaszod? Az, hogy csak az 1/12-ed részét láttam, ami kevés.""


Több száz animét eldobtam az első epizódnál, vagy mielőtt véget ért az első epizód. A leggyorsabb dobásom az első epizód prológus volt. Ha te az első epizód alapján dobnád el az egyik kedvencemet és nagyon akarnék hittéríteni, inkább azt próbálnám meg megérteni, mi tántorított el abban, amit láttál, nem pedig félresöpörni a véleményed az alapján, amit nem.


***


""A one piece jelenleg 950 részes és Oda szerint még legalább 5 évig megy, évi 50 résszel, az 1200 rész összesen (szerintem több lesz, de ez mindegy).


Vagyis ahhoz, hogy ugyanannit nézzek meg a one piece-ből, mint a 12 részes animéből 100 részt kellene megnéznem.""


Ez nem így működik, nem lehet így learányosítani. Egy hosszú történet teljesen máshogy szerveződik, mint egy rövid.



***


""Nagyon sokan pedig még a 12 részes animéknél is a 3 részes szabályt követik, ami annyi, hogy 3 rész meg kell nézni, mielőtt véleményt mondasz róla.""


12 részes történetvezérelt animéknél az első arc általában 3-4 rész. Én láttam a One Piece első arc-ját, plusz nem hiszek a 3 részes szabályban.


***


""Mondhatod, hogy értékesebb az időd, senkit nem fog érdekelni, csak akkor a one piece-ről ne mondj állításokat.""


Arról mondok állításokat, amikről kedvem van.


***


""Én személyszerint az Arlong park-tól kezdve élveztem (ez olyan 30-40 rész környékén van), de ha prológust kell mondani, akkor azt mondanám, hogy a Grand Line-ig tart (az asszem olyan 60 rész).""


Igen, ennyit láttam belőle. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy mindenki mást mond, hogy mikortól jut el oda a sorozat, hogy majd jó lesz, 100-300 rész között kaptam már mindenféle választ, annyi idő nagyon sok.


***


""Ezzel az érveléssel nekem az a bajom, hogy nem a jó, hanem a rövid felé terel.""


A két dolog nem kizáró ( [link] ). A One Piece-hez képest pedig majdnem minden rövid.


***


""Ha én azt mondom, hogy az én véleményem az, hogy lapos a Föld, akkor annak van létjogosultsága? Nincs, mivel nem is vélemény.""


Megint csak a két dolognak semmi köze egymáshoz.


***


""Arról nem beszélve, hogy a kérdés elég egyértelműen azok felé irányult, akik látták.""


A kérdés egy általános kérdés. A leírásban van célzott része, de nem kizáró.


***


""Amúgy így szól a kérdés eleje: "Ha esetleg van itt olyan aki végignézte".""


A kérdés eleje így szól: "Mit gondoltok a One Piece animéről?"

Amit te beszúrtál, az a második bekezdés eleje.

2020. dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
24%

"Ez nem így működik, nem lehet így learányosítani. Egy hosszú történet teljesen máshogy szerveződik, mint egy rövid."


Ebben igazad van.


"12 részes történetvezérelt animéknél az első arc általában 3-4 rész. Én láttam a One Piece első arc-ját, plusz nem hiszek a 3 részes szabályban."


De a One Piece nem "12 részes történetvezérelt anime".


"Arról mondok állításokat, amikről kedvem van"


Szerinted rendben van az, hogy valótlanságokat állítasz?


Nem tudod megérteni a fanok reakcióját, de mit szólnál ahhoz, ha a kedvenc animédet részesítené valaki ilyen igazságtalan bánásmódban?


Én már nem fogok senkit győzkódni neverendingekről, max ha egy új indul el és a megjelenésének időpontjától tudná követni. Az emberek ma már a gyors, rövid animékhez vannak szokva, amikben 5 perces harcok vannak. Nézzék azokat.

2020. dec. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
60%

""De a One Piece nem "12 részes történetvezérelt anime".""


Nem is 1, se nem 3-4 rész alapján döntöttem el róla, amit eldöntötem.


***


""Szerinted rendben van az, hogy valótlanságokat állítasz?""


Nem állítok valótlanságot.


***


""Nem tudod megérteni a fanok reakcióját, de mit szólnál ahhoz, ha a kedvenc animédet részesítené valaki ilyen igazságtalan bánásmódban?""


Ezt már átvettük ez előző kommentemben és az azt megelőző One Piece fanéban.


***


""Én már nem fogok senkit győzkódni neverendingekről""


Jobban is teszed. Nem csinálod jól.

2020. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
20%

"Nem állítok valótlanságot."


De azt mondod az első 400 résznek nincs jelentősége, és semmi következménye nem lesz.


Nem is láttad az egész animét. Ne legyél már okosabb annál, aki minden részt látott 😂😂😂

2020. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
65%

"De azt mondod az első 400 résznek nincs jelentősége, és semmi következménye nem lesz."


Nem mondtam. Épp az elenkezőjét mondtam, hogy ha az egyik fan tanácsára átugrok 400 részt és az állítólag legjobb történetívre lépek és esetleg továbbra sem tetszik, akkor majd azt vágják a fejemhez, hogy nem néztem végig, hogyan van az az arc felépítve.


Az egy másik válaszoló írta, hogy a sorozat első valamennyi részének nincs jelentősége. Szóval vagy hazudsz, vagy nem érdekel téged ez az egész vita és csak címszavakra reagálsz, hogy fikázd, aki nem fan.

2020. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
0%
Akkor viszont bocsi. Nincsenek kiírva a nevek, így nem tudom mikor ki mit ír. Azt hittem az elejétől kezdve egy vitapartnerem van.
2020. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!