Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim válasza:
34%

(kérdező;ezenkivul a valaszon még nagyon ajánlom ezt a youtbe videot tole: Fire Reject :miért nezz One Piece-t? nagyon jó videó lesz, spoilerek nélkül is elmondott sok mindent, mindenkeppen ajánlom tényleg!! )


na szóval, en a One Piecet márciusban kezdtem el. Az első rész egyből megfogott, így már az elejétől kezdve nagyon tetszett,és valamiért ez sosem múlt ki. Persze vannak olyan emberek, akiket nem fog meg az elején, inkabb csak később. Maga a One Piece törtenete, ahogy a világ felvan állitva nekem nagyon tetszik. Sokan mondják, hogy a One Piece Alabasta Arc utan kezd beindni, ami egyrészben igaz is, bár még ez előtt is izgalmas részek voltak. Lehet azért érzed, hogy nagyon filler részek azok amiket megneztél, ugyanis mint minden anime, valahogy kikell hogy találják az animátorok, hogy hogy ne érjek be a mangát. A One Piece ezt úgy oldotta meg, hogy nagyoon elkezdte nyújtani a részeket, később kb. 15 részen keresztül nem tirténik semmi fontos, azokba mondjuk nyugodtan belelehet kissé pörgetni. De ha a One Piece egész törtenetet nézed, akkor rálehet jönni, hogy mindennek volt oka, hogy amúgy milyen zseniális is. A kerektereket imádni lehet, és nagyon sok mondandója is van. Az egyik harci pillanatban mindenki komoly, majd azt veszed észre hogy az egesz elvan viccelve, majd megint visszavált. A One Pieceben az tetszett meg legjobban, hogy nem az a depis anime féle ( mielitt valaki lerohanna egyből elmondom, hogy ezekkel az animekkez semni bajom chill ) ahol mindig megy hogy mennyie rossz meg minden, hanem az egésznek van egy hangulata, amit imádni lehet. Karakterfeljődés van bőven, ahogy mennek elore az ellenségek is ugye erősebbek lesznek, és azokat kell majd legyürni. Harc soran látni lehet igazaból hogy feljődnek maga az ellenseg álltal is. A One Pieceben ( a törtenetben!!) főhőseink 2 évig szüneteltek és azalatt nagyon megedzették magukat hogy készenálljanak az elottuk lévő hosszú maradék útra. Hogy miert szüneteltek, annak elég jelentos oka van, főleg a főszereplőnek. Nagyon sok epic jelenet van benne, a karakterek humora is barom jó, engem mindig megnevetett amikor szarul voltam, mindig jó kedvem lett tőle, egyszeruen imádom.:) Nagyon sok mindent írnek es most így egyszerre bemtudom őket leírni olyan sok van. A 909.résznel tartok ugyanis mostanaban nincs tul sok idom nezni. De amit eddig megneztem egyáltalán nem bántam meg,és nem is fogom. Az 500.rész korul mikor a karakterek visszatérnek, maguk is megvaltoznak foleg kulsőre, ha megszereted a régi animáciot kicsit fura és szokatlan lesz az új de aztis meglehet hamar szeretni!!

2020. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
85%
Körülbelül az első ötven részt láttam, vicces, de nekem már nincs türelmem az ilyen rétestésztákhoz. Jobb szeretem, ha egy anime rövid, maximum 26 részes.
2020. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
30%

Jeeej.


"öbb száz animét eldobtam az első epizódnál, vagy mielőtt véget ért az első epizód."

Én ezzel alapvetően nem értek egyet, szerintem az első rész minden esetben kevés.


"inkább azt próbálnám meg megérteni, mi tántorított el abban, amit láttál"

De hogy ha alaptalan vagy változni fog a sorozat előrehaladtával, akkor nyilván azt mondod, hogy nézzem meg x részig, mert onnantól az nem lesz.

Miért nem lehet ugyanezt mondani hosszabb animéknél?


"Ez nem így működik, nem lehet így learányosítani. Egy hosszú történet teljesen máshogy szerveződik, mint egy rövid."

De valamennyire le lehet. Attól függ, hogy melyik animéről van szó.

Pl. teljesen más a Dragon Ball és a One Piece felépítése, pedig mindenkettő never-ending anime.


"12 részes történetvezérelt animéknél az első arc általában 3-4 rész."

De nem az első arc megnézéséről van szó. Azért nem az első arc szabálynak hívják. :D


"Arról mondok állításokat, amikről kedvem van."

