Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nem olyan az internet,...

Miért nem olyan az internet, már mint régen?

Figyelt kérdés
Régen 2007-2016 környékén sokkal jobb YouTuberek, videók voltak, akik jók is voltak már a béka segge alatt vannak, a Facebook is egy ócska lett emlékszem voltak, olyan kiírások privibe a számod és kiteszem a falra mit gondolok rólad stb. A posztok is viccesebbek voltak.

2023. jan. 4. 21:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hú te még nagyon fiatal lehetsz vagy nagyon tömegember vagy. Az internet nem egyenlő a ytb, fb...stb és társaival. Ha neked ezt jelenti az internet, akkor nagy bajok vannak. Ezeket közösségi médiának hívják de az internetnek nagyon kis szelete ez.
2023. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az internet pontosan olyan lett, amilyenné az emberek tették. Az emberek többsége egyszerű, egyszerű és alantas igényekkel. Ez kell nekik. Ez kell nekünk. 🤷‍♂️
2023. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
A facebook sosem volt jó, a youtube meg azért lett szar, mert karrier opcióvá vált semmirekellőknek.
2023. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
28 vok
2023. jan. 4. 22:31
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos...

Én négy dolgot jegyeznék meg.

1. Az internet egy folyamatosan változó rendszer. Napotna jelennek meg - és tűnnek el - weboldalak, naponta kerülnek ki - és tűnnek el - új tartalmak, és bizony, még a "nagyok" sem örök életűek. Ez van. Ez nem egy statikus dolog.

2. Nekem a "régen" mondjuk 2000 környékét jelenti, amikor még az IRC, meg a chat.hu volt a fő kommunikációs platform. Azért pl. 2016 még nincs olyan nagyon messze. De ha azt nézzük, 2007 és 2016 között több, és nagyobb változás volt, mint 2016 és a jelen között. Nem mondom, hogy mindenben 100%-ig csak pozitív változás történt, de azért pár dolgot hasonlítsunk már össze! Most ha úgy tartja kedvem, felmegyek Netflixre, és egy halom film közül válogathatok, hogy mit akarok nézni. 2007-ben erre baromi kevés lehetőség volt, főleg legálisan. Oké, létezett torrent, ahol egy napig töltöttél le egy filmet, meg két napig vissza, közben minden egyes ház előtt elvonuló autótól rettegtél, hogy nehogy a rendőrség legyen az, akik téged keresnek kalózkodás miatt. De szabályos és kényelmes keretek között nem volt lehetőség interneten filmet nézni. Sem tévét. Most a legtöbb tévészolgáltató ajándékba adja a szolgáltatásainak az online változatát. Jópár dolgot sorolhatnék még, ami 2007-ben még sehol nem volt, de még 16-ban sem.

3. Sok dolgot a nosztalgia nagyon meg tud szépíteni. Jaj, milyen fantasztikus is volt, amikor IRC-vel nyomultunk. Mondjuk tényleg egy jó szoftvernek/rendszernek/akárminek tartom az IRC-t, és a haveri körben még mindig IRC-vel kommunikálunk (saját szerveren), de ettől függetlenül rengeteg dolog van, amit csak az idő szépít meg. Most szinte akármit megtalálhatsz interneten. A 2000-es évek első felében voltam főiskolás, akkor egy nyamvadt beadandóhoz sem találtam mindig elég anyagot. Sőt, ritka volt, amikor találtam használható, és többé-kevésbé megbízható információt. De ami volt, az akkor újdonság volt, és a "semmihez" képest az, hogy az internet az akkori formájában létrejött, egy hatalmas nagy csoda volt. Ez jobban megmaradt az emberben, mint az, hogy akkoriban a maihoz képest mennyire fejletlen volt sok minden. Amikor ismertté vált a Youtube? Ámultunk, hogy ez milyen jó dolog, és mennyi minden megtalálható rajta. Közben meg tizedannyi sem, mint most. Csak akkor ez újdonság volt, egy hirtelen új lehetőség. Sorolhatnám még. Tényleg ezek nagy újdonságok voltak, de azért azt nem lehetne állítani, hogy akkor minden sokkal jobb volt. Ha most hirtelen az egész internet visszaváltozna a 2007-es állapotára, az az elsöprő többségnek egyáltalán nem tetszene.

