Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Csak nekem nincs semmire sem...

Csak nekem nincs semmire sem időm a suli mellett?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 16 éves gimnazista lány vagyok. Alapvetően jó tanuló 4,6 - os átlaggal. De rettentően sokat tanulok. Hazáérek - általában 4- re, mert heti 3x van nyolc órám... 5- körül szoktam elkezdeni tanulni. És 9 után végzek.. Napi 6-7 órára mindig kell tanulnom. Mert ha épp nincs dolgozat vagy témazáró akkor egy váratlan felelés. Így is van mikor ki kell hagynom valamit.

A tanulási technikám lenne rossz? De egyszerűen ha minden tantárgyból 10+ oldalak vannak nem tudok gyorsan haladni.

Amire nem jut időm : pl. a sportolàsra.. Lovagolok és csak heti 1x tudok kijárni.. Nyáron minden oké mert szinte minden nap kint vagyok. De suli időben hétköznap lehetetlen. És tavasszal lesz egy új lovam, aki azért igényelné a heti többszöri lovaglást és foglalkozást. Ezen kívül a tv- t sem tudom nézni, hoverboardozni sem tudok,görkorcsolyázni stb.

Tudom majd jönnek a válaszok, hogy ez még semmi majd ha dolgozol stb...

Jelenleg most ez a " legnagyobb problémàm" és szeretnék változtatni. De 2 óra szabadidőt suli időben nem tudom honnan teremtsek elő..

Mit tanácsoltok?

Törődjek bele?



2017. nov. 22. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Saját példámat le tudom írni, de ez nem működik mindenkinél: A gimit úgy végeztem el, hogy végig közepes tanuló voltam. Nem igazán foglalkoztam a tanulással csak órán odafigyeltem egy kicsit. 3,5-4 között volt az átlagom, kivéve a végzős évet. Akkor az egész tavaszt végig tanulással töltöttem, majd írtam egy baromi jó érettségit. Ugyanúgy felvettek egyetemre, mint a többieket, és semmi hátrányom nincs. Most sem tanulok folyamatosan, szinte kizárólag vizsgaidőszakokban. Kicsit húzós, de bukás közelében még nem voltam.


"Tudom majd jönnek a válaszok, hogy ez még semmi majd ha dolgozol stb... "

Ezt azok mondják, akik szartak az iskolára, és most valami fos robot melójuk van.


Vagy az iskolában hajtasz pár évig, vagy utána egész életedben. Ha mindkettő, akkor valamit nagyon elcsesztél. Nekem nagyapám mondta egyszer, hogy akkor használtam ki legjobban az élet adta lehetőségeket, ha a tanulással töltött évek voltak a legnehezebbek.

2017. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!