Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem nem tetszett...

Csak nekem nem tetszett igazán a Hang nélkül (A Quiet Place)?

Figyelt kérdés

Az alapötlet kreatív, de más téren nem igazán tudott érdekeset mutatni, a történet semmilyen volt, a környezetet már számtalanszor láthattuk, tipikus posztapokaliptikus körítés.

Személy szerint kicsivel több információt értékeltem volna, a mutánsokról, és magáról a helyzetről (bár tudom, itt nem ezen van a hangsúly).


Persze rossznak nem mondanám, de többet vártam. Ami a leginkább zavart, hogy nem volt annyira feszült, mint vártam, hiába voltak adottak a körülmények ehhez.


2019. szept. 7. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az engem is zavart hogy semmi nem derült ki arról mik ezek a lények, honnan kerültek ide, mi lett a többi emberrel stb.

Viszont az ötlet jó és ezektől eltekintve nekem a megvalósítás is tetszett, az (spoiler) apa felesleges és értelmetlen "öngyilkosságát" leszámítva.

Ettől függetlenül mindent egybevetve a kevés jó, szórakoztató és kreatív horrorfilm egyike, ez kivételesen tetszett, pedig régóta csak unalmas, gagyi horrorokat csinálnak, ez az egy kivétel volt.

2019. szept. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira azért nem volt kreatív, mert a Madarak a dobozban c. könyvben ez már korábban megvolt, csak a látással.

De még A Köd is hasonló koncepció.


Nekem az a tapasztalatom, amikor információkat akarnak megadni, akkor azzal minden történetet elrontanak, lásd alien. Kb. egy vicc lett az egész filmsorozat.

Addig jó, amíg nem próbálnak válaszokat adni, mert az szinte mindig gagyi és kicsit sem kreatív.


Őszintén szerintem rossz volt. Ha adott egy lény, ami ennyire a hangok alapján tájékozódik, keresi a prédát, akkor sokkal kifinomultabbnak kéne lennie az érzékszervének és pl. a szívdobogást is érzékelni. Nekem nem tetszett, hogy szelektíven támad a hangokra, ahogy a plot éppen megkívánja.


A főszereplők rosszak voltak...gyereket vállalni egy ilyen világba, ráadásul úgy, hogy tudjuk ez mivel jár, szülés, babasírás...ja egy dobozban lehet tartani, nagyon egészséges. Szerintem a szülők felelőtlen segghülye emberek voltak, a süket lány is, amikor a film elején a kistesója kezébe nyomja a játékot és az egész család, hogy egyáltalán hagynak egy kisgyereket ilyen helyzetben hátul kullogni, leveszik róla a szemüket, stb. És Ők akarnak vállalni még1 gyereket.


Nem sajnáltam az apát a végén, egyedül azt sajnáltam, hogy a többiek életben maradtak és valószínűleg még szaporodni fognak.

2019. szept. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Szerintem nem volt annyira elrugaszkodott a valóságtól az hogy újabb gyereket akarnak, az emberben erős a túlélésre és szaporodásra való ösztön, elég csak ha megnézzük a mai világot, ebbe sem feltétlen szerencsés szaporodni, mégis egyre többen vagyunk (nyilván nem összehasonlítható a filmmel, ott az nagyságrendekkel súlyosabb helyzet volt, de attól még ott is fajfenntartás van, meg család stb.). Nyilván sok ember nem vállalná be ilyen helyzetben, de gondolj bele, a való világban is hányan szülnek háború, járvány, éhezés stb. közepette. Ezen nem hiszem hogy fenn kell akadni.

Azt én se értettem hogy a kissrác miért leghátul ment (nyilván dramaturgia), de ha belegondolsz, ez nem számít igazából, mert ha csendben marad akkor úgyis megússza, ha viszont nem, akkor tök mindegy hanyadik helyen van a sorban, a szörny úgyis elviszi, nincs esélyük megvédeni tőle. Ott tényleg a tesója volt a hibás. De végül is gyerekekről van szó, nem kell logikus, felnőtt gondolkodást várni tőlük. Gondolom azt akarta hogy az öccse boldog legyen (meg amúgy a lány ha jól emlékszem süketnéma is, lehet nem is tudta hogy a játék hangot produkál, vagy hogy van benn elem stb.)

Én továbbra is tartom hogy ez egy hangulatos, egyedi film (nem mondanám hogy a Bird Box pont ugyanilyen volt, bár tény hogy lehet hasonlóságokat találni), olyan film meg nincs amiben nincsenek hibák, bakik, logikátlanságok. Szerintem amiket írtál azokat el lehet nézni, amúgy meg sokkal jobb mint a mai horrorok közül 10-ből 9.

2019. szept. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szörnyű volt. Az alapötlet tényleg jó, bírom a lepusztult világ megmutatását, de ennyi. És a készítők érezhetően nem is akartak többet. Tudták, hogy ilyen még nem volt és egy kis reklámmal úgyis eszi majd a nép, mint a cukrot. Semmit sem raktak bele: Se logikát, se értelmes fordulatot, se különleges atmoszférát


Spoileres negatívumok:

- A szög a lépcsőn. Egy ilyen szintű dolog már a 2000-es évek előtt is ciki volt. Ráadásul, megoldható lett volna úgyis, hogy simán nekimegy valaminek véletlenül. (Amúgy az egész filmben hemzsegnek az olyan jelenetek, amikor erőltetetten ad ki valaki hangot. Pl. amikor a srác beleesik a kukoricába.)

- A szörnyek hangérzékelése teljesen kidolgozatlan. Gyakorlatilag elég lenne mindenkinek magánál hordani 1-2 hangos valamit, amit eldob és aztán lazán elsétálhatna.

- Adott a vízesésnél lévő barlang. Mindenki boldogan élhetne ott vagy legalább a feleség a szülés alatt. De, nem... Miért is lenne jó egy biztonságos helyen lenni néha? :D


Amikor megnéztem, én is azt gondoltam, hogy talán velem van probléma vagy nagyok az elvárásaim. Aztán egyre több ismerőstől hallottam, hogy nem bírták végignézni, megunták, elaludtak rajta. Sokan többször is próbálkoztak, de unták. Olyan emberek is, akik simán fogyasztanak elvontabb művészfilmeket is...

2019. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!