Szóval akkor mondhatom azt, hogy lapos a Föld, ha kedvem van és még igaz is lesz, mert arról mondok állítást, amiről kedvem van?

Az állításoknak akkor van értéke, ha van alapja, ha nincs, akkor értelmetlen az állítás.


"Nem ez a lényeg, hanem az, hogy mindenki mást mond, hogy mikortól jut el oda a sorozat, hogy majd jó lesz"

Ez most hihetetlenül fog hangzani, de ez pont azért van, mert így írta meg Oda a one piece-t. Valójában már sokkal előbb jó lesz, csak mivel mindig egyre jobb lesz, így visszanézve a minimum mérce, amit egy néző állít, az egyre magasabb, ami miatt egyre nagyobb számot mond.


"A két dolog nem kizáró "

Nem is az volt az állításom, hogy kizáró, hanem az, hogy kizárólag a zsniális hosszabb animéket is.

Amúgy de, egy bizonyos szint után már kizáró lesz, mivel egyrészt, elfogy a rövid jó, és inkább a rövid rész felé mennél ezzel az érveléssel, mint a hosszabb jó felé.


"Megint csak a két dolognak semmi köze egymáshoz."

De van, arra mutat rá, hogy mennyire helytálló egy álláspont, ha nincs mögötte bizonyíték.


"A kérdés egy általános kérdés. A leírásban van célzott része, de nem kizáró."

A kérdés egy rövidített kérdés, mivel nem lehet mindent beleírni. Erre szolgál a kifejtés része, ami egyértelműen célzott.


"A kérdés eleje így szól: "Mit gondoltok a One Piece animéről?""

Ami egy korlátozott karakterszámú mezőbe került. Erre való a kifejtés része.


"Nem állítok valótlanságot."

De, állítasz.

Az egyetlen igaz állításod, hogy neked nem tetszett 60 rész alatt, de ettől nem lesz rossz egy anime.

2020. dec. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
65%
Imádom ezt az animés közösséget, kis kanál vízbe bele fojtanák egymást, amiért ellenkezik hogy mi tetszik nekik, közben hangoztatják, hogy ők milyen összetartó subculture közösség. :D
2020. dec. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
26%

Csak itt nem arról van szó, hogy kinek mi tetszik, hanem, hogy a kritikája jogos-e.

Nekem nem tetszik a Naruto, de nem tagadom el azokat a dolgokat, amikben a Naruto tényleg erős.

2020. dec. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
71%

""Én ezzel alapvetően nem értek egyet, szerintem az első rész minden esetben kevés.""


Én meg egyet értek. Szerintem 10-ből 9 alkalommal elég. Annál az egy alkalomnál pedig én is tovább nézem. De térjünk egy kicsit át általánosságokról konkrétumokra.


Mahou Shoujo Madoka Magika. Népszerű anime, talán még te is láttad és régebben nagyon szerettek vele előhozakodni, miért is fontos a három részes szabály betartása. Én meg mindig állok tátott szájjal, hogy manapság már csak fél szemmel fészbukozás közben szokás animét nézni? A sorozatot a vizualitásán keresztül az első résztől áthatja egy nyugtalanító érzés. Bőven van elég jel, hogy ez nem egy cuki-muki mahou shoujo sorozat lesz. Vagyis épp arra jó példa, hogy hülyeség a 3 részes szabály.


***


""De hogy ha alaptalan vagy változni fog a sorozat előrehaladtával, akkor nyilván azt mondod, hogy nézzem meg x részig, mert onnantól az nem lesz.""


Nem, mivel én odafigyelek. A sorozatra is és arra is, aki azt állítja, hogy XY aspektus nem tetszett neki, ezért abbahagyta. Eleve hülyeség azzal érvelni, ami az adott általa látott szakaszban nem volt benne, ha nem az tántorította el, amit nem látott, hanem az, amit látott.


***


""Miért nem lehet ugyanezt mondani hosszabb animéknél?""


Nem lehet. Rövideknél sem lehet.


***


""De nem az első arc megnézéséről van szó. Azért nem az első arc szabálynak hívják. :D""


Valamiért mégis egybe esik a kettő. Na vajon miért?


***


""Szóval akkor mondhatom azt, hogy lapos a Föld, ha kedvem van és még igaz is lesz, mert arról mondok állítást, amiről kedvem van?""


Ne keverj ide olyan dolgokat, amik nem tartoznak ide. Komolytalan vagy.


""Az állításoknak akkor van értéke, ha van alapja, ha nincs, akkor értelmetlen az állítás.""


