Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni a célomat?

Hogy tudnám elérni a célomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy gimnazista lány vagyok, akit nagyon régóta foglalkoztat a zene és színészet. Emellett imádom a magyart, irodalmat (mint tantárgyat) és rengeteget szeretek olvasni. Már kis korom óta szerepe az életemnek a fellépés és művészet, hisz 1-6. osztályig néptáncoltam, ahol voltunk sok fellépésen is és citeráztam is 4 évig, ahol szintén volt rengeteg fellépés. Bennem már, akkor megfogalmazódott az az érzés, hogy imádom szórakoztatni az embereket és nagyon szívesen csinálom. Jelemleg is tanulok hangszeren játszani emellett éneklek is. Nagyon szeretem a színdarabokat utánozni és nagyon szeretek felelni, hisz akkor előadhatom magam és nagyon élvezem. Már régebb óta szoktam verseket mondani, de már írok is. Már régebb óta nagyon szeretnék elmenni castingokra, de sajnos nem tudom, hogy hogy lehetne/lenne lehetőségem elmenni színházi castingra és esetleg bejutni egy darabba. Segítségeteket előre nagyon nagyon köszönöm! :)

2019. nov. 8. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A színművészeti egyetemet javaslom, nézz utána.
2019. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már utána néztem:). Miután leérettségiztem odaszeretnék menni énekes-színész(szakra?). Csak elszeretnék kezdeni szerepelni darabokba, de fogalmam sincs, hogyan kéne elkezdenem🙂
2019. nov. 9. 18:49
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom mikor erettsegizel, de azzal legyel tisztaban, hogy a zenes szinesz szak nem minden evben indul.


Keress magadnak diakszinjatszot, van beloluk egy csomo. Nem tudom hol laksz, de pesten a nagyobb szinhazaknak szokott lenni ilyen diaszin reszuk. Azzal azert szamolj, hogy az egyetemre bekerulni baromi nehez, es altalaban elsore nem szokott sikerulni. Tobb szaz gyerekbol vesznek fel 10-14 embert. Ugyhogy mindenkeppen mar most kezdj ra keszulni, keress magadnak egy magantanart (lehetoleg szineszt), aki tud eneklesben es jatekban illetve versben is korrepetalni. Kezd el mar nost osszeallitani a verseket, monologokat, dalokat, amiket szivesen vinnel felvetelire, es a magantanarral egyutt gyakoroljatok oket. Ha anyagilag belefer, egy logopedust is erdemes lenne megkeresni, szinte minden embernek van valamilyen beszedhibaja, de ha mas nem, akkor artikulacios problemaja, egy szinesznek viszont ez tilos. Es sokak azert nem kapnak eselyt az iskolakban, mert a beszedhibajuk annyira sulyos.


Tovabbtanulas szempontjabol erdemes mind a ket egyetemet megjelolni, illetve ha zenes szinesz akarsz lenni, akkor a Broodway tanoda is nagyon jo lenne neked, de tudtommal a Pesti Magyar Sziniakademian is van zenes osztaly (ezek okj-k, elobbi fizetos viszont megeri, mert az Operett szinhazhoz tartozik kozvetlenul)

2019. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!