4. Miért csak a negatívumokat emeled ki? Ez annyira gyakori jelenség. Mondjuk leginkább 60 felett szokott előjönni, de ahogy látom, már a 30 alattiak körében is fertőz. Ha a mostani doglokat - akármilyen téren, és szempontból - összehasonlítjuk egy régebbi állapottal (ami milyen érdekes, mindenkinél az a kor, amikor tinédzser volt), valahogy a pozitív változásokról mindenki megfeledkezik. Olyan ez, mint amikor apám sírdogál azon, hogy régen mennyire boldog volt, mennyi barátja volt, soha nem unatkozott, "pedig akkor még tévé sem volt, és milyen jó volág volt az". Aztán ha karbantartás miatt 2 óráig nincs 80 csatorna a tévén, akkor már nem tudja, mit kezdjen magával. Ódákat zeng róla, hogy régen milyen jó volt, amikor nem volt telefon. Aztán amikor rosszul lett, és telefonon hívtuk ki a mentőket, akkor gyakorlatilag az mentette meg az életét, hogy a telefon, mint olyan létezett. 50-60 éve simán belehalt volna. Sorolhatnám még napestig, sok embernek hallgattam már végig az ilyen "régenmindenjobbvót" világfájdalmát. Csak azt nem gondolják végig, hogy mennyivel élnének rosszabbul most, ha ugyanazok a körülmények lennének, mint akkor.

És egyébként tényleg milyen "érdekes", hogy mindig csak a tizenéves koruk után megjelent eszközöket és jelenségeket szidják. Ami előtte 20 évvel jelent meg, azt már nem. Ugyanez látható nálad is. Ha most vagy 28, akkor a megjelölt időszakban voltál tini, illetve fiatal felnőtt. Ezért ez nálad a viszonyítási alap. Ami akkor volt, az csúcsszuper, ami azóta, az meg hulladék. Ha 38 lennél, akkor is ugyanez lenne, csak akkor a '97 és 2006 közötti időszakot sírnád vissza. Ez nem az internetről, meg a világról szól. Ez az ember életéről, és annak félresiklásáról szól. Mivel akkor az ember (még) boldog, és bizakodó volt, most meg a többség már nem az, ezt tudat alatt összekötik az akkori környezetükkel. Pedig igazából nem az volt a jobb, hanem te érezted az akkori életedet kellemesebbnek. Ez pedig nem technikai jellegű kérdés már. ;-)


"sokkal jobb YouTuberek, videók voltak"

Ezt mondjuk pont nem tapasztaltam. Volt egy-két jó, ez igaz. De a többség pusztán azokból adódott, akik "jókor voltak jó helyen", akik időben vették észre, hogy ebben van potenciál. Többségük ha most kezdené, semmit nem érne el. Ami pedig azt illeti: bőven van jó tartalom ma is Youtube-on. Az, hogy te nem találod meg, és csak trasht nézel, az nem a rendszer hibája.


"akik jók is voltak már a béka ***** alatt vannak"

Tudod, semmi nem tart örökké. Én mondjuk 7 éve is már készítettem vidókat, és nem hiszem, hogy valaha abba szeretném hagyni, de a többség előbb-utóbb megunja, belefárad, kiég. Főleg, ha van egy jókora teljesítménykényszer, meg a túl nagy hajtás. Aztán előbb-utóbb kifullad, kifogy a témákból, elfogy a lelkesedés, kiég, meg mellette ott a gyerek, a család, amik mellett már nem lehet ugyanazt a tempót tartani, mint régen, és inkább befejezi. Helyből tudnék mondani több nagy kedvencet is, akik már rég abbahagyták, vagy évek óta inaktívak. De sajnos az élet ilyen. Sokan abbahagyják, de helyette sokan meg elkezdik. Csak az a baj, hogy akik még a régi kedvenceiket siratják, eleve unszimpátiával szemlélik az újoncokat, így aztán azok hiába tudnák ugyanaz a minőséget produkálni, számukra akkor sem lesznek szimpatikusak.


"a Facebook is egy ócska lett"

Kétségtelen, sok olyan dolgot vezettek be, amikről lerí, hogy pusztán annak az élienpofájú antiszoc gyereknek a pénztárcáját hivatottak tömni. De alapjaiban ugyanazt a funkciót ellátja, mint 10 éve. A 2007-es állapotról meg ne is beszéljünk. Létezett egyáltalán akkor?


"emlékszem voltak, olyan kiírások privibe a számod és kiteszem a falra mit gondolok rólad stb"

Öhm...

Most komolyan????

Komolyan azért lett szerinted rosszabb a Fb, mert az ismerőseid nem írnak ki ilyen izéket? Nem lehet, hogy inkább az állhat mögötte, hogy az ismerőseid is felnőttek, és amíg 16 évesen izgalommal várta az ember, hogy a neki tetsző lány/pasi milyen véleményt ír - névtelenül - róla, addig ez a 30-hoz közeledvén már létjogosultságát veszti? De elárulom, fiatalabb körökben még most is nagy divat ez, bár inkább már Instagramon.


