Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Harry potter függőség ellen...

Harry potter függőség ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete újra elkezdtem és megint minden szabadidőmbe csak harry potter könyveket olvasom meg filmeket nézem
2017. aug. 16. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Heh én is!! :DD


Nemrég keztem olvansi a könyveket, már az elsőt ki is olvastam.:)

Ma kezdem el a második részt, a 4-5-6 ami nincs meg azt majd hangoskönyben fogom hallgatni.


Ezenkívül mikor elolvastam az elsőt tegnap elkezdem utána nézni néhány dolognak amit nem értettem, pl Mógus meghalt e vagy sem, de aztán olvastam hogy igen. :D és ha már Mógus... Elolvastam az egész életrajzát. :D


Nem bírtam leállni, Voldemort életét is elolvastam, főképp arra voltam kíváncsi, hogy Mógus hogyan találkozott Voldemortal. :D


És ez csak a kezdet, még egy hete se olvasom, amúgy a nyolcassal kedtem és asszem akkor jött meg a kedvem a Potterezéshez. Most minden erről szól nálam, egész nap csak olvasok a házi munkát hanyaglom.:D


Sztem nem baj, nyár van, megtehetjük. :D;)

2017. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg már egy saját Potter sztorin is töröm a fejem... :D
2017. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már 6 éve vagyok HP fan, és ezzel együtt HP függő. Ez azt jelenti, hogy minden évben legalább egyszer újraolvasom az egész sorozatot, már elolvastam magyarul, angolul és most németül olvasom. Ez a nyelvtanulás is, hisz úgyis tudom fejből az egész sztorit. Ha valamit csak úgy nézni akarok, akkor Harry Potter filmet indítok el. Fent vagyok a Pottermore-on, mindent elolvasok, amit lehet. Nekem is súlyos problémát jelentett eleinte a HP függőség, de mostanra rájöttem, hogy sosem kell vele leállni. Be van like-olva egy-két potteres oldal Facebookon, így naponta/pár naponta jön egy új potteres meme/headcanon stb., így mindig jelen van valamilyen szinten az életemben, ezért nincs elvonásom.

Amúgy: ha tényleg le akarsz állni vele, (gondolom itt arra gondolsz, hogy túlságosan jelen van az életedben a dolog), akkor keress valami más elfoglaltságot. Olvass mást, sportolj, keress valami jó sorozatot stb.

De csak előttem szólóhoz tudok csatlakozni: nyár van, nem baj, ha folyton olvasol. Sőt.

Amúgy ahogy egyre többször olvasod, egyre könnyebb csak pl beleolvasni a könyvbe, ne elmélyülni benne, mert már úgyis tudod fejből az egészet. De szerintem ez egy jó menekülés a mindennapokból, hacsak egy fél órára is. És szerintem amúgy sem érdemes letenni erről a "függőségről". Annyi pluszt ad az életednek. Jó érzés, mikor apró kis vitákba bonyolódsz más potterhead-ekkel, hogy akkor ez így vagy úgy van, vagy mikor már 8x olvasod a könyvet, akkor egy újabb részlet tűnik fel, felfedezel egy pici ellentmondást.

És ahogy már több kutatás is bizonyította, jobb ember lesz, aki olvasta. Hisz toleránsabb, háborúellenesebb lesz, mint előtte.

Szóval szerintem ne állj le, úgyis lassan ki fog alakulni, hogy itt is, ott is feltűnik, nem őrülsz meg a késztetéstől, hogy "tovább, tovább, tovább most kell olvasni", hanem csak fel-felbukkan, és csak egy jóleső ismerősség érzet fog el :)

2017. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj, hogy HP-függő vagy és nem alkohol- vagy drogfüggő :D
2017. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Keress más elfoglaltságot.Rengeteg nagyon jó könyv/sorozat stb van.Nem szabad egynél leragadni.
2017. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bldgcnt válasza:
68%

Én is Harry Potter rajongó vagyok, de csak 5 hónapja:) Tesóm még régebben is mutatta, de akkor nem kötött le, nem érdekelt:( Most meg a fél iskola a barátját/barátnőjét fogdossa szünetekben én meg a Hp könyveket 😍 Mások meg szokták kérdezni, hogy ,,Na mivan nincs életed?" Hát bakker:D Inkább olvasok minthogy ennyi évesen a barátomat tapizzam főleg, hogy nincs és nem is lesz meg 3 éven belül :)

13/L

2017. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 2/ vagyok


Üdv a klubban!!!! :D:)))


Ma minimum 4 fejezetet olvastam el a Titkok Kamrájából és még megyek megint olvasni. :DD


Ha befejezem, amit remélhetőleg már holnap meglesz, jöhet a 3ik rész. :D

2017. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Július közepén elkezdtem olvasni a HP-ket az első könyvvel kezdve, elvileg ma fejeztem be a negyedik könyvet.. Örülök, hogy nem vagyok egyedül :)
2017. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#/7


:)


Én már a 3asnál tartok és csodálkoztam is, hogy csak tegnap kezdtem el olvasni a 3ast, de már a felét kiolvastam.


Nem szokásom ilyen gyorsan olvasni. :P:D

2017. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző.. A #/7es vagyok.. XD
2017. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!