Örülok, hogy ebben egyetértünk. Akkor jó lenne, ha ezentúl megalapozott állításokkal védenéd a sorozatot, nem csak kontrollálatlan fanboysággal.


***


""Nem is az volt az állításom, hogy kizáró, hanem az, hogy kizárólag a zsniális hosszabb animéket is.


Amúgy de, egy bizonyos szint után már kizáró lesz, mivel egyrészt, elfogy a rövid jó, és inkább a rövid rész felé mennél ezzel az érveléssel, mint a hosszabb jó felé.""


Itt sajnos kifelejtesz a képletből egy nagyon fontos dolgot, ami körül az egész vita zajlik. Mennyire tudja egy sorozat megragadni a nézőt és mit ígér az első néhány részben vagy első egész story arc-ban.


Nem zárja ki a hosszú sorozatokat. Nem zárta ki a Yuu Yuu Hakushot, a Hunter x Huntert és a Gintamát sem. A One Piece-t kizárta és ez csakis a One Piece írásának hibája, nem pedig a hosszáé.


***


""De van, arra mutat rá, hogy mennyire helytálló egy álláspont, ha nincs mögötte bizonyíték.""


Nem, ez szalmabáb érvelés. Abból is a rosszabb fajta. Nem tudod védeni a sorozatot az alapján, amit láttam, nem tudsz felhozni semmit az első story arc-ból, ami igazolná, hogy rossz döntés volt abbahagyni, ehelyett azzal próbálod védekezni, hogy varászlatos módon a sorozat alapjaiban átalakul egy bizonyos ponton.

2020. dec. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
42%

Mindezek ellenére szándékodban áll még nézni az OP-t?


Mert akkor megpróbálom kielemezni azt a 60 részt, hogy miért érdemes folytatni.

2020. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
81%
Megpróbálhatod, HA ebből nem egy lista lesz olyan dolgokról, amikre a későbbiekben visszautalnak, mert az első arc hibája nem az számomra, hogy "jelentéktelen" dolgok történnek benne, hanem hogy amik történnek, nem tudja fenntartani az érdeklődésem.
2020. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
61%

Ez durva ami itt folyik :D


De kedves kérdező, Én hiába mondom, hogy ez az anime a legjob amit eddig láttam. 2015-ben kezdtem el nézni, amit azóta is nézek. De most mivel a Wano arc megy így azt félbe hagytam mert szeretném egyben majd megnézni szóval a legelejéről nézem most és ez a harmadikalkalom, hogy így csinálom. Szóval eléggé be fog indulni az anime, nagyon látványos és gyönyörű lesz. Egyre jobb és jobb csaták és ellenfelek lesznek benne, sokszor megkönnyeztem 1-1 részt és nagyon sokszor sírva nevettem rajta szóval Én azt mondom, hogy adj neki egy új esélyt! :D

(2014-ben kezdtem el animézni, de olyan 3 éve már csak a One Piecet nézem, meg néha találok egy-kétolyan animét a szezonosok között akkor azt, de csak is a ONE PIECE!)


21/L


Ui. Légyszi ha döntöttél írd majd meg, jó?! :D

2020. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
24%

"Én meg egyet értek. Szerintem 10-ből 9 alkalommal elég."

Nem tudom, hogy ebbe mennyire vagy benne, de pl. egy Golden Kamuy-nál mi a helyzet? Az első rész alapján nem sokan nézték tovább, miközben kiderült, hogy az első évad sem olyan rossz, évadról évadra meg egyre jobb.


"Vagyis épp arra jó példa, hogy hülyeség a 3 részes szabály."

De a golden kamuy meg arra jó, hogy egy rész alapján lehet dönteni, mert az első részt is el lehet rontani.

Nyilván nem tökéletes a 3 részes szabály, én sem követem, de sokkal jobb, mint az, hogy 1 rész alapján döntesz.

Amúgy erre a cukis vonalra szerintem a made in abyss is jó példa. Újra nézni nem fogom most - de szerintem még 3 rész alapján sem derült ki, hogy milyen hangvételű lesz a későbbiekben.


"Eleve hülyeség azzal érvelni, ami az adott általa látott szakaszban nem volt benne, ha nem az tántorította el, amit nem látott, hanem az, amit látott."

Nem azzal érveltem, hogy mit nem látott, hanem hogy mit igen.

Ha valamit látott, ami nem tetszik, de a második résztől már tök más az, ami neki nem tetszett, akkor nyilván az a jó válasz, hogy ez változni fog.