"A posztok is viccesebbek voltak."

Ez meg már végképp elmegy a kisarkított és szubjektív "érvelés" irányába.

Kinek mi a viccesebb. Én ezt nem így vettem észre. Talán lehet, hogy a hibát nem a rendszerben kellene keresni?


"28 vok"

*vagyok.

Ahogy látom, ez semmit nem változott. Még most is ugyanolyan lusta vagy azt a három extra betűt kiírni, mint 2007-ben. ;-)

2023. jan. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem olyan az internet, már mint régen?"


Mármint betárcsázós? :D :D


Ok, viccet félretéve. 2007-ben még csak 13 voltál. Tényleg ugyanolyan tartalomra vágysz, mint gyerekként? Lassan 30 éves vagy, gondolom a humorod is változott és már nem a fingós vicceken röhögsz.

2023. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#5, #6 jó formán, csak ide jöttetek fikázni meg ócsárolni! Honnan tudod te azt, hogy én most megkeseredett ember vagyok?! Lehet naptárilag 30 leszek lassan, de én akkor is örök 16 vagyok!
2023. jan. 5. 12:00
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ok legyél örök 16, csak akkor ne lepődj meg ha a haverjaid akik időközben felnőnek tovább lépnek, siránkozó tiniből elég lesz nekik otthon a sajátjuk is.
2023. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát... a konfliktuskezelő képességed, és az önkritikád terén nem 16 vagy, hanem kb. 6 éves.

És én kérek elnézést azért, mert nekem van némi fogalmam a pszichológiáról. Tudom, te ezt a kérdést nem azért írtad ki, mert valóban kérdezni akartál, hanem csak panaszkodni szerettél volna egyet, illetve önigazolást vártál, hogy majd egyöntetűen mindenki ugyanazt fogja mondani, amit te gondolsz. Sajnos ez nem jött össze.

Nincs azzal baj, ha az ember nosztalgiázik. De amikor már mániákusan egy adott időszakot minden fölé emel minden tekintetben, az már problémás. Nem az a baj, ha valaki lélekben fiatal. Nem is az a baj, ha nem minden változás tetszik neki. Hanem az, ha a múltban él, és még a pozitív változásokról sem hajlandó tudomást venni, csak mert az már nem passzolna a múltbéli képbe.


"Honnan tudod te azt, hogy én most megkeseredett ember vagyok?!"

Onnan, hogy ha egy kiegyensúlyozott, ambíciózus, és életvidám felnőtt lennél, akkor nem harcolnál a jelen ellen, hanem keresnéd benne a lehetőségeket. Ha boldog lennél, akkor nem máshova vágynál vissza, hanem élveznéd az életet.


"Lehet naptárilag 30 leszek lassan, de én akkor is örök 16 vagyok!"

Ezt azért nem mindegy, hogy hogyan értjük. Azzal, ha valaki fiatalos, és - sokakkal ellentétben - nem fásul be 30 éves korára, azzal nincs semmi baj. Hülye társadalmi berögzöttség, hogy egy felnőttnek komornak, és savanyúnak kell lenni. Nem.

De ha te úgy érted, hogy mindenben ugyanazon szinten állsz, mint egy 16 éves, az azért komoly probléma.

Ha pedig úgy érted, hogy te 16 évesnek azonosítod magad, és makacsul ragaszkodsz annak minden aspektusához, az bizony szintén komoly mentális probléma, a valóságtól való elszakadás, és a jelennek egy komoly tagadása.


Egyébként meg: mondtam, az általad hiányolt jelenségek most is jelen vannak. Barátnőm unokatestvére 14 éves, Instagramon kétnaponta posztol olyat, hogy "küldj egy emojit, és véleményezlek". Vagy "emoji, és kbe". (=külső, belső, esély.) Youtube-on meg számtalan ember tevékenykedik, ne mondd, hogy egyet sem találsz, aki olyan tartalmat tenne közzé, ami neked tetszik. Sőt, ott van a Twitch is, az Instagram, meg a TikTok. Mondjuk én baromira nem kedvelem, de attól még létezik, és neked tetszhet. Az szokott tele lenni olyan videókkal, amik szerintem már 16 évesen is épp, hogy csak humorosak, de 20 fölött már inkább csak fárasztóak.

Meg hát tudod... ha bizonyos játékszabályokat betartasz, nem büntetendő 20 alattiakkal barátkozni. Csak mondjuk ne hajts rá 13 éves kiscsajokra, mert abból lehet gáz. :D

2023. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ja és nekem sosem voltak barátaim.
2023. jan. 5. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!