Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi idő alatt fogom elérni...

Mennyi idő alatt fogom elérni a célomat?

Figyelt kérdés
175 cm vagyok és sajnos 100+ kg.. nemrég kezdtem el fogyókúrázni 1200-1400 kcalt eszem egy nap és így elég jól érzem magam. Az étkezésem szerintem jó minden kcalt megszámolok. A szükségletemet minden oldal 2200-300nak írta kb. A nagy célom 65-70 kg inkább 65. Mikorra érem el a célomat ha így folytatom szerintetek? És mit tehetek hogy ne bánja nagyon a bőröm? A sport segít? Köszi a válaszokat.
2017. dec. 30. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ezt nem lehet megmondani. Valószínűleg először szépen beindul a fogyás, de lesznek szakaszok, amikor meg fog állni. Ilyenkor ne keseredj el, folytasd, légy kitartó. Nem lesz könnyű, de kellő akaraterővel sikerülni fog.

Igen, a mozgás segít, mindenképpen kell mozogni, nem csak a diéta alatt, hanem utána is, mert fontos az egészséged érdekében.

Ilyen nagyobb súlynál jó lehet például az elliptikus trainer, mert ez nem terheli az ízületeket, viszont bőven van olyan jó, mint a futás meg a bicikli.

Egészséges keretek közt havi 3-4kg fogyás a normális. Így számolj, de így sem lehet biztosra megmondani, hogy mennyi időbe telik.

2017. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a fentiek igazak (mert ugye nem tudhatjuk, mekkora a kalóriaszükségleted), akkor heti 1 kilót várhatsz, persze ez lecsökken, ha fogysz, de nem változtatsz az aktivitáson és kalóriamennyiségen (ami nem baj, teljesen OK az is, ha lassulva fogysz, ha tempósan kezded). A sport sok szempontból melegen ajánlott, kalóriát éget, megőrzi az izmaid, ha megfelelően, mindenre edzel jó étkezés mellett, sokunknak a közérzetére, energiaszintjére is komolyan hat s eleve az egészséges életmód része.

Mozgás, nem túl gyors fogyás, ezt teheted a bőröd miatt, s ott a genetika is. Ez nagy fogyás lesz, esélyes, hogy lógni fog a bőröd kissé, de ha mázlista vagy, elég rugalmas, ezt nem lehet tudni.

2017. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. dec. 31. 04:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Az oké hogy 1200-1400 kcalt eszel egy nap, de ezek milyen kaják? Mert hát az sem mindegy! Fehér lisztes cuccokat illetve cukrot azonnal el kell hagyni. Fehérje dús étrend rengeteg vitaminnal pedig mehet.
2018. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, ha főzök is inkább zöldségleves, rizs, hal, hús. Tudom hogy a rizs nem a legjobb de annyit eszem belőle hogy benne legyek a keretben. szóval igyekszek minél egészségesebben.
2018. jan. 1. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad,hogy nő vagy-e,de egy ilyen súlyfelesleggel rendelkező mozgásszegény életmódot folytató nőnek is legalább 2200 kalória körül kell a szintentartáshoz.

Ez nem szigorú diéta,hanem teljesen értelmetlen és káros.Ezzel csak megágyazol a valószínűsíthető bukásnak és a jojó effektusnak.

Rajtad lévő felesleg sem egy hónap alatt rakódott le.

A jelenleg elfogadott és egészségesnek tartott fogyás mennyisége egy héten 0,5 kg! Ezzel számolva 2019. február végére éred el a megjelölt súlyt.


Hosszú idő?Az!Nekem is 1 évembe telt 26 kilót lefogyni.

A fogyás türelem játék és odafigyelés kérdése.

Amin nagyon fontos,hogy a fehérje bevitelednek el kell érni 1,5g-2g testsúlykilogrammot mindennap,mert ez minimalizálja az izomveszteséget.

2018. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!