"Nem lehet. Rövideknél sem lehet."

Miért ne lehetne, ha változni fog? Újra, ott a Made in Abyss, amiről pot van ilyen meme is, hogy "1. rész - jaj, milyen cuki anime", és az idővel változik a hangvétel.

Ha valakinek ez a cuki vonal, amit pl. a Love live kínál nem fekszik, akkor a Made in Abyss az pont olyan, hogy az eleje alapján abbahagyhatja.


"Valamiért mégis egybe esik a kettő. Na vajon miért?"

Ha egybe esne, akkor ez igaz lenne a never-ending animéknél. Pl. a Naruto-nál, aminek az első arc-ja 19 rész.


"Ne keverj ide olyan dolgokat, amik nem tartoznak ide. Komolytalan vagy."

Analógiának hívják, rámutat arra, ha valaki rosszul érvel.

Úgy érvelsz, mint ott én a lapos Földezés mellett. Ezzel a nevetséges példával mutattam rá, hogy mi a baj azzal, amit mondasz. Azért választottam ilyen szélsőséges példát, mert legalább arról nem kezdünk el vitázni, hogy tényleg lapos-e a Föld.


"Akkor jó lenne, ha ezentúl megalapozott állításokkal védenéd a sorozatot, nem csak kontrollálatlan fanboysággal."

Kettőnk közül a te állításaid alaptalanok, amikre eddig semmi bizonyítékot nem hoztál azon kívül, hogy "csak".

Szerepelt pl. az az állítás korábban, hogy nincs érték a one piece-ben - vagy legalábbis az elejében. Ez önmagában egy állítás, amit érvekkel kellene bizonyítani, de egyetlen érv sem hangzott ezzel kapcsolatban. Sőt, még a értéket sem definiálta senki, hogy mit tekintünk annak.


"Nem zárja ki a hosszú sorozatokat. Nem zárta ki a Yuu Yuu Hakushot, a Hunter x Huntert és a Gintamát sem."

De, alapvetően kizárná, ha tényleg követnéd, mert akkor derül ki, hogy megragad-e a sorozat, ha elkezded nézni, viszont a logikád pont az volt, hogy az alapján választasz sorozatot, hogy mennyi időt kell rászánná, vagyis mielőtt kiderülne, hogy a HxH milyen, te előbb álasztás egy 3 perces ecchi reklámot, mert az olyan rövid.


"A One Piece-t kizárta és ez csakis a One Piece írásának hibája, nem pedig a hosszáé."

Csak ez egyrészt, ízlés kérdése, nem pedig objektív igazság, mivel lehet, hogy mást egyből behúz.

Másrészt, pont a nem megszokott stílusa az egyik pozitívum. Nem talál sok olyan animét, ahol a world-building ilyen jó.


"Nem, ez szalmabáb érvelés. Abból is a rosszabb fajta."

Nem az.


"Nem tudod védeni a sorozatot az alapján, amit láttam, nem tudsz felhozni semmit az első story arc-ból, ami igazolná, hogy rossz döntés volt abbahagyni"

Alapvetően egy vita úgy indul, hogy amit állítasz, azt alátámasztod. A te esetedben ez nem történt meg, így nem is nagyon lehet a legtöbb állításoddal vitába szállni, mert még nem bizonyítottad azokat.

Amire hoztál valamelyest érvet azt már cáfoltam, amire nem, azzal meg nem lehet mit kezdeni.

Olyan mintha azt mondanám, hogy a Gintama egy rakás szar, mert csak. Volt egy állításom, de nem voltak mögötte érvek, te ezt csináltad.


"ehelyett azzal próbálod védekezni, hogy varászlatos módon a sorozat alapjaiban átalakul egy bizonyos ponton."

Nem, én arról beszélek, hogy nulláról felépíteni egy nagyon logikus, valós, összetett világot, az nem két rész, ahogy felépíteni nulláról a karaktereket, az szintén nem két rész.

Egy jó világot nulláról felépíteni hosszú idő. Azért lehet egyes animékben gyorsabban, pl. Shigatsu wa kimi no uso, mivel az a valóvilág. Azt már nem kell építeni, mert kész.

A one piece ilyen szempontból azért lesz más később, mert az elején megkaptad az alap világ leírását, ami később szépen sorban kiegészül. Ahogy ez elmondható a karakterekre is, nem kell mindig mindenkit a nulláról építeni később, mivel van egy kemény mag, akit már ismersz a korábbi arc-okból.

2020. dec. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!